piatok , 19 apríla 2024

„Židovskí vojnoví štváči Nulandová a Blinken sú nebezpeční blázni, ktorí nás všetkých môžu zabiť“…

Pod týmto názvom bol uverejnený článok amerického republikánskeho kongresmana Paula Gosara na stránke www.veteranstoday.com. V ňom otvorene hovorí o problematike Ukrajiny. Gosar podporil stanovisko Elona Muska, ktorý označil Victoriu Nulandovú za špičkovú vojnovú štváčku na Ukrajine. Nulandová je úzko spriahnutá s ministrom zahraničných vecí A. Blinkenom a Gosar ich preto označil za bláznov, ktorí môžu všetkých Američanov zabiť. Gosar tvrdí, že Nulandová a Blinken majú hlboko zakorenenú iracionálnu nenávisť k Rusku a snažia sa USA vtiahnuť do ďalšej svetovej vojny. Námestníčka Blinkena Nulandová sa priamo organizačne podieľala na prevrate na Ukrajine v roku 2014. Už vtedy kula pikle s vtedajším veľvyslancom na Ukrajine Geoffreyom Pyattom, keď spolu v uniknutom telefonáte diskutovali o tom, kto by mal na Ukrajine prevziať moc spomedzi opozičných lídrov. O jej charaktere svedčí aj schvaľovanie sabotáže plynovodov Nord Stream a vyzývala na neobmedzený prísun zbraní na Ukrajinu.

Gosar hovorí, že USA by mali prijať nedávnu rezolúciu, predstavenú zákonodarcami Snemovne reprezentantov USA, ktorá vyzýva na okamžité ukončenie americkej pomoci Kyjevu a na mierové urovnanie na Ukrajine. Túto rezolúciu predstavil republikánsky poslanec za Floridu Matt Gaetz spolu s ďalšími desiatimi republikánmi zo Snemovne reprezentantov. Gaetz povedal že “Amerika je v stave riadeného úpadku a zhorší sa to, ak budeme pokračovať v dolárovom krvácaní daňových poplatníkov kvôli vojne.“ Poslanec Rosendale poznamenal, že si želá, aby Biden prejavil rovnakú vášeň pre ochranu Ameriky ako pre ochranu Ukrajiny. Poslankyňa Greenová sa vyjadrila, že Amerika vyčerpáva svoj vlastný vojenský arzenál, posiela zbrane a teraz aj tanky na Ukrajinu, zatiaľ čo Čína buduje svoju armádu najrýchlejším tempom vo svetovej histórii.

Z týchto vyjadrení amerických poslancov vyplýva, že aj pohľady politikov sa upierajú smerom k ukončeniu vojenského konfliktu a k mieru. A menia sa i nálady obyvateľov USA, ktorí začínajú verejne protestovať a odsudzovať americké aktivity na Ukrajine ako protiľudské a nebezpečné pre občanov USA.

Paul Gosar otvorene hovorí:

“Keď Američania trpia a naša ekonomika sa potáca v dôsledku neefektívnych sankcií proti Rusku, a keď platíme náklady na ubytovanie, kŕmenie a zabezpečenie šiestich miliónov ilegálnych cudzincov, nemôžeme uprednostňovať cudzí režim, ktorý sa skladá z nacistov. Bidenov režim flirtuje s jadrovou vojnou v regióne, v ktorom nemáme čo robiť. Dôrazne nalieham na mier medzi Ruskom a Ukrajinou a vyzývam Bidenovu administratívu, aby sa zapojila do mierového úsilia, nie do zabíjania a plytvania na náklady daňových poplatníkov.“

Na svojej stránke (viď odkaz) Gosar pokračuje. Najväčšia lož je lož, že invázia Ruska bola nevyprovokovaná.

Gosar upozorňuje, že v období od 18. do 19. februára 2022 zaznamenala OBSE 2158 porušení prímeria vrátane 1100 výbuchov. Dňa 22. februára 2022 OBSE zaznamenala v Doneckej oblasti 703 porušení prímeria vrátane 332 výbuchov. Za predchádzajúcich 24 hodín zaznamenala v regióne 579 porušení prímeria. V Luhanskej oblasti zaznamenala misia 1 224 porušení prímeria vrátane 1 149 výbuchov. Všetko zo strany Ukrajiny.

Podľa Gosara lož číslo dva je, že na Ukrajine nie sú žiadni nacisti. Tvrdí, že je dobre zdokumentované, že Ukrajinu riadia a podporujú z veľkej časti neonacisti.

Gosar tiež tvrdí, že Biden, Victoria Nulandová a tisíce ďalších vo vedúcich pozíciách si zvolili vojnu pred mierom. Horšie je, že toto rozhodnutie urobili bez súhlasu Kongresu.

Čo dodať na záver? Politický a občiansky tlak na ukončenie vojny v USA rastie. Bude rásť postupne alebo prepukne do občianskych nepokojov? Aj v USA už majú ľudia po krk vojenských lobistov a firmy, ktoré zarábajú stovky krvavých miliárd dolárov na všetkých vojnách a nielen na Ukrajine. Trump bol prekážkou na ceste k rozbitiu Ruska. Preto v zmanipulovaných voľbách bol inštalovaný do pozície nového führera Biden so svojim politickým klanom.

Cieľom amerických neofašistov je rozpútať vojnu v Európe. Obetované majú byť slovanské štáty na tzv. východnom krídle NATO. Okrem toho verím aj informácii bývalého amerického spravodajského dôstojníka Scotta Rittera, ktorý sa pred pár dňami vyjadril, že Ukrajina prehráva konflikt, a preto sa USA budú snažiť vtiahnuť do vojny proti Rusku Gruzínsko otvorením druhého frontu, ktorý má slúžiť na oslabenie pozície Ruska. Jednoducho chcú, aby Gruzínci obetovali svoju vlastnú krajinu vo vojne proti Rusku za americké neokoloniálne a neoglobalistické plány.

V súčasnom štádiu považujem za nevyhnutné vytrvať pri protestoch proti vojne a neustať v boji za mier. A samozrejme zorganizovať na Slovensku všeobecný odpor podľa článku 32 Ústavy Slovenskej republiky. Kto to dokáže, vyhrá voľby…

Viac na:

https://www.veteranstoday.com/2023/02/26/congressman-jewish-warmongers-nuland-blinken-are-dangerous-fools-who-can-get-us-all-killed/

Full List of Republicans Backing Matt Gaetz’s Resolution to End Ukraine Aid (newsweek.com)

https://gosar.house.gov/news/email/show.aspx?ID=EUVR7BMSA224IAOLOIDEN73V7Y

 

OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine (SMM) Daily Report 40/2022 issued on 21 February 2022 | OSCE

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

   Send article as PDF   

Check Also

Vojnoví štváči chcú vojnu s Ruskom, oni utečú..letenky už majú…

Štátne orgány objednávajú letenky za milióny, nikto nevie na čo. https://www.cas.sk/clanok/2636847/statne-urady-objednavaju-letenky-za-miliony-aha-kam-a-za-kolko-cestuju-od-matovica-remisovej-ci-kollara/ Galko z SaS rozpredával …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *