utorok , 16 apríla 2024

Vraj únik tajných dokumentov…Cha…cha…cha…

Vo svetových médiách, ale i na Slovensku sa stal únik údajných tajných dokumentov z USA hitom posledných dní.

Po preštudovaní množstva materiálov v rámci sveta som dospel k názoru, že nejde o žiadny únik tajných dokumentov, ale o tzv. dezinformačnú kačicu Pentagonu, ktorá má slúžiť na odpútanie pozornosti od skutočných cieľov Pentagonu a zavedenie pozornosti svetovej verejnosti smerom na osočovanie iných štátov a dosiahnutie cieľov, ktoré sa im nedarí realizovať.

Rekapitulácia kauzy:

Dokumenty obsahujú mapy Ukrajiny s informáciami, kde sú sústredené jednotky a aké druhy zbraní majú k dispozícii. Online príspevky zobrazujú fotografie fyzických dokumentov, ktoré boli v niektorých prípadoch zložené a pokrčené.

Stanovisko autora: Ide o materiál, ktorý nemá prečo niesť znaky utajenia. Nie je tam nič, čo by bolo zo spravodajského hľadiska zaujímavé alebo dokonca významné. Rusi majú určite lepšie a aktuálnejšie informácie.

Jeden je označený ako “prísne tajný” a má názov “Stav konfliktu k 1. marcu”. Poskytuje podrobné bojových činností v ten deň.

Stanovisko autora: Materiál bez spravodajskej hodnoty. Jack Teixeira, ktorý bol obvinený z úniku zo zverejnenia tajných dokumentov je iba vojak spolupracujúci s Pentagonom na zverejnení dezinformačných informácií. Pracoval ako junior špecialista na kybernetickú bezpečnosť v spravodajskej jednotke so sídlom na základni Otis Air National Guard Base v západnom Cape Cod. Mal najvyššiu bezpečnostnú previerku, ktorú získal ako 19 ročný člen Národnej gardy. Nemal však prístup k uniknutým materiálom, čo znamená, že ich musel od niekoho získať. Boli mu podsunuté…Podobné materiály sú určené len pre najvyšších predstaviteľov Pentagonu a vrcholových predstaviteľov národnej bezpečnosti. Celá kauza tak potvrdzuje, že ide o spravodajskú hru Pentagonu.

Vojenskí analytici tvrdia, že dokumenty sa zdajú byť pravé, ale myslia si, že pôvodné verzie boli na niektorých miestach zmenené.

Stanovisko autora: Vojenskí analytici mimo Pentagonu dokumenty vyhodnotili správne a vlastne potvrdili, že ide o bezcenný podvrh upravených pôvodných materiálov. Okrem toho dokumenty boli skopírované, aby sa nedalo zistiť na ktorej tlačiarni boli vytlačené. (Tlačiarne „pretavia“ neviditeľné identifikačné znaky do papiera). Zaujímavé je tiež, že Teixeira vedel kedy ho zatknú a oznámil to členom svojej chatovacej skupiny Discord.

Dokumenty neobsahujú bojové plány Ukrajiny, ale iba bojové brigády, ktoré Ukrajina zhromažďuje a kedy by mali byť pripravené bojovať.

Stanovisko autora: Úmyselne pripravená dezinformácia Pentagonu s cieľom zmiasť ruské velenie a upriamiť ich pozornosť nesprávnym smerom. Rusi majú aktuálne informácie zo satelitov a z rozviedky. Na Ukrajine majú širokú agentúrnu sieť.

Dokumenty poukazujú na skutočnosť, že USA špehujú spojencov aj protivníkov.

Stanovisko autora: Nič nové pod slnkom. Bez spravodajskej hodnoty.

Dokumenty majú odhaľovať do akej miery USA prenikli do ruského ministerstva obrany, GRU a polovojenskej Wagnerovej skupiny.

Stanovisko autora: Superkačica podporujúca záver, že ide o spravodajskú hru zameranú proti Rusku a chválenie sa o prieniku do ruských bezpečnostných štruktúr. Výsledok bude ten, že Rusko ešte viac zvýši svoju bdelosť a prijme aktívne opatrenia na zachytenie takýchto aktivít USA.

Dokumenty informujú o posielaní zbraní Číny do Ruska a o vtiahnutí Číny do konfliktu.

Stanovisko autora: Bez spravodajskej hodnoty. Ak aj posiela Čína zbrane do Ruska, tak to nemusí tajiť, pretože na Ukrajinu posiela zbrane celé NATO, vrátane vojakov, žoldnierov, špiónov a pod. Ide o chabý pokus a vyprovokovanie Číny Američanmi, aby reagovali na takéto informácie. USA potrebujú mať jasno hlavne o tom, či Čína neplánuje vojensky obsadiť Taiwan, ktorý je podľa medzinárodného práva súčasťou Číny. Čína bude tento krok koordinovať s Ruskom. Podľa informácií z dôveryhodného zdroja Rusko môže poskytnúť niekoľko Kindžalov Číne na „zrušenie“ amerických vojenských lodí v prípade otvoreného konfliktu. Rusi ich majú dostatok. Vojenskí experti vypočítali, že cca 200 Kindžalov neutralizuje kompletne celé americké vojenské loďstvo.

Záver: Nechápem prečo Američania utajujú verejne známe veci. Sú postihnutí spoločenským paranoidným stihomamom. Rusko má určite lepšie informácie z agentúry zo sídla NATO v Bruseli a Pentagone…

Viac na:

Top-secret Pentagon documents on Ukraine war appear on social media : NPR

Pentagon classified documents ‘leaker’ set on serving his country obsessed with God, guns and gaming | Daily Mail Online

Pentagon classified documents ‘leaker’ set on serving his country obsessed with God, guns and gaming | Daily Mail Online

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

Check Also

Vojnoví štváči chcú vojnu s Ruskom, oni utečú..letenky už majú…

Štátne orgány objednávajú letenky za milióny, nikto nevie na čo. https://www.cas.sk/clanok/2636847/statne-urady-objednavaju-letenky-za-miliony-aha-kam-a-za-kolko-cestuju-od-matovica-remisovej-ci-kollara/ Galko z SaS rozpredával …

One comment

  1. Diskuteri uz davnejsie prezentovali, ze to je blaf. Na inych portaloch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *