Kto je to Tomáš Taraba?

Má spoločný biznis s Petrom Koščom, známym v prostredí Slovenskej informačnej služby (SIS) ako pán X, ktorý aktuálne čelí obvineniu z podplácania. Ich spoločná firma roky profitovala zo stráženia objektov jedného z najziskovejších štátnych podnikov. Slovenská prenosová elektrizačná sústava (SEPS) iba nedávno avizovala koniec spolupráce .
Figuroval aj vo firme s Marekom Trajterom, v minulosti obvineným z objednávky vraždy Romana Deáka. S Trajterom a Koščom dodnes spoluvlastní pozemky vo Voderadoch.

Poslanec Národnej rady Tomáš Taraba šéfuje mimoparlamentnej strane Život – národná strana, ktorú verejnosť pozná skôr ako stranu Štefana Kuffu a jeho syna Filipa. V kampani sa odvolávali na myšlienky kontroverzného kňaza Mariána Kuffu.

S Koščom si voláme k meninám

Taraba potvrdil, že s Koščom sa spoznali už dávno – vo veku 26 rokov. „Robil som preňho na živnosť obchodného zástupcu, som mu získaval klientov pre bezpečnostnú službu,“ priblížil 41-ročný politik začiatky spolupráce.

Zároveň dodal, že už niekoľko rokov nie sú v bližšom kontakte. Vzťah s Koščom, keď ešte nebolo známe jeho obvinenie z podplácania, označil za normálny. „Zatelefonujeme si k meninám či narodeninám,“ zhrnul.

Počiatky spoločného podnikania siahajú podľa Tarabu do roku 2007. „V roku 2007 sme pozakladali viac firiem, niečo sme začali developovať a následne od roku 2013 sme dlhé obdobie neboli v kontakte,“ konštatoval.

Tarabov dom v Pezinku stojí len niekoľko domov od Koščovej vily, ako susedia sa však podľa politika nestretávajú. Najzaujímavejšou firmou v ich spoločnom portfóliu je SBS-ka Dast Security, ktorá už roky profituje zo zákazky SEPS-u – za vyše dekádu stráženia objektov štátneho podniku si na účet pripísala celkovo milióny eur.

Taraba bol ochotný vyčísliť aj svoj približný majetok, ktorý je podľa neho v nízkych jednotkách miliónov eur. „Trajter, Košč, to sú iné peniaze,“ uzavrel.

Podľa súdu mohol Trajter stáť aj za clearingovým podvodom za viac ako pol miliardy korún  zo začiatku 90. rokov. Pred súd sa však obžaloba nedostala, Trajterovo obvinenie bolo zrušené.

Taraba a Košč figurovali s Trajterom vo firmách TK logistics I a TK logistics II. Hoci už zhruba desaťročie to nie je ich spoločný biznis, dodnes spoločne vlastnia vyše 100-tisíc metrov štvorcových pozemkov vo Voderadoch.

„S Koščom si dodnes vykáme, môj primárny biznis partner bol Tomáš Taraba,“ poznamenal Trajter, ktorý hrával hokej s bosom sýkorovcov Róbertom Lališom. Obchodnú nezhodu medzi ním a ďalšími obchodníkmi s pozemkami zas v minulosti urovnával bos piťovcov Juraj Ondrejčák,  ktorý dnes sedí v base.

„Marek Trajter je môj spolužiak z roku 2003,“ spresnil Taraba.

Taraba je blízka osoba Štefana Harabina. Práve Harabin zrušil Lališovi doživotie:
https://www.markiza.sk/spravy/domace/1877579_harabin-nam-vysvetlil-preco-zrusil-mafianovi-lalisovi-dozivotie

 

Taraba robil financmajstra KDH, ktorú zakladali britské tajné služby  a zakladal ju aj podivný Ján Baránek. 
„Počas predsedovania Jána Figeľa sa stal jeho poradcom a financmajstrom KDH Tomáš Taraba. Tento ekonóm bol šéfom pre strategické projekty štátnej agentúry pre podporu zahraničných investícií SARIO. Oveľa zaujímavejšie sú však jeho iné podnikateľské aktivity,“ píše dnes už bývalý minister práce a podpredseda Kollárovho Sme rodina Milan Krajniak.

zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/875837/sef-kuffovcov-taraba-firma-s-exsiskarom-milionovy-majetok-pozemky-s-kontroverznym-trajterom/

   Send article as PDF   

Check Also

2018: Lichtner sa od úvodu nekriticky zastával Harabina a klamal

Harabin kritizuje mimovládky aj Sorosa, ale nemá problém sa s stretávať s najbližšimi bábkami Sorosa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *