nedeľa , 26 mája 2024

Vláda Matoviča pokračuje v nákupe predražených odevov od ľudí blízkych SMER-SD

Firma Rempo je zaujimavá tým, že dlhodobo sprostredkúva predražené zákazky štátu. O firme Rempo sa písalo, že má blízko k motorkárom SMER-SD: Tomáš Drucker, Jozef Ráž ml.,  Vo firme pôsobi rodina Dvoreckých a Balážových, ktorí sú susedmi v luxusnej oblasti Záhorskej Bystrice.

Kšefty pre firmu napojenú na SMER-SD, ktorú sám Matovič kritizoval pokračujú aj za vlády Matoviča. Odkaz na centrálny register zmlúv: https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&art_zs2=rempo&art_predmet=&art_ico=&art_suma_zmluva_od=&art_suma_zmluva_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5

Tú môžte vidiet zákazky, ktoré sú za Matovičovej vlády, najviac znova na ministerstve obrany, kde pôsobí Jaroslav Naď.

Firma predáva štátu predražené odevy, tie len sprostredkuje – dodavateľom tovaru je niekto iný. V roku 2015 mala tržby 8 800 000 EUR, v roku 2017 im tržby porástli na vyše 17 miliónov. Podobne aj ostatné firmy prepojené na tieto rodiny získavajú štátne zákazky, ako napr. Port 7, Judex corp.  V súvislosti s týmito osobami sa spomína aj meno Druckerovej ženy, ktorá nevedela vysvetliť pôvod sporných pozemkov…

zdroj: https://domov.sme.sk/c/22219129/rempo-ma-blizko-k-motorkarom-zo-smeru.html

Rempo podľa získalo do roku 2018 štátne zákazky spolu za 45 milión EUR.

Zákazku od železníc získala spomínaná firma podobne ako zákazku pre Slovenskú poštu. Bolo to na rovnošaty za takmer 5,3 milióna eur bez DPH z konca júla, kedy firma súťažila sama a pošta to vysvetľovala tým, že už raz súťaž zrušila a vyhlasovať tretiu súťaž nemalo zmysel.

Firma Rempo sa minulý rok objavila v kauze Tomáša Druckera, ktorý bol vtedy tri týždne ministrom vnútra za Smer. Vlani na jar Igor Matovič vyhlásil, že Drucker a jeho manželka získali v minulosti pozemky pri Trnave aj v meste za desatinu ich trhovej hodnoty. Ušetrili podľa neho takmer jeden a pol milióna eur.

   Send article as PDF   

Check Also

Poslanci SNS, Michelko, SMER-SD využívajú atentát a chcú mená a osobné údaje ľudí pristupujúcich na internet

  Toto sú dlhodobé a postupné plány, ktoré sa zavádzajú salámovou metódou. Nebyť atentátu na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *