štvrtok , 25 júla 2024

Minister vnútra Roman Mikulec a kšeft pre otca za 2,5 milióna?

Minister vnútra Roman Mikulec je podľa Hospodárskych novín podozrivý z rodinkárstva. Firme svojho otca mal dopomôcť k štvorročnému kontraktu na stráženie budov za 2,5 milióna eur.

Zákazku na stráženie objektov vojenskej rozviedky získala Súkromná bezpečnostná služba Mipol patriaca otcovi bývalého šéfa vojenských tajných
a súčasného ministra vnútra za OĽANO – Romana Mikulca. Ten bol v čase, keď došlo k podpisu zmluvy v roku 2004, vedúcim kancelárie vtedajšieho šéfa Vojenskej spravodajskej služby Vendelína Leitnera. Podpis na zaujímavom kontrakte s firmou Mikulcovho otca Jána je práve Leitnerov.

Zmluva podpísaná na jeden rok bola napokon predĺžená až štyrikrát. Firma svoje služby poskytovala v rokoch 2005 až 2007 aj Vojenskému obrannému spravodajstvu, za čo jej vyplatili viac ako 250-tisíc eur. Leitnerov nástupca Juraj Šebo v roku 2008 zmluvy Mipolu vypovedal. Firma už dnes neexistuje.

Práve Šebo sa spomína v dokumentoch, ktoré dostal denník Sme, ako človek zodpovedný za tunelovanie majetku služieb. Ten je dnes vyslancom v Číne. Roman Mikulec vystupuje v kauze ako ten, kto dokumenty hovoriace o údajnom tunelovaní skartoval.

zdroj: https://www.topky.sk/cl/100535/1351226/Muz–ktory-znicil-spravu-o-tunelovani-na-obrane–Kseft-pre-otca-za-2-5-miliona-eur–

http://www.idemvolit.sk/1437-kauza/minister-vnutra-roman-mikulec-a-kseft-pre-otca-za-2-5-miliona?/

Na internete sa objavilo video aj o možnom spise v ŠTB. 

 

kópia videa:

   Send article as PDF   

Check Also

Kotleba mal v neverejných prieskumoch 16%, Matovič s Lipšicom vytvorili preto Kollára

Voľby 2016 boli veľmi zaujimavé. Stalo sa niečo, s čím nerátal nikto. Kotlebovci sa dostali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *