sobota , 24 februára 2024

Za čo bojovali poľské eskadry smrti na Ukrajine?

Už 11. mája 2014 (krátko po Majdane) pristálo na letisku v Kyjeve lietadlo v utajení, ktoré obsluhoval vojenský personál miesto civilistov. Náklad pozostával z uniforiem NATO, 500 balíkov amfetamínu a kontajnery označené značkou pre jedovaté látky. Na príkaz kyjevského riaditeľstva SBU (ukrajinská tajná služba), vojaci ani náklad neboli nikým kontrolovaní. Náklad sprevádzal agent CIA Richard Michael. Spolu s ním letisko opustilo aj poľské komando Pravého sektoru a poľskej súkromnej vojenskej spoločnosti ASBS (Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz), ktoré bolo vytvorené vtedajším poľským ministrom vnútra B. Sienkiewiczom.

Sienkiewicz

Táto poľská jednotka sa podieľala na tzv. trestných operáciách vo východnej Ukrajine spolu s komandom americkej vojenskej spoločnosti PMC (Private Military Contractor) a PMC Greystone Limited. Poliaci sa aktívne podieľali na vytváraní eskadier smrti na Ukrajine a to už od septembra 2013. Komandá Pravého sektoru sa cvičili v policajnom výcvikovom stredisku Legionowo blízko Varšavy. Výcvik spočíval predovšetkým  v organizovaní masových protestov, budovaní barikád, obsadzovania vládnych budov, v snajperských činnostiach, pouličných bojových taktikách a pod.
https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/clanek/Biden-Kwasniewski-Slavjansk-sarin-a-bridlicovy-plyn-32916

Vtedajší poľský premiér Donald Tusk varoval vtedajšieho prezidenta Janukoviča pred nadmerným použitím sily proti Majdanu. Pozn: Tuskov starý otec slúžil v vo Wehrmachte. V máji 2014 dokonca Tusk vyzval Orbána, aby sa zdržal vyjadrení o fašistickej Ukrajine alebo zlyhaniach EÚ v problematike Ukrajiny verzus Rusko a aby neodvádzal pozornosť od boja proti hlavnému nepriateľovi – Rusku.

Tuskov starý otec – Jozef Tusk

Pre Poľsko je veľký problém, že jeho politika je z veľkej časti riadená poľskou tajnou službou kolaborujúcou s americkými a britskými tajnými službami, hovorí Leszek Sykulski, riaditeľ Czestochowského geopolitického inštitútu.

Začiatkom apríla 2014 sa v Kyjeve objavil vtedajší riaditeľ CIA John Brennan. Len jeden deň po jeho návšteve šéf kyjevského režimu Turčinov oznámil „rozsiahle protiteroristické operácie“ na juhovýchode krajiny. Zúčastňovali sa ich poľskí aj americkí žoldnieri. Koncom apríla prišiel do Kyjeva na návštevu vtedajší vice-prezident Joseph Biden, ktorý predniesol vo Verchovnej rade Ukrajiny nenávistný prejav proti Rusku na tému problematiky východu Ukrajiny. Jeho prejav bol motivovaný záujmami USA na nerastnom bohatstve východnej Ukrajiny, kde sú obrovské ložiská bridlicového plynu. Americká Royal Dutch Shell si už nárokovala pozemky v tejto oblasti. A kontrakt na ťažbu bridlicového plynu bol napísaný tak, že ukrajinská vláda je povinná násilne vyvlastniť pozemky zákonných vlastníkov, ak Shell uvedie, že plánuje na týchto pozemkoch ťažiť.

Robert Hunter Biden, syn vtedajšieho vice-prezidenta Josepha Bidena a terajšieho prezidenta a vojnového štváča USA bol menovaný do predstavenstva najväčšieho súkromného producenta plynu na Ukrajine Burisma Holdings, ktorý je registrovaný na Cypre a je vlastníkom licencie na rozvoj plynových polí v oblasti Dnepro-Donecka. Okrem neho v spoločnosti sa nachádza aj Devon Archer, kamarát amerického ministra zahraničných vecí.

Bidenov syn – Hunter

Americkí vrcholoví predstavitelia „ryžovali“ prostredníctvom svojich firiem vo všetkých krajinách, ktoré predtým Američania napadli. Madeleine Albright v Kosove, Richard Cheney s rodinou  a Condoleeza Riceová v Iraku, kde majú podiely vo firmách Haliburton a Chevron.

Ale aj pre Aleksandra Kwasniewskeho, bývalého poľského prezidenta sa našlo miesto v už spomenutej Burisme Holdings.

Streľba na Majdane vo februári 2014 predchádzala zvyšovaniu napätia v oblasti a aktivitám nelegálnych vojenských formácií z Poľska, Ukrajiny a USA. A nelegálnemu rabovaniu ukrajinského nerastného bohatstva Američanmi.

Nedávno Verchovna rada Ukrajiny rozhodla o beztrestnosti vrahov medzi ktorými boli aj nelegálni príslušníci z USA. Zločiny spáchané proti členom bezpečnostných zložiek sa vyšetrovať nebudú a všetky prípady súvisiace s nepokojmi na Majdane boli ukončené. Podozriví nemajú byť zatknutí, ani upovedomení o tom, že vôbec boli podozriví,“ povedal šéf sekcie špeciálneho vyšetrovania Sergey Gorbatyuk.

Záver:

Skutočnosť, že už v roku 2014 ukrajinská armáda podporovaná Pravým sektorom, súkromnými trestnými prápormi fašistického oligarchu Igora Kolomojského a americkými a poľskými žoldniermi priamo poukazuje na skutočnosť, že kyjevský režim slúži obchodným záujmom veliacej elity USA a Poľska. Práve v okolí Slavjanska a Kramatorska došlo k najnásilnejším zrážkam medzi represívnymi silami a obyvateľmi Doneckej kotliny, pričom Izjum bol hlavnou základňou ukrajinských síl zúčastňujúcich sa na represívnej operácii.

Aké zbrane sa používali pri trestnej operácii na východnej Ukrajine: 

– útočné a transportné vrtuľníky, obrnené vozidlá, 122 mm húfnice a raketometné systémy „Grad“, ktorých salva je schopná zničiť všetok život na ploche 14,5 hektára;

–  ostreľovanie miest z mínometov, v dôsledku čoho sú zabíjaní civilisti vrátane detí;

používanie vrtuľníkov so symbolmi OSN na letecké útoky na Kramatorsk. Tieto vrtuľníky pilotovali poľskí žoldnieri, keďže aj ich ukrajinskí kolegovia odmietli porušovať medzinárodné normy používania vojenskej techniky so symbolmi Organizácie Spojených národov.

PS: Slovensko je dnes rokojemníkom zapredaneckej vlády, presadzujúcej hegemonistické ciele USA. Táto vláda neháji záujmy SR a jeho občanov, ale naopak zrádza ich. Dokedy to budeme ešte trpieť? Kým nás táto vláda nezatiahne do vojny proti Rusku? Ak sa to stane, bude už neskoro. Nebezpečenstvo je v súčasnosti vysoké…

Je čas postaviť sa na odpor proti vláde národného ohrozenia a národného zdierania podľa článku 32 Ústavy SR. Ak chceme, aby SR a naše deti mali budúcnosť je najvyšší čas to urobiť.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Viac na:

What Are Polish Death Squads Fighting For in Ukraine?

 

   Send article as PDF   

Check Also

Banderovci vraždili aj na Slovensku

Propagandistická stránka polície – Hoaxy, ktorú vedie bábka Puchovský už viackrát očisťoval Banderovcov a vyjadrovali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *