sobota , 24 februára 2024

V Indii zomierali COVID pozitívni najmä na mykózy a sekundárne infekcie

Vyše 50% ľudí v Indii pozitívnych na COVID-19 zomrelo na mykózy. Mykózy postihujú ľudí s oslabenou imunitou, ľudí na ventilátoroch, sú častejšie pri dlhšich hospitalizáciach (čo je typické pre COVID hospitalizácie), obzvlašť v našich zdevastovaných nemocniciach plných nozokomiálnych infekcií.

Mnohé tieto nozokomiálne infekcie sa vyskytli z dôvodu používania imunosupresív – najčastejšie steroidov s cieľom “liečiť” COVID-19. “Odborníci” v našich nemocniciach veľakrát nerobili stery, ktoré by boli vhodné na diagnostiku a liečbu takýchto infekcií. Úmrtnosť pri takýchto nozokomiálnych infekciach je vysoká, aj vyše 50%. Násobne viac ako pri samotnom COVIDe.

Takýto počet mykóz v Indii počas prvej vlny nebol ani z časti. Vtedy sa neočkovalo. So zintenzívnenim očkovania v Indii, Japonsku, Seychellach narastol aj počet mŕtvych. Otázne je, čí tí, čo to schytali, boli očkovaní…V Indii sa taktiež používal Remdesivír.

zdroj: fb/MUDr. Radoslav Čičala

https://www.bbc.com/news/world-asia-india-57027829

ICMR vykonávala štúdiu so zameraním na sekundárne (nozokomiálne) infekcie pacientov pozitívnych na COVID-19. Výskum tejto Indickej inštitúcie dokázal viac ako 56% úmrtnosť COVID pozitívnych pacientov na bakteriálne nozokomiálne a mykotické infekcie. Štúdia zahŕňala 17534 pacientov, z ktorých 3,6% sa infikovalo súčasnej aj bakteriálnou alebo mykotickou infekciou. Úmrtnosť ú takýchto pacientov bola až 56,7%. Príčinou nárastu prípadov nozokomiálnych infekcií je aj plošné neuvažené používanie antibiotik a vytváranie odolnosti voči nim baktériami.

https://www.thehealthsite.com/news/more-than-50-covid-patients-succumb-to-death-due-to-secondary-infections-like-black-fungus-icmr-816275/

   Send article as PDF   

Check Also

Dieťa malo problémy s dýchanim, malo menej kyslíka pri dýchani cez respirátor

ASTRUP je vyšetrenie krvných plynov. Vďaka tomuto vyšetreniu sa zistí, či má telo dostatok kyslíka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *