nedeľa , 26 mája 2024

18 mladých ľudí po očkovani má problémy so srdcom v štáte Connecticut (USA)

V USA v štáte Connecticut sa vyskytlo minimálne 18 prípadov so srdcom u mladých ľudí, ktorí boli očkovaní vakcínou na COVID-19.

Viacerí z nich museli byť hospitalizovaní v nemocnici, niekoľko dni. Jeden je stále hospitalizovaný, ostatní už boli prepustení. Problémy so srdcom, infarkty sa vyskytli po celom svete. Bol informovaný aj americký prezident Joe Biden, ktorý odporúča pokračovať v očkovaní mladých ľudí. Je otázne, či s jeho intelektom pochopil, čo mu povedali.

Ochorenia srdca sú najčastejšie vo forme myokarditídy, ktorá sa prejavuje nepríjemnou bolesťou na hrúdi, pocitom nedostatku vzduchu, dusením sa, opuchmi, únavou, poruchy srdcového rytmu, infarkt až srdcová zástava a smrť. Ak sa neliečí včas prichádza smrť.

Myokarditída je zápal srdcového svalu, ako príčina sa predpoklada autoimunitný mechanizmus, narušením imunitného systému človeka.

zdroj: https://www.nbcconnecticut.com/news/coronavirus/connecticut-confirms-at-least-18-cases-of-apparent-heart-problems-in-young-people-after-covid-19-vaccination/2494534/

Zápal srdcového svalu sa vyskytuje častejšie u mužov, častejšie po dvoch dávkach vakcíny, najčastejšie do 4 dní po očkovaní druhou dávkou.

https://www.thehealthsite.com/news/heart-inflammation-in-teenagers-young-adults-may-be-a-possible-side-effect-of-mrna-covid-19-vaccination-815364/

   Send article as PDF   

Check Also

Aké ochorenia spôsobujú vakcíny sa nedozvieme, úrady to nekontrolujú

Spôsobujú vakcíny na očkovanie rakovinu? Písal som Ministerstvu zdravotníctva otázky ohľadom počtu nádorových ochorení na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *