Protesty kamionistov v Kanade pre ich nútenie k očkovaniu

V Kanade prebiehajú masívne protesty,  ktoré odštartovali kamionisti. Príčinou protestu kamiónistov je zavedenie povinného očkovania pre kamionistov, ktorí prechádzajú americko-kanadské hranice.

zdroj: https://www.ctvnews.ca/politics/what-does-the-trucker-convoy-hope-to-accomplish-1.5758489

zdroj: https://www.ctvnews.ca/politics/what-does-the-trucker-convoy-hope-to-accomplish-1.5758489

Pôvodne kamiónisti mali v pláne len bojovať proti povinnému očkovaniu. S pribúdaním masívnej podpory verejnosti sa ich aktivity rozšírili.

Hnutie má obrovskú podporu okolo 200 000 fanúšikov na Facebooku, aj napriek masívnej cenzúre.
https://www.facebook.com/Freedom-Convoy-2022-100286905896085/

Na internete organizátori vytvorili zbierku na podporu týchto protestov. Vyzbierali už vyše 8 miliónov dolárov. V texte opisujú, že ich aktivity sú na ochranu slobody v Kanade a na boj voči vznikajucej tyranii a totalitným praktikám premiéra Trudeaua. Protestujúci žiadajú zrušiť všetky opatrenia zamerané voči obyvateľom Kanady. Pišú, že aj v Kanade dochádza a došlo k zničeniu malých podnikateľov, ľudia prichádzajú o bývanie, škodia ľuďom – tým, že sa im vyhrážajú a zakazujú im základné potreby na prežitie. Organizátori sa vyjadrujú, že je ich povinnosťou ukončiť tieto opatrenia a bojovať za slobodu a životy ďalšich generácií.

 

zdroj: https://www.gofundme.com/f/taking-back-our-freedom-convoy-2022?qid=5b7da9ab2b60024fbe81232c925b6ca7

Hnutiu sa podarilo výrazne zmobilizovať občanov. Za týždeň vyzbierali 4 400 000 dolárov. Pôvodne plánovali, že konvoja sa zúčastni len 1600 kamiónov. Nakoniec tam bolo okolo 36 000 kamiónov. Na protest pred parlamentom sa chystá podľa odhadov okolo 50 000 kamiónov.

Hlavnými cieľmi sú nielen zrušenie povinného očkovania, ale aj zrušenie všetkých sledovacích aplikácií a systémov, ktoré sa využívajú pri prechode cez hranice.

Organizátori sa ohradili aj voči vyjadreniam premiéra Trudeaua, že ide o separatistov a teroristov. Organizátori ostro kritizujú tieto vyjadrenia premiéra a jasne hovoria, že im ide o dodržiavanie základných ľudských práv obsiahnutých v Kanadskej charte práv a slobôd. https://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Charter_of_Rights_and_Freedoms

Paradoxne prijatie tejto charty svojimi aktivitami zabezpečil premiér Pierre Trudeau, ktorého synom je súčasný premiér Justin Trudeau. Hlavným odkazom protestujúcich je boj za slobodu občanov, pokojnou cestou. Chcú pripomenúť politikom, že ich povinnosťou je pracovať pre ľudí. Chcú spojiť všetkých Kanaďanov hlavnou myšlienkou – a tou je sloboda. Žiadajú rešpektovanie všetkých práv neočkovaných. 

https://www.facebook.com/Freedom-Convoy-2022-100286905896085/photos/110053591586083

Treba byť však opatrný. Kamióny budú niekde chýbať a môže to mať za následok výpadok potravín…

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Provokáter Filip Šedov je z DennikaN a podporovaný USA ambasádou

Keď si ho zadáte do google, tak prvé fotky sú z DennikaN, ktorý vytvárali a …

One comment

  1. Som zvedavý, kedy tie antidemikratické tv Hnoj, Narkóza, Riťstv, začnú demijraticky, bez cenzúry, a hlavne veľmi aktuálne témy dávať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *