utorok , 16 apríla 2024

Poslanec Stančík na FB vyslovil podporu LGBTI a otvorenej spoločnosti

SLOBODA A LÁSKA 🏳️‍🌈
Aj keď máme všetci rovnaké práva, nie všetci sme si naozaj rovní. “Slobodná a otvorená spoločnosť”, o ktorej stále viac rozprávame, ako by sme sa ju snažili aktívne tvoriť, dnes ešte stále odsudzuje a diskriminuje veľké množstvo skupín našich spoluobyvateľov a spoluobyvateliek. Jednou z nich je aj komunita LGBTI ľudí, ktorá každodenné čelí útokom a neprávosti, za ktorými sa často krát skrýva strach, nedostatok povedomia, či zakorenené predsudky. Túto nenávisť často vnímam ako prejav našej neschopnosti tolerovať inakosť.
Na Slovensku dnes žijú tisíce párov, ktorým nie je umožnené navštíviť sa v nemocnici, dediť či nahliadnuť do svojich zdravotných záznamov a kvôli strachu ani len prejavovať svoju lásku na verejnosti. Môžeme mať rôzne názory na to, čo pre nás znamená koncept manželstva, či partnerstva na základe tradičných, kultúrnych alebo ideologickcýh pohľadov na svet, nikdy však nemôžeme rozhodovať o tom čo sú prijateľné a neprijateľné formy niečoho tak intímneho ako je láska.
V dnešný deň si pripomíname rozmanitosť, otvorenosť a toleranciu. Sloboda a slobodná spoločnosť pre mňa znamená aj slobodu milovať, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu a možnosť byť tým, kým naozaj “si”. Táto sloboda pre mňa súčasne začína byť ohrozená tam, kde začína snaha obmedziť základné ľudské práva, ktoré by mal mať garantované každý a každá z nás. Nie obmedzenie hodnôt, alebo ideológie, ale obmedzenie základných práv, medzi ktoré právo slobodne milovať pre mňa bezpochyby patrí.
   Send article as PDF   

Check Also

Igor Matovič – životopis a súhrn

  Všetok majetok prepísal na ženu: https://www.facebook.com/watch/?v=242091113459020      Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *