Nešťastník Kuciak a jeho priateľka Kušnírová sa musia obracať v hrobe…

Presvedčil som sa o tom už skôr, ale predsa som len dúfal, že stránka tzv. Investigatívneho centra Jána Kuciaka (www.icjk.sk) bude prinášať objektívne spravodajstvo. Sklamal som sa a asi nebudem sám. Spravodajstvo je jednostranne zamerané proamericky a protislovensky. Chudák Kuciak si isto nepredstavoval, že raz bude jeho meno v mene nespravodlivosti pošpinené.

ICJK píše, že ich úlohou je pokračovať v odkaze a práci Jána Kuciaka. Obsah ICJK je taký, že asi nikto z ľudí motajúcich sa okolo ICJK nepochopil o čo Kuciakovi išlo.

ICJK uvádza, že zakladajúcimi členmi sú kolegyne a spolupracovníci Jána Kuciaka: investigatívne novinárky – riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková, ktorej nadácia je pod ochrannými krídlami Esetu. Nadácia je akosi jednostranne zameraná a nevidno napr. jej činnosť pri odhaľovaní korupcie Hegmatovej vlády. Alebo sme mali v Hegmatovej vláde samých anjelov? Z výročnej správy vyplýva, že sa snažia tiež do zasahovania politiky a činnosti poslancov NRSR jednostranne v prospech koalície. Zasahujú do vecí, ktorým nerozumejú. Napríklad údajne sporný paragraf 363. Pritom tento paragraf je vlastne posledná inštancia na zabránenie páchania bezprávia koalície. Chvália sa, že vytvorili najväčšiu databázu korupčných káuz na www.kauzy.sk. Opäť je databáza zameraná jednostranne. Ak si zadáte do vyhľadávača napr. meno Dzurinda, nie je tam nič. Dzurindove kauzy patria pritom medzi najobludnejšie na Slovensku. Keďže sa chvália, že partner projektu kauzy je DenníkN, tak je všetko jasné…Hlavne ak ich podporujú sorosovci z Nadácie otvorenej spoločnosti ako to vyplýva z výročnej správy za rok 2022. Jednoducho – „Koho chleba ješ, toho pieseň spievaj“. Eseťák M. Trnka prispel na činnosť nadácie sumou 330 562 eur. Je to vlastne jeho eseročka.

Potom je tu riaditeľka Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku Pavla Holcová, údajne česká investigatívna novinárka. Treba dodať, že aj bývalá česká špiónka, ktorá bola za svoje aktivity vyhostená z Kuby. Všetky tri organizácie sú proamerické.

No a nakoniec je tu slovenský novinár a spisovateľ Arpád Soltész. K tejto osobe sa škoda vyjadrovať. Radšej dám priestor E. Chmelárovi tu:

https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/3017847941580411/

Predsedom občianskeho združenia je od roku 2021 Lukáš Diko. Podľa Blahu poprepájaný krížom – krážom tu:

https://slovanskenoviny.sk/blaha-priblizil-pozadie-vzniku-proamerickeho-ultraliberalneho-portalu-refresher-zakladal-ho-grendelova-spojka-byvaly-sef-spravodajstva-rtvs-lukas-diko-ktory-je-dnes-sefredaktorom-investig/

V tíme ICJK je aj smutne známa Karolína Farská z Iniciatívy za slušné Slovensko. Tiež sa netreba bližšie rozpisovať k tejto osôbke. Ak si pozriete tento materiál všetko Vám bude jasné:

https://blog.hlavnespravy.sk/20557/su-vysledky-vysetrovania-ukladnej-dvojnasobnej-vrazdy-jana-kuciaka-a-martiny-kusnirovej-v-zhode-so-skutocnou-pravdou/

Hlavne Vám bude jasné, aké otázky ešte nie sú zodpovedané čo sa týka Jána Kuciaka a jeho priateľky, ktoré sú zahmlievané, aké boli a sú kontakty do zahraničia, kto s kým manipuloval s cieľom utajiť pravdu okolo vraždy. Pretože jedna zo zásadných otázok znie: Bolo vyšetrovaním preukázané, že sa vražda neuskutočnila s cieľom vyvolať prevrat a predčasné voľby?

V úvode som napísal že spravodajstvo ICJK je jednostranne zamerané proamericky a protislovensky. Musí byť. Je pod kontrolou a finančnou dotáciou západných tútorov uvedených na stránke ICJK: Veľvyslanectvo USA, Britské veľvyslanectvo, vláda Kanady a napr. cez NED aj na špionážne služby USA. ICJK nie je žiadna investigatíva. Len provládny nástroj na presadzovanie západnej politiky na Slovensku, ktorý pošliapava pamiatku J. Kuciaka a M. Kušnírovej.

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

One comment

  1. holcova moze byt rada ze nedostala na Kube trest smrti.

    Preto sa tak vyznala v Panama Papers…

    Analytičkou v ICJK je aj Karin Solymos – dcera Solymosa z Moost Hnidu. Preto Fiico musel nasypat 35 000 000 € mimovladkam, to bol prikaz pozadia JogoBeelu Budara.

    JE tam aj Xenia Makarova – najprv SITA, ptom SME. Sama “elita”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *