štvrtok , 18 apríla 2024

Mnohí Slováci nemajú na lieky, Čaputová ich rozdáva do zahraničia

Prezidentka rozdáva lieky a zdravotnícky materiál v Moldavsku a naši poistenci VšZP sú od dnešného dňa bez adekvátnej zdravotnej starostlivosti.

Na Slovensku chýbajú (nielen) v zdravotníctve peniaze, naši poistenci sú odkázaní len na základnú lekársku starostlivosť, ale ukrajinskí utečenci dostanú kompletnú lekársku starostlivosť zadarmo aj bez poistenia – pretože pre nich peniaze sú. Z nášho poistenia. A v takej situácii sa Zuzana Čaputová chváli, ako chodí rozdávať lieky a zdravotnícky materiál ešte aj do Moldavska:

“Vojna na Ukrajine zmenila životy miliónom ľudí. Jej dôsledky asi najviac pociťujú v Moldavsku, ktoré s Ukrajinou susedí a ktoré som dnes na pozvanie prezidentky Maia Sandu navštívila.

Cez ukrajinsko-moldavské hranice prešlo od začiatku vojny viac ako 400 tisíc utečencov a viac ako 100 tisíc ich v Moldavsku zostalo. Počet obyvateľov Moldavska za mesiac vzrástol o 4 %. Na zvládnutie takejto situácie je potrebná aj medzinárodná pomoc. Pani prezidentke som preto priamo v utečeneckom centre v Kišineve odovzdala pomoc v podobe potravín, liekov a zdravotného materiálu.

zdroj: https://zemavek.sk/prezidentka-rozdava-lieky-a-zdravotnicky-material-v-moldavsku-a-nasi-poistenci-vszp-su-od-dnesneho-dna-bez-adekvatnej-zdravotnej-starostlivosti/

   Send article as PDF   

Check Also

Na Slovensku Slováci čakajú rok a viac na invalidné posudzovanie, Ukrajinci to majú rýchlejšie

Na Slovensku od príchodu Ukrajincov sa výrazne zhoršili podmienky pomoci tým Slovákov v najťažšich podmienkách. …

4 komentáre

  1. sorošova štetka sa nejako zaokrúhľuje .Ide sa zakukliť ?

  2. Kolko obyvatelov tejto krajiny zomrie bez liekov, aby si mohla urobit sukromnu reklamu na dobrocinnost ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *