sobota , 13 apríla 2024

Dnes ideme grilovať slovenský totalitný mainstream…

Na úvod si povedzme základné charakteristiky pozitívneho mainstreamu. Verejnosť tento termín vníma ako niečo vznešené, niečo, čo je populárne, čo je dôveryhodné, pravdivé, mienkotvorné z pohľadu väčšiny obyvateľstva a pod. V mainstreamových médiách by mala byť kultúra slova, bez osočovania inej konkurencie alebo ohovárania s cieľom získať mediálne výhody. Mainstream by mal byť jednoducho zhrnuté korektný a nekonfliktný.

Okrem vyššie zmienených charakteristík by médium malo prinášať pravdivé správy, overené, aktuálne a nedezinformačné. Samozrejme všetko so zachovaním slobody slova.

Otázku pravdivosti a dezinformácií som si nechal zámerne nakoniec. Dôvod je jednoduchý. Dnes sme svedkami zavádzania totalitných spôsobov vlády do prejavu  slobody slova. Všetko to, čo nie je v súlade so štátnou propagandou je potláčané, dehonestované, dokonca mediálne likvidované bez náležitých dôkazov len na základe fiktívnych obvinení. A začínajú sa prenasledovať ľudia za iný názor…Deje sa to väčšinou vtedy, keď sa vláda bojí odhalení špinavostí, ktorých sa dopúšťa na občanoch, na práve, na slobode, na násilí proti vlastným občanom. Vyvoláva strach medzi občanmi. Strachom z prenasledovania im zatvára ústa!!! Ak sa toto všetko deje, tak s vysokou pravdepodobnosťou je to preto, lebo táto vláda koná na základe príkazov z USA, ktorým je podriadená!!! Občania budíček!!!

„Dojala“ ma obedňajšia relácia (19.3. 2022) v rádiu RTVS, v ktorej minister Mikulec uviedol, že vyššie uvedeným spôsobom obmedzovania slobody slova a prejavu vláda SR zasiahla prostredníctvom NBÚ z dôvodu šírenia dezinformácií ohľadne situácie na Ukrajine. Nevysvetlil však zásadnú vec. A tou je, na základe čoho si NBÚ uzurpuje právo posúdiť či zverejnená informácia je alebo nie je dezinformáciou. Na základe informácií z oblasti vojenského spravodajstva alebo civilného spravodajstva? Tak to aspoň vyznelo. A odkiaľ títo páni berú odvahu takto posúdiť danú informáciu? Bez znalostí, bez kritérií, bez odbornosti len preto lebo daná informácia nie je v súlade s oficiálnou štátnou politikou? A dokonca pozastaviť činnosť médií  bez dôkazov? Takýto postup je jasnou aroganciou moci s cieľom umlčať šírenie informácií nevhodných pre štátnu propagandu zo strachu, že príde o moc. Ide o hrubé totalitné porušovanie ústavných práv človeka, firiem a subjektov slova.

Minister Mikulec neváhal naviazať problematiku slobody slova na najrozšírenejší mediálny subjekt na Slovensku – Hlavné správy, ktorým bola pozastavená činnosť z dodnes nekonkretizovaného dôvodu. Ďalším dôvodom mala byť údajná špionážna, zatiaľ nedokázaná činnosť redaktora tohto média v prospech Ruska, ktorej sa mal dopustiť odovzdávaním citlivých informácií pracovníkom ruskej ambasády.

Pán Mikulec ako bývalý vojenský špión (alebo aj súčasný?)  by mal vedieť, že bez dôkazov by sa človek len tak obviniť nemal. A ak sa aj tejto činnosti dopustil, otázkou je, či to bolo v rozpore so zákonom. Lebo nemuselo byť. A keby aj boli nejaké hodnoverné dôkazy voči redaktorovi prítomné, aj tak nemal štát právo trestať za to médium. Okrem toho Mikulec „zabudol“ na skutočnosť, že ak sa osoby obvinené z údajnej špionáže dostali k citlivým informáciám, tak im ich niekto musel poskytnúť. Napríklad vojenské spravodajstvo. Informácie o tom, či sa vyšetrujú zdroje úniku údajných citlivých informácií chýbajú Neexistujú? Alebo sa taja?

Zaujalo ma video kolujúce na internete poukazujúce na rozhovor medzi Bohušom Garbárom a Sergejom Solomasovom.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/148810-spionaz-pre-rusko-video-ukazuje-ako-sa-verbovali-spioni-na-slovensku-stacilo-500-eur

Po preskúmaní videa tvrdím, že ide o podvrh. Po nulté ako je možné, že údajne tajné video uniklo? Prečo je zostrihané?  Po prvé agenti sa neverbujú na lúke pri cigaretke. Po druhé agenti sa nepostavia pred statickú kameru, aby ich bolo možné nasnímať a odpočúvať. Po tretie ak Garbár daroval Kotlebovcom 10 000.- eur určite nie je odkázaný na 500 resp. 1000.- eur ako kompromitujúcu sumu od Solomasova. Smiešne. A ešte sa nechá natočiť na video tak, aby bolo peniaze dobre vidno. Žiadne obálky, veď predsa peniaze musia byť vidno nie? Po štvrté Garbárove foto na internete nie je okrem videa. Nie je možné porovnať, či ide o tú istú osobu. Po piate porovnaním fota plukovníka Solomasova z inou foto na internete sa nedá určiť či ide o tú istú osobu. Nesedí napríklad výška. Žeby video natočili nejakí herci? Komparzisti? Po šieste Solomasov informuje Garbára, že je dobrý chlapec a že Moskva rozhodla, že bude lovec. To je určite dôvod na to, aby Moskva Garbára verbovala? Po siedme z rozhovoru nevyplýva, že by Garbár mal dodávať citlivé informácie. Celý rozhovor je vedený v tzv. retro realizácii spred 50 rokov. Zaujímavé je, že údajný Garbár musel plukovníkovi doslova povedať, že má vytypovať osoby, ktoré by boli vhodné na spoluprácu.  Takýto slovník civilná osoba nepoužíva. Nie som nikoho obhajca, len neznášam lož. A v tomto videu je množstvo vecí, ktoré svedčia o tom, že ide o podvrh. Odporúčam autorom videa nech si nechajú pred jeho zverejnením urobiť recenzie…Takáto blamáž medzinárodných rozmerov sa len tak nevidí. A samozrejme túto tzv. „bombu“ informáciu prevzali aj zahraničné médiá. Odporúčam NBÚ nech začne vyšetrovať tento podvrh. Ale asi nezačnú…Asi by prišli k rovnakému záveru ako ja a to sa predsa nemôže publikovať…

Ak si všimnete vo videu plot vpravo za údajným Solomasovom od druhej minúty po druhú minútu a cca dvadsiatu sekundu zistíte, že bol urobený prestrih videa. Plot sa zázračne opravil! Že by David Coperfield? Vyzerá to tak, že amatéri čo vyrobili tento podvrh natočili video na viackrát. A nie v jeden deň…

Keď sa pozrieme do minulosti aké správy unikali z Američanmi plateného DenníkaN je vysoký predpoklad, že „citlivé“ informácie im posúvalo práve vojenské spravodajstvo alebo SIS z dôvodu vedenia mediálneho boja proti opozícii a z preukázania schopností tajných služieb. Kopli sa. Vyzerá to tak, že sú absolútne neschopní. Ale to nie je žiadna novinka…

Naď slovenský pobočník ministra obrany USA Austina tvrdil, že Hlavné správy boli zablokované, lebo údajne ich financuje Rusko. Opäť obvinenie bez dôkazov. A keby aj boli platené Ruskom čo je na tom? Verejnosť by sa možno mala viac zaujímať o to, či náhodou Naď nie je platený USA?

Zaujímavé je, že Mazurek poskytol dôkazy o tom, že DenníkN je platený Američanmi a to nikomu nevadí? Nikomu zrejme nevadí ani to, že podarená dvojica novinárov Tódovcov z DenníkaN mala a  má vynikajúce kontakty do vysokej politiky odkiaľ mohli celkom hravo získavať spravodajské informácie. Alebo bolo ich úlohou získavať tieto informácie o súčasnej opozícii a posúvať ich dnešným mocným a zaoceánskym pánom?

Blokáciou Hlavných správ sa dosiahlo to, že sa priznalo, že Hlavné správy mnohokrát vyvrátili tvrdenia oficiálnej propagandy. Čiže preukázali, že vlastne vláda sa dopúšťa rozširovania dezinformácií prostredníctvom vyhlásení politikov alebo propagandou cez provládne, ale nekorektné médiá. Po takomto uzurpovaní práva na jedinú pravdu budú Hlavné správy ešte čítanejšie po ich opätovnom sprístupnení. Samozrejme, že vláda takýto násilnícky útok spáchala aj proti iným médiám na Slovensku, ale aj v Čechách.

A keby sa aj nejaká dezinformácia v opozičných médiách predsa len vyskytla prečo nenechajú čitateľa nech si urobí svoj vlastný názor na uverejnený materiál? Ľudia nie sú sprostí. Väčšinou vedia veľmi dobre kde je sever ako sa ľudovo povie. Alebo vláda cielene zakazuje čítať opozičné médiá z dôvodu krádeže identity a manipulácie človeka? Lebo s tým to hraničí!!!

Ako to, že vláde a novodobým inkvizítorom nevadia štvavé médiá SME, DenníkN alebo Aktuality? Tiež ba sa dalo v ich obsahu nájsť mnoho materiálu, ktorý je závadný, manipulatívny, nekorektný ale tejto vláde vyhovujúci…Pravda je taká, že tieto médiá môžu „kopať“ do každého pokiaľ je to v súlade so štátnou politikou. Nepripomína Vám to niečo? Veď predsa od zrušenia slobody slova je už iba krok k novodobým Urválkovcom. Veď vláda sa už vyhráža súdmi za iný názor…Kam sme sa to dostali?

Ukážeme si to na príklade vojenského konfliktu na Ukrajine…Dopredu vyhlasujem, že som proti každej vojne. Trpia v nej ľudia väčšinou pre chyby alebo dopredu pripravené plány politikov. Záverečné otázky venujem SR.

Na Slovensku dnes po vzore USA štátna propaganda hlása, že Putin je zločinec a že Rusko s dopúšťa medzinárodných zločinov. Táto propaganda sa hlása od okamihu začatia vojnového konfliktu. Všetko ostatné predtým ako keby neexistovalo…

Nebudem o vine polemizovať, lebo to v tomto okamihu nemá zmysel. Podiel viny Ruska a iných štátov sveta vrátane USA sa ukáže po skončení vojny. Ale vždy je podozrivé, ak sa takáto štátna propaganda vedie zúrivo bez dôkazov. Pre získanie objektívneho vyhodnotenia treba začať skúmať nasledovné otázky a začať na ne hľadať seriózne odpovede:

 1. Čo predchádzalo vojne, ktoré udalosti mali vplyv na vyvolanie vojny?
 2. Kto zorganizoval tzv. farebnú revolúciu na Ukrajine tzv. Majdanské udalosti?
 3. Prečo sa Krym v právoplatnom referende odpojil od Ukrajiny?
 4. Prečo vznikol občiansky vojenský konflikt po Majdanskom prevrate na východe Ukrajiny s následkom cca 15 000 mŕtvych?
 5. Kto je vinný za tento konflikt?
 6. Aké opatrenia sa urobili zo strany sveta na ukončenie uvedeného konfliktu?
 7. Prečo zlyhali tzv. Minské dohody?
 8. Aká je úloha ozbrojených neofašistických síl na Ukrajine? A prečo je súčasťou oficiálnej politiky Ukrajiny?
 9. Útočia ukrajinské vojenské sily a neofašistické sily na civilné objekty, ktoré prezentujú navonok ako ruské útoky?
 10. Prečo sa NATO násilím rozširuje smerom na Východ od rozpadu Varšavskej zmluvy?
 11. Prečo NATO bez súhlasu BR OSN a v rozpore s vlastnými ustanoveniami bombardovalo suverénny štát Juhoslávia s obrovskými ľudskými i materiálnymi obeťami?
 12. Prečo nebolo NATO a vinníci, ktorí rozpútali túto vojnu v Juhoslávii postavení pred spravodlivý súd?
 13. Kto je zodpovedný za destabilizáciu štátov Blízkeho východu (Irak, Irán, Sýria, Líbya atď.)?
 14. Prečo neboli vinníci za to potrestaní?
 15. Kto je zodpovedný za devastáciu Afganistanu a prečo vinníci opäť neboli potrestaní?
 16. Koľko ľudských životov majú od skončenia 2. sv. vojny na svedomí USA a jeho satelity?
 17. Prečo sa americké okupačné jednotky nestiahnu z celej Európy?
 18. Prečo vláda SR neháji slovenské, ale americké záujmy?
 19. Prečo vláda nerieši vitálne problémy SR?
 20. Prečo sa u nás nepreukazuje pôvod majetku politických oligarchov?
 21. Prečo je v SR potláčané vlastenectvo a história SR?

A záverečná otázka:

 1. Prečo slovenskí občania trpia vládu národného ohrozenia, národného zdierania? Táto vláda je bezpečnostné riziko pre suverenitu a nezávislosť republiky. Svojimi neuváženými činmi ohrozuje bezpečnosť štátu!!!

Ja na tieto otázky odpovede poznám. Ale žiaľ asi nenájdem koaličného politika, ktorý by bol taký odvážny a sadol by si so mnou na rozhovor pred mikrofón objektívneho média v živom vysielaní…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

   Send article as PDF   

Check Also

Podvodník Fico aj Orbán zradili národ a nasypú miliardy EUR do bezodnej diery a vojnovej mašinérie, výsledkom bude bieda nielen Slovenska, ale aj EÚ. Minulosť podvodníka Zelenského a Židov v jeho okoli.

Vojna bude dovtedy, dokedy ju psychopatické mozgy na čele štátov budú podporovať a živiť. Výsledkom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *