štvrtok , 25 júla 2024

Matúš Vallo (PS-SPOLU) je príbuzný s Jánom Počiatkom (SMER-SD)

Matúš Vallo z Progresívneho Slovenska je rodina s Jánom Počiatkom zo SMER-SD.

Chobotnica, alebo mafia? na Slovensku. Matúš Vallo, primátor Bratislavy, kandidát za Progresívne Slovensko je vnukom komunistického ministra kultúry a popredného člena komunistickej strany – Miroslava Válka. Vallo je vnuk prvej Válkovej ženy. S druhou ženou mal Válek syna – Andreja Válka, ten mal dcéru – Ivanu, manželku Jana Počiatka. Možno aj to je vysvetlenie, prečo Vallov otec – Stanislav Vallo zastával dobre platené funkcie diplomata na Malte, ale aj v Belgicku počas vlády SMER-SD. Za jeho pôsobenie v Belgicku Stanislav Vallo schytáva od Belgických médii kritiku, že sa nepričinil o vyšetrenie vraždy Jozefa Chovanca a nebyť fotiek a videi zverejnených ženou, prípad chceli pozametať. Slovenské média milujúce Progresívne Slovensko mlčia aj o brutálnej vražde Chovanca aj o zapojení Valla do tohto prípadu.

Už dlhšie sa hovorí o prepojeniach SMER-SD a Progresívne Slovensko, práve firmy zakladateľa Progresívneho Slovenska – Štefunka sú namočené v predražených zákazkach počas vlády SMER-SD. A aj prezidentka Zuzana Čaputová bola podpredsedníčkou Progresívneho Slovenska.

   Send article as PDF   

Check Also

Prepiera Kaliňák peniaze občanov cez schránkovú firmu zo Saudskej Arábie?

Liwa arms je schráková firma so sídlom v spojených arabských emirátoch. Kaliňak tam ma na …

6 komentárov

 1. Preto sa bez vahania podpisala zmluva na 70 000 000 + DPH Matovicovou vladou, pricom biznis dohodla este Fizzova vlada.

  Ziaden koalicie a opozicie.
  Vsetci su na jednej lodi biznisu, fondov, kseftov a mfie.

  • Takze tak StBaci su vsade. Vysluzne za predaj Slovenska zapadu. Spolcenie so Zahranicnymi tajnymi

   sluzbami aj MIZO Kovacov. Jano Carnogusky vie svoje- o StBakoch mlci.

 2. Otazkou este ostava, ci prpgresivne vztahy PS a Smeru su nahodicka alebo cielena cinnost.

  Ked si pozrieme posl. Benovu kde posobi (progresivna aliancia liberalov v EP), dostavame hadam aj dost silne crty tejto spoluprace.

  https://www.europarl.europa.eu/meps/sk/23868/MONIKA_BENOVA/history/9#detailedcardmep

  Benova bola predtym clenom delegacie (alebo co to je) EU-Izrael.

  • Treba povedať aj niečo o budúcej politickej zostave. Dovolím si povedať, čo registrujem vo vyjadreniach jednotlivých lídrov. Pán Pellegrini povedal, že on je ochotný ísť s Kiskom do koalície. Kiska a liberáli pritom nadávajú na Smer, že sú to zlodeji. Kiska tiež povedal, že s Pellegrinim je ochotný ísť. Čiže, kto volí Smer, volí budúcu koalíciu Smeru s Kiskom a narkomanom Trubanom.“ – Harabin pred volbami 2020.

   Obdobnú úvahu zverejnila oveľa skôr predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová vo svojom blogu, konkrétne na portáli https://blog.hlavnespravy.sk/16213/koalicia-novy-smer-za-ludi-ps-spolu-sas-sme-rodina/.

   Cize kpmbinacia Smeru, resp HlasuSmeru a PS nie je nahoda.
   Fizzo nasypal 35 000 000€ nie svojim oponentom (ktorych do modra kritizoval, ze nicia vladu) ale svojim kamaratom.
   Ci bol vydierany alebo osobne iniciativny – nevedno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *