Generálny prokurátor Maroš Žilinka

Maroš Žilinka 1

Na jar tohto roku podpísal ako šéf slovenskej prokuratúry spoluprácu s Ukrajinskou prokuratúrou , čo však viedlo Maroša Žilinku aby vypovedal dohodu s Ruskou Federáciou ?

Generálny prokurátor Maroš Žilinka vypovedal spoluprácu s Ruskou prokuratúrou. Vyzývali ho na to poslanci OĽaNO a SaS
Na vzájomnej spolupráci sa generálne prokuratúry Slovenskej republiky a Ruskej federácie dohodli v januári. Generálna prokuratúra vraj Rusku oznámila, že spoluprácu NENAPLNÍ UŽ PRED TÝM .

Generálny prokurátor Slovenskej republiky ihneď po napadnutí Ukrajiny dôrazne verejne odsúdil bezprecedentný akt agresie Ruskej federácie voči Ukrajine, vyjadril ľudskú a profesionálnu podporu ukrajinským prokurátorom a ich rodinám, ako aj pripravenosť humanitárnej pomoci v rámci kapacít rezortu prokuratúry, čo opakovane deklaroval aj v telefonických rozhovoroch s rezortnou kolegyňou – generálnou prokurátorkou Ukrajiny,“ doplnila hovorkyňa
Maroš Žilinka teda nikdy nemal záujem spolupracovať s Ruskom ?

Pripomeňme si čestný titul Maroša Žilinku ktorý získal na Ukrajine , Čestný titul Dr. h. c. získal generálny prokurátor Maroš Žilinka pred rokmi od ukrajinskej školy, ktorú dobehli škandály s predajom diplomov. Odovzdával mu ho Fedir Vaščuk, ktorý neskôr viedol školu v Skalici. Žilinka vraví, že o tom nič nevie.

Možno to je dôvod prečo Ukrajinou ocenený a spoluprácou zaviazaný Maroško nekoná ex offo proti hordám extrémistov so znakom Banderu v uliciach na Slovensku .
Po vypuknutí vojenskej operácie na Ukrajine prešlo cez slovenskú hranicu množstvo radikálnych extrémistov ktorý svoje protizákonné konanie prejavili zhromaždeniami s vlajkami ktoré slovenský trestný zákon kladie na rovnakú úroveň ako hákový kríž , extrémistické symboly a symboli hnutí ktoré smerujú k potláčaniu základných ľudských práv sú totiž v slovenskom trestnom práve jasné zadefinované a symbol Banderovcov je zaradený medzi tieto symboli , teda slovenské orgány schvaľujú trestnú činnosť cudzincov ?
Je v tomto prípade ak Slovenska polícia a prokuratúra toleruje a obhajuje prejav sympatií k extrémistickým hnutiam možné vyjst na ulicu s vlajkou hákového kríža?

Je Maroš Žilinka skutočne proslovenský bezúhonný prokurátor alebo je len silne propagovaný kôli zmiatnutiu pozornosti?

Pripomeňme si ako Maroš Žilinka po stretnutí s Lengvarským dôrazne upozornil ľudí ktorý sa vzpierali proti podmieňovaniu lekárskeho ošetrenia testom kovid 19 .
Vtedy vyslovil že záchranár a lekár je chránená osoba podľa trestného zákona a budú vraj dôsledne trestať urážanie a napadnutie lekárov ktorý odmietli ošetriť občanov bez predloženia testu .

Ústava SR a zákon o poskytovaní zdravotnej starostlivosti nepodmieňujú využitie zdravotnej starostlivosti testom na kovid 19 . Navyše medzi chránené osoby nepatria len lekári ale aj napríklad deti alebo chorý ľudia teda ak lekár neposkytol ošetrenie dieťaťu mohol sa dopustiť trestného Čínu neposkytnutia prvej pomoci s pritažujúcou okolnosťou spáchania na chránenej osobe .

Prečo teda Maroš Žilinka rovnako neupozornil aj lekárov ?

Bolo mu odoslaných niekoľko podnetov ktoré ako šéf prokuratúry odignoroval ,

Maroš žilinka je plne systémový , ktorý váži s váhami len na jednu stranu .
Pri pochybeniach GP ešte ostaneme a povieme si o istom upozornení prokurátora ktorý priznal nespôsobilosť SR uvz nariaďovať opatrenia .

Maroš Žilinka pôsobil dlhé roky v KDH, po boku svojho kamaráta Daniela Lipšica.

zdroj: https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/detaily-zivota-zilinku-ktorych-ste-netusili-najvacsie-tajomstva-noveho-sefa-prokuratury

   Send article as PDF   

Check Also

Ničia pamiatky, neznášajú Slovensko a na súdoch ich zastupuje Lipšic

Ľuboš Lorenz – ničí pamiatky na území Slovenska. Jeho partnerom je Peter Kalmus, ktorý bol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *