pondelok , 20 mája 2024

Baránek sa pohoršoval nad vyjadrením MUDr. Pijáka

SKUTOČNÉ DÔVODY PÁNA DRGONCA, PREČO SA ROZHODOL NEVSTÚPIŤ DO BARÁNKOVEJ STRANY
Michal Piják
V mojom nedávnom statuse, nazvanom BARÁNKOVE FANTASMAGÓRIE O JEHO NOVEJ STRANE som reagoval na jeho rozhovor na Infovojne , v ktorom sa vyjadril v tom zmysle, že jednou z najčastejších výčitiek voči nemu v súvislosti so zakladaním jeho strany je to, že sa nechce spájať s inými stranami. Reagoval som slovami, že podľa môjho názoru sú tieto námietky úplne opodstatnené a že každému triezvo uvažujúcemu človeku by malo byť jasné, že pre strany, u ktorých je malá šanca, aby prešli cez hranicu zvoliteľnosti je jedinou možnosťou spájať sa s inými stranami, u ktorých je šanca, že so do parlamentu dostanú. Medzi takéto strany patrí aj jeho novo vznikajúca strana, ktorá v podstate ešte ani nezískala počet podpisov, potrebných na jej uznanie. Viac tu:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=707973107996778&set=a.605676922849168

Vraciam sa k tomu opäť znovu, pretože Baránkova reakcia nedala na seba dlho čakať. Pýtal sa ma, že kto a čo ma núti, k nezmyselnej kritike toho, čo ide urobiť. Vyčítal mi, že som ho podrazil a že som sa zachoval nevestne a nekorektne, lebo keď som bol v ohrození života, tak on zverejnil moje volanie o pomoc. Realita je taká, že jediný dôvod, prečo som si mu dovolil zavolať a poprosiť ho o zverejnenie mojich pocitov bolo to, aby sa verejnosť dozvedala priamo z úst lekára hospitalizovaného s ťažkým covidom, aká katastrofálna je odborná úroveň zdravotníkov, ktorí sa starajú o takýchto pacientov.

Nie som si vedomý žiadnej inej služby, ktorú by pre mňa urobil a podobne to bolo aj v prípade môjho rozhovoru na Infovojne. Keďže video, ktoré so mnou natočil malo veľkú sledovanosť, mal z toho prospech aj on sám. Preto nevidím absolútne žiaden dôvod, aby som kvôli tejto jeho pomoci, z ktorej mohol ako známy youtuber profitovať v podstate len on, nemohol vysloviť môj kritický postoj k jeho politickým aktivitám. Možno sa mýlim, ale nemyslím si, že je správne, keď mi niekto takýmto spôsobom „pomôže“ že mu budem musieť byť za jeho službu do smrti zaviazaný a že bude mojou povinnosťou „držať ústa“ a nehovoriť o veciach, ktoré sa mi nepáčia.

Keď som pánovi Baránkovi pripomenul, že podobný názor ako mám ja, majú aj iné známe osobnosti, konkrétne som spomenul pán Drgonca a pána Michelka, odpovedal mi, že Drgonec jeho názor musel vyjadrit, lebo mu sľúbil podporu 3x osobne a potom ju stiahol kvoli kandidature na prezidenta a že Michelko je lavicovy socialista, a preto je jeho nazor irelevantny. V podobnom zmysle sa k pánovi Drgoncovi vyjadril aj v Infovoje. Toto jeho vyjadrenie ma dosť prekvapilo, pretože pán Drgonec v rozhovore s Mimi Šramovou uviedol tých dôvodov trochu viac a preto, aby som predišilel nejakým nedorozumeniach, uvádzam nižšie ich doslovný prepis.

Citát:
Niekedy, v jednej chvíli, pán Baránek vysvetľoval verejne že sa pokúsil zohnať peniaze na činnosť strany a že ich nenašiel, čo som ja pochopil tak, akože celá strana skončila skôr ako ju mohli založiť. Takže vlastne tam som sa sám pre seba s pánom Baránkom, ako politickým súputnikom rozlúčil a na dôvažok, keď on teraz propagoval vznik svojej strany, tak hovoril o tom, že tá strana je konzervatívna, alebo kresťanská, alebo kozervatívno-kresťanská. Proste, každopádne skrížil konzervativizmus s kesťanstvom. Mne osobne nie je jasné, aký je napríklad vzťah Baránkovho konzervativizmu alebo Baránkovho kresťanského konzervativizmu k tomu, čo tu predvádzajú, realizujú ľudia ako Kufovci alebo doktorka Záborská. Každopádne je tam teda možnosť, že Baránek je vpravo od toho v úvodzovkách , proste že predstavuje ešte niečo radikálnejšie a násilnejšie v oblasti , v podstate násilného privádzania k náboženstvu. Ja som ateista a som na to hrdý, že som ateista a napríklad moja stará matka, ktorá bola učiteľka niekedy začiatkom 20. storočia už tá bola ateistika. Proste ja nemám najmenší dôvod pridávať sa práve k nejakému extrémnemu kresťanstvu. Takže ja rozhodne nie som ten, ktorý by sa mal kedykoľvek v budúcnosti objaviť v konzervatíno-kresťanskej strane.

V komentároch sa vyjadrili fanúšikovia Baránka, tými sú často ženy…ktoré má nielen on rád..ale aj ony jeho pre jeho arogantný povyšenecký prejav. Je typickým vodcovsko-diktatorským typom, ktorý je solitérom a spolupráca s inými pre jeho povahové črty je náročná…
   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: INFOVOJNA ZAHÁJILA PREDVOLEBNÚ KAMPAŇ PROF HRUŠOVSKÉMU

Norbert Lichtner: „Nezabúdajme, že nie lekári v nemocniciach, ale ambulantní lekári spôsobili to, čo sa …

One comment

  1. Plne súhlasím s dr. Pijákom, ešte by bolo fajn, keby p. Baránek vysvetlil, čo je sociálna náuka cirkvi, na ktorú sa odvoláva a ako túto náuku aplikuje do praxe Vatikán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *