sobota , 13 apríla 2024

Baránek sa pohoršoval nad vyjadrením MUDr. Pijáka

SKUTOČNÉ DÔVODY PÁNA DRGONCA, PREČO SA ROZHODOL NEVSTÚPIŤ DO BARÁNKOVEJ STRANY
Michal Piják
V mojom nedávnom statuse, nazvanom BARÁNKOVE FANTASMAGÓRIE O JEHO NOVEJ STRANE som reagoval na jeho rozhovor na Infovojne , v ktorom sa vyjadril v tom zmysle, že jednou z najčastejších výčitiek voči nemu v súvislosti so zakladaním jeho strany je to, že sa nechce spájať s inými stranami. Reagoval som slovami, že podľa môjho názoru sú tieto námietky úplne opodstatnené a že každému triezvo uvažujúcemu človeku by malo byť jasné, že pre strany, u ktorých je malá šanca, aby prešli cez hranicu zvoliteľnosti je jedinou možnosťou spájať sa s inými stranami, u ktorých je šanca, že so do parlamentu dostanú. Medzi takéto strany patrí aj jeho novo vznikajúca strana, ktorá v podstate ešte ani nezískala počet podpisov, potrebných na jej uznanie. Viac tu:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=707973107996778&set=a.605676922849168

Vraciam sa k tomu opäť znovu, pretože Baránkova reakcia nedala na seba dlho čakať. Pýtal sa ma, že kto a čo ma núti, k nezmyselnej kritike toho, čo ide urobiť. Vyčítal mi, že som ho podrazil a že som sa zachoval nevestne a nekorektne, lebo keď som bol v ohrození života, tak on zverejnil moje volanie o pomoc. Realita je taká, že jediný dôvod, prečo som si mu dovolil zavolať a poprosiť ho o zverejnenie mojich pocitov bolo to, aby sa verejnosť dozvedala priamo z úst lekára hospitalizovaného s ťažkým covidom, aká katastrofálna je odborná úroveň zdravotníkov, ktorí sa starajú o takýchto pacientov.

Nie som si vedomý žiadnej inej služby, ktorú by pre mňa urobil a podobne to bolo aj v prípade môjho rozhovoru na Infovojne. Keďže video, ktoré so mnou natočil malo veľkú sledovanosť, mal z toho prospech aj on sám. Preto nevidím absolútne žiaden dôvod, aby som kvôli tejto jeho pomoci, z ktorej mohol ako známy youtuber profitovať v podstate len on, nemohol vysloviť môj kritický postoj k jeho politickým aktivitám. Možno sa mýlim, ale nemyslím si, že je správne, keď mi niekto takýmto spôsobom „pomôže“ že mu budem musieť byť za jeho službu do smrti zaviazaný a že bude mojou povinnosťou „držať ústa“ a nehovoriť o veciach, ktoré sa mi nepáčia.

Keď som pánovi Baránkovi pripomenul, že podobný názor ako mám ja, majú aj iné známe osobnosti, konkrétne som spomenul pán Drgonca a pána Michelka, odpovedal mi, že Drgonec jeho názor musel vyjadrit, lebo mu sľúbil podporu 3x osobne a potom ju stiahol kvoli kandidature na prezidenta a že Michelko je lavicovy socialista, a preto je jeho nazor irelevantny. V podobnom zmysle sa k pánovi Drgoncovi vyjadril aj v Infovoje. Toto jeho vyjadrenie ma dosť prekvapilo, pretože pán Drgonec v rozhovore s Mimi Šramovou uviedol tých dôvodov trochu viac a preto, aby som predišilel nejakým nedorozumeniach, uvádzam nižšie ich doslovný prepis.

Citát:
Niekedy, v jednej chvíli, pán Baránek vysvetľoval verejne že sa pokúsil zohnať peniaze na činnosť strany a že ich nenašiel, čo som ja pochopil tak, akože celá strana skončila skôr ako ju mohli založiť. Takže vlastne tam som sa sám pre seba s pánom Baránkom, ako politickým súputnikom rozlúčil a na dôvažok, keď on teraz propagoval vznik svojej strany, tak hovoril o tom, že tá strana je konzervatívna, alebo kresťanská, alebo kozervatívno-kresťanská. Proste, každopádne skrížil konzervativizmus s kesťanstvom. Mne osobne nie je jasné, aký je napríklad vzťah Baránkovho konzervativizmu alebo Baránkovho kresťanského konzervativizmu k tomu, čo tu predvádzajú, realizujú ľudia ako Kufovci alebo doktorka Záborská. Každopádne je tam teda možnosť, že Baránek je vpravo od toho v úvodzovkách , proste že predstavuje ešte niečo radikálnejšie a násilnejšie v oblasti , v podstate násilného privádzania k náboženstvu. Ja som ateista a som na to hrdý, že som ateista a napríklad moja stará matka, ktorá bola učiteľka niekedy začiatkom 20. storočia už tá bola ateistika. Proste ja nemám najmenší dôvod pridávať sa práve k nejakému extrémnemu kresťanstvu. Takže ja rozhodne nie som ten, ktorý by sa mal kedykoľvek v budúcnosti objaviť v konzervatíno-kresťanskej strane.

V komentároch sa vyjadrili fanúšikovia Baránka, tými sú často ženy…ktoré má nielen on rád..ale aj ony jeho pre jeho arogantný povyšenecký prejav. Je typickým vodcovsko-diktatorským typom, ktorý je solitérom a spolupráca s inými pre jeho povahové črty je náročná…
   Send article as PDF   

Check Also

Baránek pýta peniaze od ľudí, ale ľudia už na neho kašľú…

Janko zbieral peniaze už niekoľkokrát. Nikdy nedal vedieť, kde skončili. A pýta stále. Chce sa …

One comment

  1. Plne súhlasím s dr. Pijákom, ešte by bolo fajn, keby p. Baránek vysvetlil, čo je sociálna náuka cirkvi, na ktorú sa odvoláva a ako túto náuku aplikuje do praxe Vatikán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *