streda , 1 februára 2023

Ako sa vyrába mediálna lož globálnych rozmerov…

Šéfom misie OBSE (prevažne špionážna organizácia pod politickým krytím) v roku 1999 bol na Kosove Wiliam Walker, ktorý zámerne a lživo zinscenoval závery vyšetrovania po udalostiach v Račaku, čo malo za následok bombardovanie Juhoslávie. Zaradil sa tak k prominentným zločincom USA s Billom Clintonom na čele.

Počas môjho pôsobenia v Belehrade ma povinnosti „zaviali“ do Macedónska. Bolo to v období, keď práve prebiehalo spomínané bombardovanie Juhoslávie zločineckými vojskami NATO pod velením USA.

Z Kosova do Macedónska vtedy utekali ľudia. (Známy je prípad bombardovania albánskej kolóny civilistov, ktorí v polovici mája utekali preč na traktoroch. Výsledok bombardovania kolóny bolo okolo sto mŕtvych a desiatky ťažko zranených ľudí vrátane malých detí).

V Macedónsku sa vytvárali pre utečencov tábory. Keďže som bol v blízkosti jedného, rozhodol som sa, že sa tam pôjdem pozrieť. V tábore bolo množstvo stanov, ľudí a zopár vojakov a zdravotníkov. Vládol tam čulý ruch.

Ako som tak tábor obchádzal, upútali ma pred jedným veľkým stanom televízne kamery. Prišiel som bližšie a zistil som, že prebieha rozhovor naživo so zarasteným Albáncom, poviazaným v zakrvavených obväzoch. Obsah rozhovoru riadil človek v civile, ktorý Albáncovi kládol otázky. Albánec na citlivé otázky odpovedal skoro s plačom a rozhorčením. Téma bola, srbské vojenské útoky na albánskych civilov v Kosove a následný útek pred nimi do Macedónska. Vedel som samozrejme, že je to lož, keďže som pôsobil v tej dobe v Juhoslávii a počas bombardovania som mohol  na vlastné oči sledovať kritické udalosti. Preto ma to zaujalo. Snímajúce kamery boli CNN, BBC, Reuters a ďalšie menej známe. Celé toto predstavenie trvalo asi 10 minút. Potom rozhovor skončil, redaktori odišli a Albánec sa vrátil do stanu. Len pripomínam, že Albánec mal slabšiu angličtinu.

Šiel som si pozrieť ďalšie časti tábora, ale tak, aby som videl na stan Albánca, čo poskytoval interview. Po necelej hodine sa opäť začali pred stanom pohybovať ľudia s kamerami. Opäť som prišiel bližšie. Tentoraz tam boli Asociated Press, ARD a asi dve ďalšie. Keď bola scéna pripravená, znovu zo stanu vyšiel ten istý Albánec so zmäteným a ustráchaným pohľadom. Od toho istého človeka v civile dostal presne tie isté otázky a opäť zohral divadielko so slzami a dramatickým opisom „zlých Srbov“ pred kamerami. Po skončení odišiel naspäť do stanu aj s civilom, ktorý mu kládol otázky. Všimol som si, že okolo stanu sa moce nenápadne nejaký človek, ktorý zjavne nezapadal do tábora. Vyhodnotil som to tak, že jeho úlohou je asi strážiť stan. Ale prečo? Toto všetko sa mi zdalo dosť podozrivé. Rozhodol som sa, že sa do stanu pozriem. Využil som čas, keď bol „strážca“ stanu na opačnej strane a vošiel som dnu. Celkom ma prekvapilo, že si ma asi minútu nik nevšimol. Bolo to preto, lebo v stane, v ktorom bolo zopár ďalších ľudí, sedel Albánec v obväzoch za dreveným stolom s človekom v civile, čo mu kládol otázky a s nejakým americkým vojakom. Na stole mali nakladené pečené mäso, šaláty, pálenku, víno, vodu a veselo hodovali. Vtipkovali a smiali sa. Bolo zjavné, že sa dobre poznajú. Albánec s nimi po anglicky zrazu komunikoval bez problémov. Po cca minúte pristúpil ku mne nejaký civil, ktorému už tiež svietili oči a pýtal sa ma koho hľadám. Tváril som sa, že anglicky nerozumiem a povedal som mu po srbsky, že hľadám nejaký obchod s potravinami. Potreboval som získať čas, aby som si mohol poobzerať ľudí v stane. (Traja americkí vojaci sediaci pri ďalšom stole študovali nejaké mapy).

Civil na mňa pozrel s výrazom blba a povedal „moment please“. O chvíľu prišiel s vojakom, ktorý vedel srbsky. Zopakoval som mu svoju otázku, ktorá vyvolala na jeho tvári temer sústrastný úsmev a vysvetlil mi, že široko – ďaleko žiaden obchod nie je. Tak som mu so „sklamaným výrazom“ v tvári poďakoval a vyšiel som zo stanu a následne aj z tábora.

Takže mediálna lož globálnych rozmerov sa vyrába aj tak, že pripravíte divadelnú scénu, nájdete  zopár vhodných hercov, ktorí budú „verklíkovať“ pred kamerami potrebné lži, pozvete svetové médiá, ktoré to pustia do celého sveta a mediálna lož globálnych rozmerov, ktorá má za úlohu zblbnúť divákov v teple domova pred TV je na svete. Toto sa tam presne stalo…

Dodatok:

V tomto období sme žiaľ svedkami vojenského konfliktu na Ukrajine. Podozrivé je, že Západ na čele s USA predlžuje vojnu dodávkami zbraní a inými podozrivými činnosťami. Výsledok je pokračovanie vojny s ďalšími stratami na životoch a hospodárskych škodách. USA a Západ zneužil teritórium Ukrajiny a Ukrajincov na boj proti Rusku a USA a NATO sa tak stalo spolupáchateľom vojnových zločinov na Ukrajine.

Pokiaľ si myslíte, že podobné mediálne lži sa dnes nevyrábajú vyššie opísaným spôsobom, mýlite sa. Mediálna globálna lož, ktorú používa USA a Západ sa stala pracovnou metódou, ktorej cieľom je ovplyvňovať verejnú mienku vo svoj prospech a v prospech napr. nelegálnych vojenských akcií namierených v poslednej dobe proti Rusku. USA do propagandy proti Rusku „naliali“ stovky miliónov dolárov.

Ak pozorne sledujete tzv. mainstreamové a korporátne médiá a dáte si námahu preveriť nimi podávané informácie, zistíte, že mnohokrát tieto informácie sú nepresné, zavádzajúce, neúplné a nekonkrétne. Používajú „zázračné slovíčka“ ako napr.: údajne, pravdepodobne, informácie sa nepodarilo overiť, podľa zdroja (uvedú zdroj s nepravdivými informáciami), možno, asi a pod. Robia to preto, aby ich nikto nemohol obviniť z prezentácie nepravdivých informácií. Vedome tak prezentujú nesprávne informácie, pričom si zachovávajú status pseudomediálneho šírenia informácií.

Médiá sú jednoducho zneužívané na propagandu v prospech tejto bábkovej vlády a západnej lživej mašinérie po vzore „Veľkého brata“ z USA.

Smutné je, že v mnohých prípadoch úlohu hercov hrajú aj politici vo vyššej politike, ktorí bežne porušujú sľub daný SR a občanom pri svojom vstupe do vlády resp. poslaneckých kresiel. Ak poruší predstaviteľ štátnej moci sľub daný vlasti a občanom nedopúšťa sa zrady a nezapredáva štát?

Sme tiež svedkami masívnej globálnej štátnej propagandy s cieľom vykresliť Rusko ako najväčšieho zločinca. Zámer je jednoduchý. Začal sa zákulisný boj s cieľom zničenia a parcelizácie Ruska. Lebo o toto v tejto vojne ide. Alternatívne médiá, ľudia iného názoru ako je štátna propaganda sú štátnou mocou postihovaní a prenasledovaní. Nezdá sa Vám to podozrivé? Takýmto spôsobom sa demokratické práva občanov na slobodu slova rušia len v prípade, že sa schyľuje k oveľa väčšej vojne.

Sme svedkami, že štátna moc s USA na čele predkladajú z miesta vojny údajné dôkazy o ruských zločinoch. Je zarážajúce, že ich štátna propaganda označila okamžite za jednostranne pravdivé. Bez podania dôkazov. Len na základe videa a výpovede údajných svedkov. V teritóriu, v ktorom prebieha vojna, nie je možné takto rýchlo určiť vinníka. Chýbajú dôkazy. Video a televízne zábery svedčia o tom, že sa to, čo vidíte, stalo.

Ale treba si položiť zásadnú otázku. Kto to urobil? Rusi? Ukrajinci? Neofašistické zoskupenia bojujúce proti Rusom s Azovom na čele? Americké špeciálne jednotky? Údajní zahraniční žoldnieri, ktorí majú bojovať proti Rusom? Kto teda? Odpoveď na túto otázku bez náležitého vyšetrovania neexistuje. Plnohodnotné vyhodnotenie čo sa udialo, sa dá uskutočniť len po skončení vojny na základe medzinárodného objektívneho vyšetrovania a hodnoverných výpovedí. Na východe Ukrajiny žije viac ako 50% rusky hovoriaceho obyvateľstva. Na ostatných územiach Ukrajiny je to  cca 16%. Myslíte si, že by Rusi len tak napádali civilné objekty a vraždili civilov z radov vlastných občanov a príbuzného ukrajinského národa? Je to veľmi nepravdepodobné…

Ale ak má Západ s USA na čele cieľ zničiť Rusko, potom si viem predstaviť, že neofašistické zoskupenia bojujúce proti Rusom s Azovom na čele, americké špeciálne jednotky, údajní zahraniční žoldnieri, prepustení trestanci z väzenia, ktorí dostali do ruky zbrane na boj proti Rusom to urobili. Cieľom je, aby svetová propagandistická mašinéria poukázala na zločiny Ruska a možno ospravedlnila pred svetom budúce útoky NATO na Rusko. Lebo k tomu to smeruje.

Otrasný dôkaz zločinov amerických neofašistov a zločinov NATO v bývalej Juhoslávii je tu:

https://www.cnj.it/24MARZO99/2009/TARGET/ATTI/dvd_target/docs/wb1/index.htm

Slovami klasika:

„Politikom sa nemá veriť, politici sa majú kontrolovať“. Ja k tomu len pridám…A brať na zodpovednosť za lži!!!

Z mesta  SNP Ivan Štubňa

zdroj priloženého obrázka: https://tass.com/world/1134651

   Send article as PDF   

Check Also

Kto a koľko zaplatil pani prezidentka za služby Arona Shaviva za Váš trón?

Zdroje obrázkov: CZ24.news; Magazin Slovensko Nezabúdame na tých, ktorí manipulujú so slovenskou politikou zvonku… Oprášime …

3 komentáre

  1. tato zapadna rakovina, ktora zachvatila uz cely svet a zoziera ho zo dna na den viac a viac bude stat nas obycajnych ludi velmi vela ak sa jej vzoprieme ak nie tak nas zožerie…

  2. Ďalšia blbosť bola „vyrobená „včera.Raketa, ktorá mala zabiť asi 50 ľudí a 10 detí na vlakovej stanici pekne leží v tráve.Vyzera,ako keby buď bola nevybuchnutá,alebo rozobratá a naaranžovaná.Pred ňou menšia jama.Keby bola vybuchla,tak by tam bol poriadny kráter,raketa by bola skoro celá rozmetaná na šrapnely a tie by poškodili aj okolité budovy,čo vôbec nebolo vidno.Na rakete nápis po rusky „za deti“A kde sú fotky aspoň jedného zabitého dieťaťa? Takú patetickú blbosť mohol vymyslieť hádam len nejaký „herec“.

  3. „Západ na čele s USA predlžuje vojnu dodávkami zbraní a inými podozrivými činnosťami. Výsledok je pokračovanie vojny s ďalšími stratami na životoch a hospodárskych škodách.“

    Ale veď presne to je cieľ USA a ich vazalov – napáchať čo najväčšie škody, spôsobiť čo najväčšie straty na životoch, zasiať čo najväčšiu nenávisť, zničiť a rozvrátiť vzťahy, znemožniť nápravu.
    To nie je rusko-ukrajinská vojna. To je rusko-americká vojna. Ukrajina je len bojisko a Ukrajinci sú pre USA len spotrebný materiál. Ale len málokto z Ukrajincov to pochopil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.