Agenti podozriví zo sprisahania a prípravy atentátu na Lukašenka sa k svojmu činu priznali

“Mali sme tri ciele. Prvým bolo odstránenie priameho vedenia krajiny internáciou alebo fyzickou likvidáciou. Druhým cieľom bolo blokovanie jednotiek, ktoré by mohli klásť odpor. Tretím cieľom bolo ovládnutie symbolických objektov mesta… Priznávam sa, že som bol účinne využitý ako technický organizátor,“ uviedol jeden z podozrivých, právnik Juras Ziankovič, ktorý má aj americké občianstvo.

Politológ Aľaxandr Fiaduta, v dokumente priznal, že otázka obsadenia viacerých štátnych štruktúr sa skutočne plánovala a viedli na túto tému upresňujúce diskusie. „V prvom rade sú to médiá, určité komunikačné uzly a možno aj dočasné vypnutie internetu. Priznávam sa k účasti na sprisahaní,“ uviedol Fiaduta.

Ako pripomína TASS, Lukašenko 17. apríla oznámil, že trojica plánovala atentát na neho a jeho rodinu. Zodpovednosť pripísal americkým spravodajským službám a vedeniu USA.   Podľa bieloruských vyšetrovateľov bol pokus o štátny prevrat financovaný zo zahraničia a sprisahanci boli v úzkom kontakte s teroristickými skupinami. Sprisahanci údajne vyvinuli najmenej tri rôzne plány, ako sa chopiť moci.

Bieloruská služba štátnej bezpečnosti (KGB) obvinila štyri osoby zo sprisahania s cieľom chopiť sa moci protiústavným spôsobom. Služba uviedla, že všetci podozriví vypovedajú a spolupracujú na vyšetrovaní, meno štvrtého podozrivého zatiaľ nezverejnil, dodal TASS.   Ziankovič je podľa KGB napojený na americké tajné služby. Údajne sa pokúšal získavať pre plán prevratu aj príslušníkov bieloruskej armády a orgánov činných v trestnom konaní, ktorým sľuboval finančnú odmenu.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) 17. apríla oznámila, že zadržala v Moskve dve osoby – Ziankoviča a Fiadutu, ktorých odovzdala bieloruským úradom.

Podľa ruskej FSB pripravovali „fyzické odstránenie“ Lukašenka aj únos jeho detí. Údajne chceli uskutočniť vojenský prevrat, ktorý mal prebehnúť 9. mája počas slávnostnej vojenskej prehliadky v Minsku pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny.

Osoby podozrivé z prípravy štátneho prevratu v Bielorusku a atentátu na prezidenta Alexandra Lukašenka sa priznali k sprisahaniu v dokumente s názvom “Zabiť prezidenta”, ktorý odvysielala v stredu bieloruská televízia, informovala agentúra TASS.

14.okt. 2020 zaujimavé fotky na profile Radovana Braník, ten je spájaný so spoluprácou so zahraničnými tajnými službami. Pavol Demeš stal pri organizovaní mnohých prevratov a podvratných aktivít v rôznych štátoch. Jeho meno sa však spája hlavne s prevratom na Ukrajine. Na fotke môžte vidieť Cichanovsku (Rivalka Lukašenka), Demeša a Braníka. zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=935529130304389&set=pb.100015419318990.-2207520000..&type=3

Cichanovská, Radovan Braník, Pavol Demeš
 
O aktivitách Demeša si môžte doplniť informácie z tohto videa:
 
O Demešovi v súvislosti s organizovanim prevratu v Bielorusku naznačil nejaké informácie aj v jednej tlačovej konferenci Róbert Fico.
 
 
 
   Send article as PDF   

Check Also

Režiséri udalostí roku 1989 – fakty a nie bláboly súčasnej moci!!!

Prvotné rozhovory o novom politickom usporiadaní Európy sa začali rozhovormi Reagana s Gorbačovom v roku 1986. Táto fáza bola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *