utorok , 16 apríla 2024

Zničili Ukrajinu po majdane v roku 2013-2014, pokles Hrivny, depopulácia

Na Ukrajine prebehol v roku 2013 Euromajdán s pomocou zahraničných tajných služieb a ich poskokov. Pri revolúcii asistoval aj Slovák Pavol Demeš:
https://www.inenoviny.sk/pri-protestoch-v-bielorusku-sa-znovu-hovori-o-pavlovi-demesovi/

Súhrn informácií o protištátnom agentovi Demešovi tu:
https://blog.infovojna.sk/pavol-demes-revolucionar-a-siva-eminencia/

Na majdane bola aj partia okolo Lipšica a Drobu. Práve Lipšic urobil rozhovor, v ktorom otvorene klamal o udalostiach na majdane.

zdroj videa: https://www.youtube.com/watch?v=YW41yOjlzUU

Pred majdanom bola hodnota Hrivny: 1 EUR=10 Hrivien.
https://freecurrencyrates.com/en/exchange-rate-history/EUR-UAH/2012/cbr

V 2015 1 EURO = 26 Hrivien. Výsledok majdanu bol pokles hodnoty peňazí Ukrajincom 2,6x. To viedlo k prehĺbeniu biedy, výrazne pribudlo bezdomovcov, ľudí trpiacich chudobou. Platy výrazne poklesy na hodnoty pod 100 EUR/mesačne. Začala sa masívna emigrácia Ukrajincov do EÚ.

Práve depopuláciu riešil Zelenský v Ukrajine v roku 2020. Od majdanu emigrovalo z Ukrajiny niekoľko miliónov obyvateľov.
https://www.theatlantic.com/international/archive/2020/03/ukraine-eastern-europe-depopulation-immigration-crisis/608464/

Aktuálne 1 EURO = 35 Hrivien.
https://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=UAH&view=5Y

Táto situácia viedla k prehĺbeniu kriminality, prostitúcie, dokonca rodeniu deti neplodným zahraničným párom za desiatky tisíc EUR. Mnohé deti takto mohli skončiť v rukách pedofilov. Ukrajinské matky porodili dieťa a dali ho do zahraničia za sumy okolo 50 000 EUR.

https://www.theguardian.com/world/2020/jun/15/the-stranded-babies-of-kyiv-and-the-women-who-give-birth-for-money

Ukrajina bola rozkradnutá krákto po majdane. Najväčšie zlodejstva sa mali diať počas dočasného premiéra Arsenija Jaceňuka. Bolo ukradnutých a zmiznutých množstvo historických pamiatok a pokladu, vrátane zladého skytského pokladu.
https://svet.sme.sk/c/7151222/holandania-zatial-nevedia-ci-skytske-zlato-vratia-ukrajine-alebo-rusku.html

O rozkradaní Ukrajiny výrubom dreva a vývozom do EÚ sme písali tu:
https://www.inenoviny.sk/ukrajinu-postihli-povodne-pricinou-je-enormny-vyrub-lesov/

Tajomstvo Skýtov:

Vodcov pochovávali s pokladom

Skýti v čase od 8. do 3. storočia pred našim letopočtom ovládali eurázijské stepi a vytvorili kultúru, životný štýl a spôsob boja, na ktoré ďalších dvetisíc rokov naväzovali ostatné kočovné etniká prichádzajúce z vnútra Ázie až do strednej Európy.

Antickí autori vrátane Hérodota Skýtov opisujú ako najspravodlivejší a najstatočnejší národ na svete, ktorých nedokázali poraziť ani Peržania a Alexander Macedónsky.

Veľký záujem o Skýtov sa začal po tom, ako archeológovia objavili bohaté zlaté poklady, ktoré so svojimi vládcami pochovali do mohutných mohylových hrobov zvaných kurgany.

Skýtsky vplyv však siahal výrazne ďalej, niekoľko storočí sa prejavoval aj na území Karpatskej kotliny. Vrátane dnešného Slovenska, kde sa pamiatky skýtskej kultúry našli napríklad v Chotíne, Senci, Modranoch či Rimavskej Sobote.

Archeológovia a historici sa sporia o to, či išlo naozaj priamu o prítomnosť Skýtov na našom území, alebo tunajšie obyvateľstvo len z východu prevzalo prvky skýtskej kultúry.

V prvom prípade by boli Skýti najstaršou skupinou s vlastným etnickým názvom, ktorá žila na území dnešného Slovenska. Dokonca ešte pred Keltmi.

   Send article as PDF   

Check Also

Prigožin nebude prezidentom Ruska podľa plánu Pentagonu…

V posledných hektických dňoch vývoja situácie na Ukrajine je potrebné vnímať a správne vyhodnocovať informácie …

One comment

  1. Tento špeciálny zmrd je pichnutý všade, kde sa niečo zmelie! Toto satan v ľudskej koži, aj na ňho príde…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *