pondelok , 4 decembra 2023

Väčšina obyvateľov Maďarska sú Slovania a Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

SLOVÁCI majú viac ako 8.000-ročné etnické gény
Slovákom nedávno genetici potvrdili, že sú rekordérmi etnickej dlhovekosti a autenticity. Zistili, že vyše 80% dnešnej populácie Slovenska zdedilo gény po svojich predkoch, ktorí žili v strednej Európe už pred 8.000 rokmi. Pravdu možno potláčať, ale nie zničiť (Veritas premitur, non opprimitur – Titus Livius, Seneca ml. a ďalší). Molekulárna genetika v posledných desaťročiach urobila priam neuveriteľný pokrok. Po rozšifrovaní biogenómu bol rozšifrovaný ľudský génom a v krátkom slede aj historický genofond moderných národov. Výsledky vedeckých analýz genofondov jednotlivých národov spochybnili alebo dokonca vyvrátili niektoré tzv. „večné pravdy“ historiografie, čo v daktorých krajinách vyvolalo „zemetrasenie“. Stručne opíšem príčinu takéhoto „zemetrasenia“ v susednej krajine.

 

Až 50% súčasnej populácie Maďarska má slovanské gény
Bývalý maďarský prezident Arpád Göncz v čase svojej oficiálnej návštevy v roku 1995 počas prednášky v Oxforde „pobavil“ prítomné politické a vedecké publikum, keď vyhlásil, že „po Avaroch prišli Maďari, ktorí sa ako prví usadili v Karpatskej kotline (Dunajskej kotline – pozn. aut.) a sú tu dodnes.“
Tieto pseudovedecké a faktami nepodložené názory totálne vyvrátili výsledky modernej génovej analýzy. Začalo to v roku 1991, keď renomovaný genetik profesor Stanfordskej univerzity (USA) L. L. Cavalli-Sforza uverejnil výsledky veľkoplošnej genetickej štúdie, ktorú uskutočnil na území dnešného Maďarska. Dosiahnuté výsledky tejto štúdie prof. Cavalli-Sforza zhodnotil nasledovne: „Maďarsko v Európe je anomáliou. Jazyk je ázijský, ale obyvateľstvo európske, väčšinou slovanské. A títo Slovania sú pôvodným obyvateľstvom Karpatskej kotliny. Absolútna väčšina obyvateľov Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, je prevažne slovanská a kontinuálne európska. Zostalo iba maďarské meno a aglutinujúci jazyk. Maďarských génov niet“ (Scientic American, november 1991).

 

Tieto výsledky boli také šokujúce, že vyvolali „zemetrasenie“ predovšetkým v Maďarsku, ale i v ďalších krajinách. Niekoľko renomovaných laboratórií v USA zopakovalo veľkoplošnú genetickú štúdiu na území Maďarska a dospeli k rovnako šokujúcim výsledkom. Záver týchto štúdií potvrdil nálezy prof. Cavalliho-Sforzu: „len s ťažkosťami možno nájsť nejaké stopy ugorských (staromaďarských) génov v súčasnej populácii Maďarov.“ V pomerne krátkom čase si laboratórne techniky modernej genetiky osvojili odborníci v mnohých krajinách. Nelenili ani v Budapešti a čoskoro aj maďarskí genetici uskutočnili rozbor DNA svojich spoluobčanov. Výsledky ich sklamali, lebo museli priznať, že mitochondriálne gény pochádzajúce z ugorských (staromaďarských) génov sa vyskytujú len u menej ako v 5% súčasnej maďarskej populácie. Maďarskí genetici svojimi výsledkami potvrdili aj ďalší nález prof. Cavalliho-Sforzu, a to, že absolútna väčšina populácie Maďarskej republiky nie je etnicky maďarská, ale je prevažne slovanská. Aj podľa maďarských genetikov až 50% súčasnej populácie Maďarska má slovanské gény. Zvyšok tvoria valasko-románske, germánske a iné gény. Na základe genetickej analýzy populácie Maďarska bol vyslovený názor, že „Maďari v súčasnom Maďarsku (v prevažnej miere) nie sú vôbec Maďarmi.“
Porovnajte sami: Sotva 5% súčasných Maďarov má ugorské (staromaďarské) gény, ale až 50% má slovanské gény (Sapienti sat!).
Nelenili a nelenia ani slovenskí genetici. V prvej dekáde 21. storočia doc. Ferák preskúmal historický genofond Slovákov a dospel k viac ako pozoruhodným výsledkom. Dokázal, že viac ako 80% Slovákov zdedilo gény po predkoch, ktorí žili v strednej Európe už asi 6.000 rokov pred Kristom, teda v mladšej dobe kamennej. To ale znamená, že boli sme (naši predkovia) v oblasti severokarpatského oblúka a pridunajských nížin už pred 8.000 rokmi. Táto dlhovekosť slovenskej etnogenézy urobila zo Slovákov rekordérov etnickej autenticity.
Zdroj: kapusany.info
Problémom súčasného výskumu histórie na Slovensku je Karol Pieta, ktorý sám má židovský pôvod a je vyslovene proti uznať niektoré do oči bijúce fakty a nálezy. V nálezoch stále hľadá iné národy..ako ten Slovenský..zdá sa, že za to môže nenávisť voči Slovákom a ich histórii.
Keď Pieta a jeho tím vykonáva výskum, tak často z náleziska miznú cenné nálezy..či úmyselne, aby skrývali a manipulovali históriu je otázkou.
Prečo nevedia zabezpečiť tak cenné náleziská je otázkou. Policajtov je dosť, nemali problém perzekuovať ľudi za rúška a byť v každom okrese..na hranici.
https://myzilina.sme.sk/c/5641588/pri-ziline-odkryli-vzacne-praveke-pohrebisko.html
Rotary club je pofiderný spolok, ktorý mnohí kritizujú za možné podozrenia z korupcie. Práve tento spolok združuje mnohých politikov, podnikateľov a vplývne osoby a tým môže viesť k ich korupčnému resp. kartelovému správaniu…
   Send article as PDF   

Check Also

Juraj Mesík sa postavil kolektívne proti Rusku, po boku slniečkárov, agentov ako Demeš

Juraj Mesík je príkladom riadenej opozície, ktorý oblboval alternatívny názor v prípade očkovania na COVID-19. …

3 komentáre

  1. Toto už nie je Slovensko,ako kedysi,ale Slovenská cigánsko-ukrajinská republika.V génoch máme zakódovanú aj zlodejinu,Slovensko má po Ukrajine asi najviac podvodníkov a zlodejov na počet obyvateľov.Radsej by som bol v tejto chvíli asi Maďar, Orbán chce preč zo skorumpovanej, fašistickej EÚ,tak uvidíme,ako to tam dopadne.Naši politici sa Únie držia ako kliešť,srať na nich.

  2. To isté čo o Maďaroch a Maďarsku platí aj o Turkoch a Turecku. Len asi 2 % tureckej populácie v mužskej línii má pôvodný turecký mužský chromozóm Q. Všetko ostatné sú poturčení Kurdi, Gréci, Arméni, Arabi, Kaukazania, Slovania a zvyšky starovekých národov Anatólie a Balkánu.

    Hodnoty sú tu v tabuľke:
    https://eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *