piatok , 19 apríla 2024

Stovkám miliónom vakcín, najmä Pfizer, skončila platnosť, vyhodili ich

Po celom svete sa vyhodia stovky miliónov dávok očkovania proti koronavírusu kvôli ich dátumu spotreby.

Do konca marca vypršala v bohatších štátoch trvanlivosť približne 240 miliónom nevyužitých vakcín proti covidu, vyplýva z údajov britskej analytickej spoločnosti Airfinity. Z toho 73 percent tvoria dávky očkovacieho preparátu od firmy Pfizer, ktorý je na Západe najrozšírenejší. Ďalších 18 percent vakcín pochádza od spoločnosti AstraZeneca.

Podľa Airfinity je navyše odhad počtu vyhodených vakcín podhodnotený kvôli nedostatku informácií z chudobnejších a rozvojových krajín. V týchto štátoch veľmi pravdepodobne prekročí čas trvanlivosti ešte viac dávok ako na Západe, uviedla hovorkyňa spoločnosti Sarah Harperová.

Aj to bol dôvod tlaku na očkovanie. Nevyšlo to však podľa predstav. Zneškodňovanie vakcín je finančne veľmi náročný proces, ktorý zaplatia obyvatelia štátov.

zdroj: https://www.topky.sk/cl/11/2287981/Francuzsky-dennik-upozornil-na-znepokojujuci-fenomen-tykajuci-sa-ockovania-proti-KORONAVIRUSU

   Send article as PDF   

Check Also

Pacient krátko po očkovaní COVID pozitívny, o pár dni na pľúcnej ventilácii a v prepúšťacej správe ani zmienka o tom, že bol očkovaný

Očkovaní pacienti aktuálne končia v nemocniciach s COVIDom a súčasne inými bakteriálnymi a hubovitými infekciami, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *