piatok , 19 apríla 2024

SNS si z eurofondov urobila zlatú baňu, firma ich poslanca Zelníka získala vyše 1 000 000 EUR

Firma poslanca za SNS Štefana Zelníka získala vyše 1,6 milióna eur z eurofondov na rekonštrukciu polikliniky. Vykonáva ju firma, ktorej konateľ je v motorkárskom klube s Jánom Slotom.
Firmu Žilpo Štefan Zelník založil v roku 2002. V budove polikliniky sídlia aj iné firmy, v ktorých je Zelník spoločníkom. Ide o lekáreň či očné centrum. Všetkým týmto spoločnostiam sa darí a nenávratný finančný príspevok pomôže zlepšiť už aj tak dobrú úroveň polikliniky, ale aj úroveň poslancovho podnikania.

Klientelizmus?: Odborník na eurofondy Ján Rudolf nebol týmto prípadom nijako prekvapený: „Nominanti SNS sú známi tým, že si urobili z eurofondov zlatú baňu. Nejde o prvý takýto prípad, SNS rozdeľuje najviac zdrojov zo štrukturálnych fondov a prípadov klientelizmu je viac než dosť.“ Zákony však umožňujú poslancovi NR SR podnikať a tiež čerpať nenávratné finančné príspevky, preto je ťažké dokázať a prešetriť lobing či stranícky klientelizmus.

V budove žilinskej polikliniky si poslanec Zelník udáva aj sídlo poslaneckej kancelárie, na ktorú dostáva z Národnej rady finančný príspevok. Národniar vysvetľuje rozhodnutie umiestniť poslaneckú kanceláriu do budovy Žilpo časovými dôvodmi. Vzhľadom na to, že pôsobí aj ako poslanec, aj ako lekár, bolo pre neho neprijateľné, aby pendloval na ďalšie pracovisko, a tak zabil dve muchy jednou ranou. Na informačnej tabuli polikliniky však nenájdete ani zmienku o kancelárii. To znamená, že hoci sídli v priestoroch svojej firmy, za kanceláriu si dáva platiť viac ako 665 eur mesačne (vyše 20-tisíc korún). Či tam má dve kancelárie – jednu, kde úraduje ako majiteľ firmy, a druhú, ktorá mu slúži ako poslancovi parlamentu -, nevedno.

zdroj: https://web.archive.org/web/20180820052821/www.idemvolit.sk/84-kauza/mudr-stefan-zelnik-zilpo/

   Send article as PDF   

Check Also

Manipulant Ľupták sa dostal do parlamentu šírením strachu a strašením ľudí, teraz na tom zarába a ľudia sa mu skladajú

Pavol/Pavel Ľupták svojim výzorom veľmi pripomna Žida Pietu: https://www.cas.sk/clanok/2889075/poslanec-luptak-pracoval-pre-prestiznu-spolocnost-zavital-aj-na-miss-universe-preco-zaradil-spiatocku/2/             …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *