utorok , 16 apríla 2024

Firma asistenta poslanca SNS – Zelníka zarábala na vakcínach proti prasačej chrípke

Je výsmechom, keď fanatický propagátor a obchodník s vakcínami – Štefan Zelník vstúpi do strany “odporcu” očkovania – Tomáša Tarabu.

Za vakcíny proti novej chrípke zaplatí Slovensko vybranej firme viac ako susedné krajiny. Vakcíny za 7,6 milióna eur pritom dodá spoločnosť, ktorej zástupcom na Slovensku je asistent poslanca SNS Štefana Zelníka.

Vo volebnom období 2006-2010 vyhlásili Štátne hmotné rezervy SR tender na dodávku vakcín proti prasacej chrípke. V tendri uspela firma Sanofi Pasteur, ktorá dodala Slovenskej republike 1 milión vakcín za 7,6 milióna eur. Jediným konateľom firmy Sanofi Pasteur v Slovenskej republike bol v tom čase Vladimír Oleár, ktorý bol súčasne aj asistentom poslanca NR SR Štefana Zelníka. Firma Sanofi Pasteur zanikla v Slovenskej republike dobrovoľným výmazom v obchodnom registri dňa 5.9.2013. Taktiež zrejme nie je dielom náhody, že nejaký Vladimír Oleár je spoločníkom Štefana Zelníka vo firmách ŽILPO s.r.o Žilina, Lekáreň Žilpo s.r.o. Žilina, HYGMA s.r.o. Žilina, VIKOM s.r.o. Žilina a ZEKOL s.r.o. Žilina.

V Maďarsku zaplatia v porovnaní so Slovenskom za každý kus o viac ako tri eurá menej. Dodávku vakcín na trh u južných susedov zabezpečuje domáca firma Omnivest, ktorá ich predávala za 4,02 eura. Išlo o veľmi priaznivú cenu pre domáci trh. Omnivest tiež tvrdí, že bežne sa vakcína nakupuje od 7 eur. „Ceny sa na svetových trhoch začínajú od siedmich do ôsmich eur,“ uviedol pre rádio Kossuth výkonný riaditeľ firmy Ferenc Zimonyi.

Štefan Zelník bol od 2016 do 2020 na čele výboru pre zdravotníctvo…to tam mohli rovno dať majiteľa nejakej farma firmy…

zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/164514-asistent-sns-doda-vakciny-draho/

https://web.archive.org/web/20170421234322/https://blogy.hnonline.sk/peter-sladek/chcu-zmenit-slovensko-chcu-zmenit-sns-ale-nedokazu-zmenit-seba

   Send article as PDF   

Check Also

Manipulant Ľupták sa dostal do parlamentu šírením strachu a strašením ľudí, teraz na tom zarába a ľudia sa mu skladajú

Pavol/Pavel Ľupták svojim výzorom veľmi pripomna Žida Pietu: https://www.cas.sk/clanok/2889075/poslanec-luptak-pracoval-pre-prestiznu-spolocnost-zavital-aj-na-miss-universe-preco-zaradil-spiatocku/2/             …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *