štvrtok , 18 apríla 2024

Prečo chodia ľudia nakupovať do Polska, pozrite ceny

Grécky jogurt 400g:
Poľsko: 0,90 EUR
Slovensko: 1,60 EUR

Maslo: 500g:
Poľsko: 4 EUR
Slovensko: 7,5 EUR

Mlieko 3,2%:
Poľsko: 0,92 EUR
Slovensko: 1,7 EUR

Mozzarela 125g:
Poľsko: 0,75 EUR
Slovensko: 1,80 EUR

Šunka 90% 200g:
Poľsko: 1,39 EUR
Slovensko: 2,5 EUR

Tu máte obľúbenú šunku Kraina 90%, ktorá je bez konzervantov, bez glutamátu.

Poľské výrobky kupované v Poľsku, najmä v Biedronke sú podstatne vyššej kvality ako ich tovar predávany na Slovensku. Na väčšine výrobkov máte napísané, že  neobsahujú farbivá, konzervanty, GMO (geneticky modifikované organizmy). Áno aj Poliaci vyrábajú odpad, ale ten väčšinou vyvážajú.

Ak si myslíte, že tento príspevok škodí Slovensku, ste na omyle. Slováci najviac nakupujú v Lidli alebo Kauflande, obidva reťazce vlastní Dieter Schwarz, ktorý má Židovský pôvod. Je nepochopiteľné, prečo ten istý reťazec má v Poľsku o polovicu a viac lacnejšie potraviny. Nákupiť vie za rovnakú cenu, akurát Slovákov viac ozbíjajú. Môžme za toto vďačiť podvodníkov  Čarnogurskému, ktorý výrazne prispel k zruinovaniu poľnhospodárstva na Slovensku. Teraz sa Čarnogurský čiernokňažnik očisťuje na riadenej alternatíve, kde v mnohých aktivitách má aj podiely a je výrazne finančne zapojený. Čarnogurský na Slovensku zakladal viaceré slobodomurárske lóže.

https://en.wikipedia.org/wiki/Schwarz_Gruppe

   Send article as PDF   

2 komentáre

  1. adamkratochvil

    kto veri Poliakom mal by sa dat vysetrit, Slovaci prijemne nakupy v Polsku ušetrite par susnov v penazenke a oberiete svoje zdravie…to je ono!!!…nikdy by som nieco take nerobil som dochodca so 497 eurovou penziou, zijem sam a bez dlhov, moje zdravie je mne cennejsie…capito?

  2. Sloboda slova je top prioritou na našom redditovskom portáli https://cekni.to – našim cieľom je vytvoriť čo najrozmanitejšie záujmové komunity a umožniť v rámci nich aj medzi nimi slobodnú diskusiu bez algoritmov a bez cenzúry, ako alternatívu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

    Navyše sme bez reklamy, podporujeme anonymitu (registrácia je možná bez emailu) a bežíme na open source.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *