piatok , 19 apríla 2024

Peter Marček vystupuje proti NATO, hlasoval za jeho rozšírenie

V polovici októbra minulého roka vyšiel na pódim skromného zhromaždenia v centre Bratislavy nezaradený poslanec Peter Marček. Napriek prechladnutiu sa rozhodol, že na podujatí s názvom Za mier, za Slovensko bez NATO, cudzích vojsk a privandrovalcov, vystúpi.

„Chceme ich tu?“ pýtal sa zákonodarca okolostojacich na vojská NATO a Spojených štátov amerických a burcoval zhromaždenie, aby nahlas vyjadrilo svoj nesúhlas. „Dajme im to najavo! Zakričte poriadne: My nechceme NATO!“

O pár mesiacov sa ale Marčekov názor zmenil. Kritický pohľad odložil a svojím hlasom sa pridal k oficiálnej línii zahraničnopolitickej orientácie Slovenska. Spolu s ďalšími 110 poslancami podporil vstup Severomacedónskej republiky do NATO.

Podľa vlastných slov nikdy nepatril k ľuďom, ktorí by vyzývali na vystúpenie zo Severoatlantickej aliance či z Európskej únie. „Hovorím to, aby sme všetky zmluvy robili striedmo, korektne a rozumne voči Slovenskej republike,“ dodáva Marček, čo ho motivovalo ku kritike.

Marček dodal, že by uvítal, aby sa členom NATO stalo aj Rusko.

Proti rozšírovaniu NATO hlasovali len Kotlebovci z ĽSNS. Šimkovičová – Marčekova blízka a spolustraníčka sa zdržala (keď manipuluješ, tak sa zdržiš).

zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/682135/poslanec-marcek-vystupuje-proti-nato-jeho-rozsirenie-podporil/

Odkaz na samotné hlasovanie.

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=42130

   Send article as PDF   

Check Also

Ficova vláda potichu schválila odoslanie 400 000 000 EUR na Ukrajinu

Poslanie 400 miliónov eur zo slovenských peňazí skorumpovanému režimu Zelenského nepovažujem za dobrý nápad. V …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *