piatok , 19 augusta 2022

Nepreskúmané riziká nanočastíc a ich použitie vo vakcinách od Pfizeru a Moderny

Použitie nanočastíc v očkovacej látke pre masy sa udialo prvýkrát v prípade vakcín Pfizer a Moderna.

Možno niekto spomína na brzdy v autách a uvoľnovanie nanočastíc do prostredia, čo viedlo k poškodeniu pľúc ľudí. Tieto častice spôsobovali v pľúcach oxidačný stres a zápalovú reakciu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2784745/

Nanočastice sa môžu dostať do tela cez kožu, tráviaci systém, pľúca. Toto môže viesť k vytvoreniu voľných radikálov, ktoré môžu poškodiť bunky a DNA. Taktiež sú obavy z toho, že ak sú nanočastice v krvi tak môžu prejsť cez hematoencefalickú bariéru a dostať sa do mozgu. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0168365917310829

Ľudský organizmus si vyvinul toleranciu voči prirodzeným látkam a molekulám za to dlhé obdobie jeho existencie. S rozvojom civilizácie sa začali používať lieky s množstvom látok, ktoré príroda nepoznala a začali byť spájané s novými civilizačnými ochoreniami. Používanie nanočastic a obzvlášť vakcín s nanočasticami je obrovská zmena, je to zásah do bunky, ktorý sa v takomto rozsahu nikdy nekonal. Nanočastice nie sú preskúmané a nevie sa aký vplyv budú mať na okolité bunkové štruktúry, ako sa to prejaví za 10 rokov, akými „novými“ ochoreniami.

Čím viac sa skúma použitie nanočastic u živých organizmov, tým viac rizík sa objavuje. U potkanov sa pozorovalo poškodenie pľúc nanočasticami. Bolo pozorované poškodenie mozgu u psov a rýb. Nemecká štúdia dokázala, že ak bola nosná dutina vystavená nanočasticiam, tie kompletne prešli bariérou do mozgu a odtiaľ po čuchovom nerve do mozgu. Vdychnuté nanočastice môžu potlačať imunitnú odpoveď potlačenim funkcie T-lymfocytov. Nanočastice a ich použitie v maskách:

https://www.azonano.com/article.aspx?ArticleID=5529

Čo sa týka nanočastic tak sú nebezpečné z toho hľadiska, že nevieme na akom materiáli sa nachádzajú. Nie je potrebné ich značiť. Môžu byť súčasťou mnohých bežne používaných veci, vrátane oblečenia. Štúdia vykonaná v máji 2008 zistila nebezpečnosť nanočastíc na úrovni azbestu. Zaspomínajme ako dlho a kde všade sa používal azbest, dokým sa nezistilo, aký je nebezpečný. Bolo pozorované, že nanočastice môžu vyvolávať rakovinu kože.

https://www.ohsrep.org.au/nanotechnology_-_a_new_hazard

zdroj: fb/mudr. radoslav čičala

   Send article as PDF   

Check Also

Šef veľkej farma firmy vyšetrovaný pre falošný COVID pas

Prečo by si najvyšši predstaviteľ veľkej farmaceutickej firmy podvodne dal urobiť falošný COVID pas, keď …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.