štvrtok , 18 apríla 2024

Ešte pred konfliktom na Ukrajine tam pôsobili Slováci, za ich vyslanie hlasoval aj SMER-SD

Na Ukrajine pôsobili už pred začatím konfliktu na Ukrajine vojaci Slovenska a NATO, čo tam robili? Akým právom tam boli? Ukrajina nie je člen NATO, ani EÚ.

V redakčnej pošte nám pristála odpoveď Ministerstva obrany SR na otázku zvedavého občana ktorého zaujímala oficiálna prítomnosť slovenských vojakov na Ukrajine. Občana zaujímal počet, zaradenie vojakov a titul vyslania na Ukrajinu v období od začiatku roka 2022, teda počas vrcholu občianskej vojny na Ukrajine a rok pred zahájením ruskej špeciálnej vojenskej operácie.

Anonymizovanú odpoveď prinášame v plnom znení.

Podľa odpovede MO SR, v období od 1.1.2022 až do 23.02.2022 sa priamo v Kyjeve nachádzali dvaja príslušníci ozbrojených síl armády SR ktorí plnili úlohy v Medzinárodnom vojenskom štábe NATO. Konkrétne činnosti MOSR nešpecifikovalo. Koľko príslušníkov NATO vrátane slovenských vojakov sa na Ukrajine nachádzalo a účel ich pobytu na Ukrajine pred týmto dátumom si môžeme domyslieť.

Ak Vás práve teraz napadla otázka, čo robí NATO priamo na Ukrajine a akými činnosťami sa zaoberá, pýtate sa správne. Naši oficiálni predstavitelia zánovito tvrdia že na Ukrajine žiadne NATO nepôsobí, nebojuje, necvičí… Nuž, oficiálna odpoveď Ministerstva obrany hovorí niečo iné. Žeby predstavitelia Ruska predsa len mali pravdu ?

Ešte zaujímavejšia je otázka, prečo slovensko vysiela vojakov a to ešte pod pláštikom NATO do nečlenskej krajiny ktorá sa už 9 rokov zmieta v občianskej vojne. Okrem Minských dohôd schválených Bezpečnostnou radou OSN, o ktorých samotní západní politici (ako napríklad frau Merkel) povedali, že to bol podfuk na ruskú stranu a nik ich reálne plniť nechcel, neexistuje žiadny dôvod vysielať vojakov na akúkoľvek misiu na územie bojujúcej strany.

Podľa odpovede MO SR, našich vojakov na Ukrajinu vyslala vláda , s požehnaním parlamentu na základe Uznesenia národnej rady č. 799 zo 17. júna 2021.

A teraz skúseného konšpirátora bude zaujímať hlasovanie v parlemente… Najmä fanúškovia strany SMER-SD a HLAS zbystrite pozornosť a sadnite si prosím…

Áno, HLAS všetci ZA vyslanie vojakov, SMER takmer všetci ZA vyslanie vojakov. Začal Vám v hlave vŕtať istý nesúlad s vyhláseniami na facebooku a tlačovkách s reálnym hlasovaním?

Možno by ste mohli pohľať výsledky hlasovania o uznaní Ruska ako teroristického štátu… Aj tam je výsledok hlasovania podobný. S tým rozdielom, že SMER sa hlasovania alibisticky zdržal. Asi sa ešte nerozhodli, či Rusko teroristický štát je alebo nie je. Alebo že by to bolo pre isté zahraničné ambasády už cez čiaru? Ktovie… Opýtajte sa na to svojich zástupcov na najbližšom proteste. Prečo je reálna politiká iná než na námestí? Lebo sa politik spolieha na naivitu občana, ktorý si neoverí jeho prácu a postačí mu facebookový status a tlačovečka? Asi tak…

Mimochodom, vláda dňa 31.03.2023 rokovala o ďalšom vyslaní vojakov mimo územie SR a schválila Uznesením vlády SR č. 93/2023. Medzi iným schválila aj vyslanie 20 vojakov špeciálneho určenia na Ukrajinu. Nie je jasné len jedno. Či budú slovenské špecíálne jednotky cvičiť Ukrajincov ako potláčať demonštrácie alebo budú ukrajinci učiť našich ako udržať vládu vo vojnovom stave do posledného Ukrajinca / Slováka.

 

Na MDŽ, 8. marca 2023 bol v relácii v rádiu Infovojna smerácky Mazurek, facebookový Naďo-bijec, súdruch Blaha.

Pán Blaha v relácii povedal, že SMER je proti posielaniu zbraní a vojakov na Ukrajinu. Naozaj? Hlasovanie vypovedá o opaku…

Súdruch Blaha tiež obhajoval chameleóna menom SMER-SD tým, že zdržať sa hlasovania pri hlasovaní o Rusku ako teroristickom štáte je vlastne, že sú proti.

 

   Send article as PDF   

Check Also

Róbert Fico: Digitalizácia je na prvom mieste

Fico sa dlhodobo netají tým, že je zástancom europského jadra a hlavne digitalizácie. Digitálne služby, …

6 komentárov

  1. ako mohla vláda rokovať , ked ešte nenastal ten čas???? dnes je 11.3.2023 !!! Mimochodom, vláda dňa 31.03.2023 rokovala o ďalšom vyslaní vojakov mimo územie SR a…. je to úryvok z článku. veľkú dôveryhodnosť to týmto stránkam nedáva!!!!

  2. Ja vo vesmíre nejaký konflikt, do ktorého by USA alebo ich proxy armáda NATO neboli zapojené?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *