utorok , 16 apríla 2024

Na Slovensku Slováci čakajú rok a viac na invalidné posudzovanie, Ukrajinci to majú rýchlejšie

Na Slovensku od príchodu Ukrajincov sa výrazne zhoršili podmienky pomoci tým Slovákov v najťažšich podmienkách. Žiadosti o invalidné dôchodky sú prehodnocované a znížované. Ak si Slováci podávajú nové žiadosti o invalidný dôchodok, čakajú aj rok a viac, niekedy sa invalidky nedožijú pre svoje zlé zdravie. Iní sú na tom tak zle, že nepracujú, rok čakajú na invalidku a skončia na ulici alebo spáchajú samovraždu.

Mnohým Slovákom, aj keď na to majú nárok robia problémy pri invalidnom dôchodku. Nedajú im nič, musia sa odvolávať a aj tak dostávajú nižšie sumy ako Ukrajinci. Ako to je možné?

Písali nám viacerí občania, kde napríklad jeden berie vyše 10 liekov, inak má ťažké depresie, úzkosti. Nie je schopný pracovať a je odkázaný na pomoc rodiny. Invalidný dôchodok mu bol priznaný po roku 100 EUR.  Ďalši príbuzný pána, ktorý nám napísal podal žiadosť o invalidný dôchodok, na úrade od neho žiadali toľko papierov a nezmyslov, že to nestihol a zomrel na následky ochorenia. Robia takéto komplikácie pri ziskávani podpory aj Ukrajincom?
Ak máte podobné prípady, napíšte nám na e-mail: inenoviny.sk@yandex.com

   Send article as PDF   

Check Also

Rytmus zdieľa posmešný obrázok Zelenského s kokaínom pod nosom ako žobre o zbrane a peniaze

   Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *