utorok , 16 apríla 2024

Mladý zaočkovaný policajt zo Sniny potrebuje transplantáciu pľúc. Žije len vďaka prístrojom

Veľmi smutné obdobie sa začalo pre slovenského policajta Juraja zo Sniny. Toho s covidom previezli do nemocnici a neskôr do Kežmarku, kde mali voľnú pľúcnu ventiláciu. Teraz bojuje o život.

Pán Juraj podľa slov manželky nikdy nebral žiadne lieky, bol nefajčiar a dokonca aj zaočkovaný. Dnes žije len vďaka prístrojom a potrebuje transplantáciu pľúc.

Po kolapse pľúc ho museli presunúť na ARO do špecializovanej nemocnice vo Vyšných Hágoch. Teraz je v umelom spánku, dýchať nedokáže, kyslík sa mu do krvi dostáva vďaka prístrojom.

„Jeho jediná šanca na život je transplantácia pľúc, keďže pľúcne tkanivá už nie sú schopné obnovy alebo regenerácie,“ uviedla policajtova manželka Lívia Kerlíková pre RTVS.

Jediná šanca pre slovenského policajta je teraz v Českej republike, kde takýto zákrok robia. Ostáva len veriť, že všetko dobre dopadne.

zdroj: https://magazin1.sk/mlady-zaockovany-policajt-zo-sniny-potrebuje-transplantaciu-pluc-zije-len-vdaka-pristrojom

   Send article as PDF   

Check Also

Aké ochorenia spôsobujú vakcíny sa nedozvieme, úrady to nekontrolujú

Spôsobujú vakcíny na očkovanie rakovinu? Písal som Ministerstvu zdravotníctva otázky ohľadom počtu nádorových ochorení na …

5 komentárov

  1. A vůbec to nemá kvůli oškování…!

  2. ochladilo sa, “darcovia organov” zagarazovali motorky, tazko najdu nahradu 🙁

  3. Ale s nicim to urcite nesouvisi…

  4. Po transplantácii si dá ďaľšiu dávku.

  5. A sprostaňa Cigánka Cigániková este nevie, prečo sa mnohí nechcú očkovať Mengeleho výrobkami od Pfizera! Je tu tupá a odporná štetka!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *