utorok , 19 októbra 2021

Kalavská napojená na Pentu, je ďalšou plagiátorkou

Exministerka Kalavská mala skopírovať 12 strán dizertačky, zistila redaktorka RTVS. Televízia odvysielane reportáže zastavila. Kalavská radila Matovičovi počas koronavírovej krízy a mnohí o nich hovorili, že sa stretávali častejšie..akoby sa patrilo.

Vedenie verejnoprávnej RTVS zastavilo reportáž o podozrení z plagiátorstva exministerky zdravotníctva Kalavskej.

Vedenie verejnoprávnej televízie RTVS stoplo odvysielanie novej časti relácie Reportéri, ktoré malo byť venované zisteniu redaktorky Lýdie Kokavcovej. Tej sa podarilo odhaliť možné plagiátorstvo pri dizertačných prácach exministerky zdravotníctva Andrei Kalavskej a jej školiteľa Juraja Bencu. Reportáž mali odvysielať v RTVS v pondelok večer, nakoniec ju nahradili reprízou relácie „Ďakujeme, Slovensko,“ upozorňuje portál Omediach.com.

Omediach poukázal na možnú cenzúru:

https://www.omediach.com/tv/18996-reportaz-o-podozreni-z-plagiatorstva-kalavskej-dostala-v-rtvs-stopku-sefka-reporterov-bola-odvolana-video

Andrea Kalavská pôsobila ako ministerka zdravotníctva od marca 2018 ako nominantka strany Smer-SD po tom, čo kvôli personálnym rošádam opustil funkciu šéfa rezortu zdravotníctva Tomáš Drucker. V súčasnosti je Andrea Kalavská  aj členkou konzília odborníkov, ktoré je neoficiálnym poradným orgánom v rámci boja s pandémiou. 

Novinárka s 15-ročnými skúsenosťami zistila, že v doktorandskej práci bývalej ministerky zdravotníctva sa nachádza 12 strán, ktoré boli totožné s textom záverečnej práce jej školiteľa Juraja Bencu. Rozdiel medzi odovzdaním týchto prác bol len 5 mesiacov, podľa Omediach.com objavila Lýdia Kokavcová aj zhodné preklepy a chyby v oboch prácach. Obaja aktéri odmietli podozrenia, neskôr práce z knižnice zmizli, píše portál Omediach.com.

https://refresher.sk/89621-Exministerka-Kalavska-mala-skopirovat-12-stran-dizertacky-zistila-redaktorka-RTVS-Televizia-odvysielane-reportaze-zastavila

Kalavská, Krčméry, Matovič

Check Also

28.10.2021 Najväčšia diskusia odborníkov – Hovorme spolu

Oponenti sú už pozvaní, dnes posielame prvé pozvánky aj tým provládnym. Tešíme sa na vás …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.