štvrtok , 18 apríla 2024

RTVS stopla reportáž o pochybnom titule smeráckej ministerky zdravotníctva Kalavskej

Médiami tento týždeň prebehla informácia o tom, že do programu relácie Reportéri vo verejnoprávnej RTVS sa na základe pokynu zhora nedostala reportáž o tom, ako jedna konkrétna vysoká škola pochybným spôsobom udeľovala tituly. Ide o Krčmerýho vysokú školu sv. Alžbety, kde získal profesúru aj Kalavskej manžel napojený na farma lobby a najväčšiu farmaceutickú firmu Pfizer. Krčméryho Univerzita už v minulosti bola spojená s podvodným rozdávanim titulov:

https://domov.sme.sk/c/6485333/figelova-praca-mala-nedostatky-titul-dostal-za-odmenu.html

Autorkou dokrútky je novinárka Lýdia Kokavcová. Kalavská sa na post smeráckej ministerky zdravotníctva dostala cez manželovho otca. Ten obchodoval v nevýhodných zakázkach na Slovensku aj v Česku, za čo sa postavil pred súd. Je osobným priateľom Róberta Fica. Navyše Kalavská mala cez Druckera napojenie na Pentu a súkromný sektor na Slovensku, obzvlášť je napojená na farma lobby. Aktuálne má s ňou veľmi dobré vzťahy aj Igor Matovič, šušká sa, že s ním trávi viac času ako by sa patrilo.

https://www.lidovky.cz/domov/pritizi-jim-pocasi-u-soudu-v-kauze-homolka-se-resilo-jestli-pred-sesti-lety-padal-snih.A160121_172857_ln_domov_ogo

Ľudia z okolia Matoviča sa vyjadrili, že práve o Kalavskej sa uvažuje ako o náhrade za Mareka Krajčiho na ministerstve zdravotníctva.

Na pochybný titul Kalavskej upozornilo aj združenie GINN:

Kalavská napojená na silnú farma lobby má v záujme prinútiť čo najviac ľudí očkovať voči COVID-19. Je zaujimavé, že táto vzájomne znamá skupinka, prepojená na farma lobby spolu s Krčmérym bola v krízovom štábe. To je konflikt záujmu a nie je možné, aby takéto toxické osoby ako Kalavská, Krčméry boli v krizovom štábe. Dokonca Jarčuška v minulosti spolupracoval s Alphamedical.

   Send article as PDF   

Check Also

Rusko začalo produkciu vlastných mRNA zložiek, vakcín a PCR testov

Rusko nezaostáva v očkovaní za západom. Okrem svojej genetickej DNA vakcíny sa sústredí na vývoj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *