Dvaja najvyšší manažéri jednej z najlepších čínskych spoločností na výrobu vakcín rezignovali

PEKING – Sinopharm, štátny gigant na vývoji čínskej vakcíny proti COVID-19, oznámil, že jej predseda v utorok odišiel z predstavenstva.

Spoločnosť uviedla osobné dôvody rezignácie Li Zhiminga.  Ďalši vrcholný manažér, Li Hui, riaditeľ a člen výboru pre audit dcérskej spoločnosti China National Medicines Corp., Sinopharm tiež rezignoval v utorok z osobných dôvodov.

Koncom decembra čínske úrady schválili vakcínu vyvíjaná pekinskou dcérskou spoločnosťou Sinopharm na všeobecné uvedenie na trh. Spoločnosť uviedla, že účinnosť vakcíny po teste tretej fázy bola 79,34%.

sinopharm

Začiatkom decembra Spojené arabské emiráty uviedli, že vakcína bola 86% účinná.  Nič nenasvedčovalo tomu, že k rezignácii došlo v dôsledku práce súvisiacej s očkovaním. Spoločnosť neodpovedala okamžite na e-mailovú žiadosť CNBC o vyjadrenie.

Rôzne krajiny zverejnili rôzne výsledky týkajúce sa účinnosti vakcíny proti koronavírusom od inej čínskej spoločnosti Sinovac.

Tím WHO spolupracuje s výrobcami vakcín Covid-19 od čínskych farmaceutických spoločností Sinovac a Sinopharm –  uviedol začiatkom tohto týždňa generálny riaditeľ WHO Tedros Adhan Ghebreyesus .

   Send article as PDF   

Check Also

Nigéria patrí medzi najmenej zaočkované krajiny sveta, naopak Kuba je najviac preočkovaná na COVID-19

Údaje z 2/2024: Niekto by si povedal, že chudobná krajina Venezuela, kde cena vakcíny je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *