pondelok , 20 mája 2024

GORILA 2 – JAVYS, VÝBOH, ROTARY CLUB, KORČOK, KLUS – ÚJD SR časť 1

„Nemajte účasť na jalových skutkoch tmy, radšej ich odhaľujte.“ (List Efezanom, 5. kap., 11. verš)

Pre zaujímavosť, čestným členom Rotary clubu je aj pápež František, spájaný so satanizmom.

Nasledujúci text by sa mohol nazývať aj Apendix Gorily 2. Okrem rotariánov, uvádzaných ako prostriedok na ovládanie štátu, sa v texte údajných odposluchov zverejnených ako Gorila 2 viackrát spomínajú Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS) a Mochovce, hoci Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR priamo nie. Tento apendix však dosvedčuje prepojenie medzinárodného združenia Rotary International na ÚJD SR a zvolenie kontaktu Rotary do lukratívnej pozície vo Viedni bez výberového konania. Dosvedčuje aj porušenia zákonov.

Zaujímavosťou je, že JAVYS sponzoroval aj jedného z popredných ľudí vakcinačného teroru na Slovensku – Pavla Jarčušku a jeho neziskovkou Euro medpro, písali sme o tom tu: https://www.inenoviny.sk/odbornik-z-matovicovho-krizoveho-stabu-nutiaci-ockovat-celu-populaciu-financovany-vyrobcom-vakcin/

„Podvádzajú so všetkým a v prvom rade s výberovými konaniami. Dopredu vedia, kto vyhrá každý výber. Je to štýlom naši ľudia (Smer). Veľa pozícii je umelo vytvorených a je to čím ďalej horšie, preto je aj veľa ľudí nahnevaných. Asi nie každý dostal toľko, to bol vtedy iný cirkus sefka-uradu-jadroveho-dozoru-rozdavala-zo-statneho-astronomicke-odmeny-z-ktorych-sa-vam-zatoci-hlava/. Je toho samozrejme viac (právne služby, pokuty od ÚVO, nezosobnené bývalej riaditeľke kancelárie úradu RNDr. Dagmar Zemanovej a riaditeľovi odboru jadrových materiálov Ing. Jurajovi Václavovi, PhD., predražené prestavby A-studiom, zákazky v Trnave atď.). Ďalšie konanie, za ktoré bola pokuta cez 7 000 eur, bolo vyčierňovanie dokumentácie,“ tvrdí skupina bývalých aj súčasných zamestnancov ÚJD SR, ktorí sa rozhodli zostať v anonymite (újedANON).

Tlačenka rotariánov vo Viedni

V roku 2017 ÚJD SR podpísal s Ministerstvom zahraničných vecí SR delimitačný protokol a vytvoril na stálej misii SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni miesto diplomatického zástupcu pre asistentku generálneho riaditeľa bratislavskej sekcie RNDr. Mikuláša Turnera Mgr. Natáliu Šubrtovú, PhD., ktorá miesto vo Viedni na 3 roky získala bez výberového konania.
„Nemáme vedomosť o nejakom výbere, skôr to bolo prekvapenie pre všetkých. Šubrtová bola paraolympijská navádzačka, ale zrejme nie preto bez výberového konania dostala tento lukratívny flek. Jej otec Ivan je označovaný ako Výbohov človek, Výboh má blízko k Ficovi,“ pripomínajú zdroje z ÚJD SR. Na jednej Ficovej návšteve Izraela nebol nikto z ministerstva zahraničia, no bol tam generálny riaditeľ firmy Willing Ivan Šubrt. „Willing je najväčší obchodný partner ministerstva obrany. Šubrt sedel v predstavenstve skupiny DMD Holding a štyroch ďalších spoločností spolu so Smerom dosadeným šéfom slovenskej kontrarozviedky SIS,“ uvádza sa v správach Panama Papers zverejnených na Wikileaks.
Willing založil obchodník so zbraňami a údajný mecenáš Smeru Miroslav Výboh. Za prvej Ficovej vlády získala zákazku na dodávku vojenských prilieb za osem miliónov eur. Po voľbách 2012 Willing podpísal s rezortom obrany, riadeným Glváčom, kontrakty za 27 miliónov eur. (…) „Činnosť s mladými ľuďmi“ považoval prezident zvolenského Rotary Clubu Miroslav Výboh za mimoriadne dôležitú. Americké deti absolvovali ročný pobyt v rodinách zvolenských rotariánov a tri deti zo Zvolena boli rok v USA. V auguste tohto roku na Výboha vydali medzinárodný zatykač za prijatie úplatku.
Peter Výboh, spolumajiteľ IT firmy Oriwin, prednášal pre Rotary Club Žilina.

Podľa záverečného účtu v roku 2018 bolo na miesto vo Viedni (Natália Šubrtová) vyčlenených 93 509 eur, z toho 58 454 na mzdy, platy, služobné príjmy a ostatné osobné vyrovnania. V roku 2019 bolo na miesto vyčlenených 105 801 eur, z toho 64 071 na mzdy, platy, služobné príjmy atď. Na fotografii študentka medzinárodných vzťahov Natália Šubrtová v roku 2010 ako 21-ročná zlatá olympionička (navádzačka paraolympijskej lyžiarky Henriety Farkašovej) v rozhovore pre denník Sme ukazuje rukami na logo klubu Rotary International.
V juli 2017, keď Šubrtovú preložili do Viedne, Európska komisia pri príležitosti 30 výročia programu Erasmus vybrala tváre programu spomedzi úspešných absolventov univerzít, medzi nimi aj absolventku Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela Natáliu Šubrtovú. V januári 2020 Šubrtová spolu s paraolympijskou lyžiarkou Henrietou Farkašovou oficiálne otvorila Ples v opere úderom na gong, 24 februára na sociálnej sieti napísala, že po 11 rokoch končí s navádzaním a slovenskému športu praje „viac transparentnosti, zákonnosti a rovnoprávnosti; a menej pofidérnych praktík, zavádzania a funkcionárskej šikany. Tak, aby systém fungoval pre športovca a nie športovec pre systém.“ Potom generálna tajomníčka ÚJD SR Mgr. Zuzana Pišteková požiadala listom generálneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí SR, aby Šubrtová ostala vo Viedni ďalšie tri roky.

Ministerstvo zahraničných vecí – rotariánska dŕžava

Dňa 21 apríla 2020 publikoval poslanec Smeru Ľuboš Blaha na sociálnej sieti video s titulkom OVLÁDLA REZORT ZAHRANIČIA AMERICKÁ SEKTA?, pričom o Rotary Clube napísal, že je to americká mimovládka fungujúca podobne ako kedysi slobodomurári – bohatí biznismeni, ktorí prenikajú do štátu a majú zastúpenie aj v Matovičovej vláde. Blaha menoval Korčoka a Klusa a zároveň sa pýtal, či to nie je to ohrozenie národnej bezpečnosti (facebook.com/LBlaha/video). A naozaj, novopečený proamerický minister zahraničia Ivan Korčok, nominovaný stranou SaS, sa sám ešte ako veľvyslanec 10 apríla 2019 pochválil na profile na sociálnej sieti prednáškou pre Rotary Club vo Washingtone, D.C. (vtedy ešte nominant vlády SMER-SD-SNS). 
Ivan Korčok ako člen Rotary clubu:
Štátny tajomník rezortu diplomacie na ministerstve zahraničia, saskár Martin Klus je takisto rotarián. Jeho nekritické proamerické a proeurópske postoje sú verejne známe. V júni 2019 sa takto vyznal na svojom profile: „Rotariáni, to sú najmä skvelí priatelia …ktorí nezištne pomáhajú na celom svete. Som hrdý, že som súčasťou tejto veľkej rodiny.“
facebook.com/martin.klus/posts/2373598232859437
   Send article as PDF   

Check Also

Školy nakupujú techniku cez nastrčenú firmu Aricoma s väzbami na rodisko Počiatka

Množstvo položiek na strane 7: https://crz.gov.sk/data/att/4932058.pdf Na čo je učiteľom takto výkonný notebook? https://www.hpobchod.sk/productOpt.asp?konfId=5G391ES Vzhľadom …

5 komentárov

 1. vlada korporatnej mafie

  ako sa pisali sestry korčokove za slobodna ? nebudu oni Khonove? takychto mafianskych chazarsjych rodin je v slovenskej politike ako maku ? a ženia avydavaju sa len medz sebou.

 2. isteho času sa pisalo že aj fico je členom rotary

 3. Vojvoda z Edinburghu a aktivity na SK :

  https://www.dofe.sk/sk/nasi-partneri/

  Zaujiamve institucie ho podporuju, vela energie davaju do Trebisova, vyberaju si zamerne chudobne regiony. Existencii Rotary na Slovensku sa vobec necudujem.
  Ak ale stat nie je schopny zabezpecit cinnosti a musia toto suplovat neziskovky, treba vyhadzat statnych uradnikov.

  A zisky zahranicnych korporacii na Slovensku idu cez nadacie aj do tohto DofE.sk, takto sa vynasaju prachy.

  Smmeraci by mohli konecne povedat, ze ich hlavny biznis ktory dobre sype – SU NEZISKOVKY. Kolko proti nim kricia, presne tolko z nich bagruju.

  https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/diskusie/3636017/skola-pri-osade-mur-s-ostnatym-drotom-stovky-ziakov-maju-byt-len-na-papieri.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *