pondelok , 20 mája 2024

Digitálne euro pre firmy, už ani cent bez bločku

Vlády dlho vymýšľali spôsoby, ako zabezpečiť vyhýbanie sa plateniu daní firmami. Na malé firmy a podnikateľov našla Európska únia digitálne euro. To budú mať firmy povinné. O každej tranzakcii bude vedieť Európska centrálna banka a všetko poctivo zdaní. Ak budete predávať napríklad “zlé” mäso a nie červíky, možno budete sankcionovaný. Ak budete mať ako majiteľ nesprávny názor na internete, budete mať vyššie dane.

Možnosti šikany a obmedzení je mnoho. Malí podnikatelia postupne zaniknú, nebudú schopní platiť vysoké odvody a dane. Veľké firmy ako Google, Facebook, Amazon a iné sa vyhýbajú plateniu dani cez daňové raje alebo prostredníkov ako je Írsko.
https://www.irishtimes.com/business/economy/explainer-google-and-its-double-irish-tax-scheme-1.4128929

Vy budete poctivo platiť odvody zo všetkého a do nákladov si dáte, len to, čo tam skutočne patrí a čo skutočne kúpite. A nadnárodni zločinci budú mať sídla v daňových rajoch, využívať podvody cez “trpaslíkov” ako je Írsko… A tak sa ešte viac zniči podnikanie. COVID zničil časť, digitálna mena má za cieľ v tom pokračovať.

Zasadnutie výboru:
https://tv.nrsr.sk/vyborydetail/11369?termNr=9

  • o digitálnom eure sa hovorí od 1 hodiny 50 minútry
   Send article as PDF   

Check Also

Digitalizáciu školstva rozbieha firma vzniknutá v 2022, dostáva milióny od štátu a sú v nej ľudia z Brvnišťa, bydlisko Počiatkovcov

Milovník alkoholu a drog Počiatek pochádza z Brvnišťa. Bydlisko jeho otca, agenta ŠTB. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/154714-de-izidor-pociatek-spolupracoval-s-stb/ Počiatek …

One comment

  1. totalita. nevedia zabezpečiť ako kontrolovať, samo, to je len zámienka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *