sobota , 13 apríla 2024

Čičala sa pýtal, koľko boli náklady na účasť prezidentky Čaputovej na pohrebe Britskej kráľovnej

Zuzana Čaputová bola so svojim partnerom na pohrebe Britskej kráľovnej. Zaujímalo by ma, koľko boli náklady na ich cestu a či štát preplácal stravu, ubytovanie a cestu aj jej priateľovi a či to je v súlade so zákonom.
Preto som sa pýtal na základe infozákona (budem rád, keď okopírujete a pošlete aj vy), nech aspoň niečo robia pre ľudí, čo je ich povinnosť a za čo ich platíme…
Komu: informacie@prezident.gov.sk
Predmet: Informácie o nákladoch spojených s účasťou prezidentky a jej partnera na pohrebe Britskej kráľovnej
Text: Na základe infozákona 211/2000 Z.z Vás žiadám o informácie o celkových nákladoch z verejných zdrojov vynaložených na cestu, pobyt a účasť, vrátane oblečenia prezidentky Zuzany Čaputovej a jej partnera Juraja Rizmana. Žiadám Vás informácie o nákladoch rozdeliť na dve skupiny podľa osôb, jedna skupina nákladov – prezidentka Zuzana Čaputová, druhá skupina nákladov – priateľ Juraj Rizman. Taktiež Vás prosím o informácie, aké dopravné prostriedky (typ lietadla, aút) boli použité na túto cestu a koľko osôb cestovalo v týchto dopravných prostriedkoch. Informácie prosím odoslať späť v zákonnej lehote na tento e-mail. Nie je potrebné odosielanie poštou.
   Send article as PDF   

Check Also

Prezidentské voľby v EÚ končia u viacerých náhodne pomerom 58% ku 42% cca.

2018 Jair Bolsonaro vs. Fernando Haddad (58% : 42%) 2019: Zuzana Čaputová vs. Maroš Šefčovič …

One comment

  1. Ja si myslim, ze s tym nebudu mat problem. Ved oni su demokraticky konajuci. Aspon to tak prezidentka prezentuje pri mnohych prilezitostiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *