štvrtok , 18 apríla 2024

Lekár Piják: Riadia naše nemocnice odborníci alebo podvodníci?

MEMENTO
CEZ ČIARU: KRČMÉRYHO ŠKOLA JE LIAHEŇ PROFESOROV S MILIÓNOVÝMI PRIJÍMAMI

363 906 zhliadnutí 12. 11. 2020

Keď vedenie verejnoprávnej RTVS na poslednú chvíľu zastavilo investigatívnu reportáž v relácii Reportéri, ktorá sa mala venovať údajnému plagiátorstvu exministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej, zdalo sa, že ide o ďalší zo série tradičných prípadov odpisovania a kopírovania. Práve kvôli vlne záujmu ohľadom Kalavskej doktorského titulu sa Nadácia Zastavme korupciu rozhodla, že sa na túto záležitosť pozrie bližšie.

Pri podrobnejšom skúmaní podstaty problému však narazila na omnoho závažnejšie zistenia, ktoré súvisia s dlhoročným pôsobením experta na tropickú medicínu Vladimíra Krčméryho na akademickej pôde. Ide o udeľovanie profesorských titulov v oblastiach ako ošetrovateľstvo, či sociálna práca, v ktorých je Slovensko preborníkom minimálne v priestore strednej Európy.
Navyše, pri skúmaní databáz narazila aj na zaujímavé pozadie spolupráce medzi Vysokou školou svätej Alžbety a súkromnou Komplexnou centrálnou záchrannou službou, ktorá profituje predovšetkým na štátnych zákazkách. Viac sa dozviete v najnovšom diele investigatívnej relácie Cez čiaru. Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom práce Nadácie Zastavme korupciu. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.

KOMENTÁR (Michal Piják)
Na dokreslenie uvádzam, že paní Kalavská je primárkou na klinike, na ktorej pracujem, ktorej zdravotnícky personál sa mal o mňa starať počas mojej hospitalizácie na covid v novembri 2021. Doteraz neviem, prečo sa ako primárka, zodpovedná za liečebno-preventívnu starostlivosť, počas celej mojej 4-týždňovej hospsitalizácie, neprišla ani raz na mňa pozrieť. Podobne aj prednosta kliniky docent Demeš, tiež s diplomom z Krčméryho univerzity, sa prišiel na mňa pozrieť iba raz, aj to len na krátku chvíľu, aby mi prišiel vytknúť, že som sa údajne nesprával slušne k zdravotnému personálu.
Martin Demeš – brat revolucionára Pavla Demeša
Vôbec ho nezaujímalo, že zdravotné sestry mi opakovane podávali nesprávne lieky a v nesprávnom dávkovaní a keď som ich na to upozornil, tak mi ešte aj vynadali.

Pán prednosta, namiesto toho, aby sa zaujímal o môj zdravotný stav, sa ma ironicky opýtal, či nepotrebujem pomoc nejakého špecialistu, čím mal očividne na mysli nejakého psychiatra .
Pán prednosta namiesto toho, aby urobil nejakú nápravu, tak mi drzo odporúčal, aby som išiel na nejaké iné oddelenie, keď nie som spokojný s ich starostlivosťou. Podotýkam, že keďže ani jeden z členov vedenia kliniky nemal vedeckú hodnosť z odboru vnútorné lekárstvo, odborným garantom kliniky bola docentka z nemenovanej krajiny, ktorej „vedecká“ práca zďaleka nespĺňala kritéria na udelenie hodnosti docenta.

Náš komentár: Pán doktor má na mysli jednu pani doktorku z Ukrajiny. Nezabúdajme, že Ukrajina je rajom korupcie, organizovaného zločinu, kde je najmenší problém si kúpiť titul…

Paradoxne, korupcia na Ukrajine masívne narástla po prevrate, ktorý tam organizovali zapadné štáty, na organizovani revolúcii sa podieľal aj Pavol Demeš.
zdroje:
   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: Kotlár mi pripadá ako nepríčetný

Ľutujem, ale ten Kotlár mi v tejto relácii pripadal ako nepríčetný. Ešte viac som šokovaný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *