štvrtok , 25 júla 2024

Život celebrít, osobností a ich vplyv na budúcnosť

Jednoduchosť a všednosť sa rovná dokonalosť, ktorú si nik neziská úspechom, peniazmi, prepychom. Jednoduchosť je reálnosť, mediálny svet šťastia a prepychu je ilúziou.

Dnešná doba je poznačená materializmom, prepychom, užívaním si. Tie sú zobrazované médiami, prostredníctvom hudby, filmu. Hlavní aktéri, speváci, herci sú vo väčšine osoby, ktoré v čistom stave (bez drog, alkoholu) nedokážu existovať dlhšiu dobu. Dôvody bývajú rôzne, traumy z detstva, zlé vzťahy s rodičmi, strata rodiča, blízkeho… Možno práve toto utrpenie a vnímanie sveta inými emóciami ako v prípade psychicky vyrovnaného človeka im umožnilo na chvíľu vytvoriť niečo, čo urobí potešenie miliónom ľudi na svete. Útrpenie týchto “celebrít” môžte vidieť v obrazoch ich tetovania, v drogách, ktoré užívajú, v ich vzťahoch. O tých média často nepovedia a práve takto psychicky nestabilní jedinci sa stávajú vzorom množstva detí na svete a manipulatívne menia ich životy a hodnoty.

Každý máme určitú dávku šťastia, ktorú môžme zažívať v menšom množstve, ale dlho…na drogách týchto príjemných pocitov je veľa, na krátku dobu až si ich telo vyčerpá a dôjde k vzniku ťažkých psychických porúch ako sú schizofrénie, ťažké depresie…často končiace samovraždami.

Mnohí závidia život, užívanie si, týmto celebritám. Oni však závidia obyčajným ľuďom jednoduchosť a krásu ich života, rodinne vzťahy, deti….ktoré často nemajú a tým ich príroda odstraní ako niečo zlé…čo by sa nemalo množiť.
Pre prirovnanie sa dá použiť filmová tvorba očami Andreja Tarkovského, ruského režiséra, ktorý dokázal vo filme zachytiť ťažké ľudské osudy, nádej, ľudskú vytrvalosť, odhodlanosť, pevnosť. Na druhej strane máme materiálny pudový prednes Stanley Kubrickom.

Vážte si svoju obyčajnosť! Práve obyčajní ľudia najlepšie odolávajú manipulácii, majú plné šťastné rodiny, majú hodnoty, ktoré im zabezpečujú zdravé potomstvo. Vás nik nezniči.
   Send article as PDF   

Check Also

Červenovlasá pani bola v Handlovej pred atentátom 4 hodiny, čo tam robila? Stála vedľa strelca a Fico jej podal ruku.

Páni v červenom, ktorá tam stála vyše 4 hodín, keď sa jej pýtali, či priamo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *