MUDr. Piják: Antikoncepcia je zverstvo hovorí česká gynekologička

ANTIKONCEPCIA PRE MLADÝCH JE ZVERSTVO, TVRDÍ ČESKÁ GYNEKOLOGIČKA
Za najväčšie zverstvo považuje práve podávanie hormónov mladým dievčatám, bez akejkoľvek diskusie o možných rizikách: “Najväčším zločinom je podávanie HAK mladistvým. Slečna mala niekoľkokrát nepravidelnú menštruáciu, má akné, tak jej predpíšeme pilulky. Podávané hormóny vyradia z činnosti jej vlastný systém a nahradia ho cyklom s pseudokrvácaním. Presne tieto dievčatá sú typickými kandidátkami na neplodnosť a stretávam sa s nimi vo svojej ordinácii. V pätnástke začne s antikoncepciou, v dvadsaťosmičke ju vysadí, v tridsiatke sa lieči na neplodnosť a o ďalšie dva roky ide na umelé oplodnenie,” opisuje skutočnosti z praxe lekárka.
Viacero záujmových skupín sa pokúšalo aj na Slovensku pretlačiť hormonálnu antikoncepciu do zoznamov liekov, ktoré by mali byť preplácané zdravotnými poisťovňami.
“Antikoncepcia ako kontraceptívum nie je ani liek na záchranu života, ani na vyliečenie choroby. Dnes ju zdravotné poisťovne preplácajú pacientkam, ktorým ju zo závažných zdravotných dôvodov predpíše lekár. Antikoncepcia indikovaná zo zdravotných dôvodov je teda hradená zdravotnými poisťovňami,” povedala pre magazín Diva.sk hovorkyňa rezortu Katarína Zollerová.
P.S. Propagácia hormonálnej antikoncepcie je ruka v ruke spojená s propagáciou očkovania proti HPV. Big Pharma to má dobre premyslené.
   Send article as PDF   

Check Also

MUDr. Piják: MUDr. Miloš Jeseňák je preafektovaný dokturek posadnutý zbieraním titulov

PANDEMICKÍ JASTRABI ZAČÍNAJÚ VYSTRKOVAŤ SVOJE PAZÚRY Michal Piják Tento arogantný preafektovaný doktúrek, posadnutý zbieraním titulov, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *