nedeľa , 10 decembra 2023

Za pozdrav na Stráž ho súdili roky za vlády SMER-SD, SNS

Grňo sa tak pozdravil v budove Najvyššieho súdu.

Najvyšší súd (NS) potvrdil pre člena ĽSNS Antona Grňa trest, ktorý mu uložil vlani v januári samosudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Grňo sa vtedy voči trestu odvolal, preto o ňom rozhodoval vo štvrtok (15. 4.) senát tohto súdu. Ten odvolanie zamietol.

Pokutu 5 000 eur dostal za to, že v máji 2018 pred pojednávacou miestnosťou na Najvyššom súde zvýšeným hlasom pozdravil „Na stráž!“, čím verejne prejavil sympatie k ideológii ľudáckeho režimu na Slovensku a k Hlinkovej garde. V prípade, že by pokutu nezaplatil, mu sudca ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere šiestich mesiacov.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/131094-najvyssi-sud-potvrdil-kotlebovskemu-funkcionarovi-trest-za-pozdrav-na-straz?campaignsrc=tn_clipboard

Senát v zložení sudcov Juraja Klimenta, Petra Hatalu a Petra Štifta konštatoval, že uložený trest ŠTS považoval NS za absolútne adekvátny.

Harabin a jeho extrémistický zákon

Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/131094-najvyssi-sud-potvrdil-kotlebovskemu-funkcionarovi-trest-za-pozdrav-na-straz
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/552501-kliment-iniciuje-odvolavanie-prazenkovej-ak-nezvazi-odstupenie/
https://www.inenoviny.sk/kalinak-kamarat-rostasa-a-zasah-naka-u-rostasa-doma/

   Send article as PDF   

Check Also

Satanistický symbol v logu TV Slovan, náhoda? isto nie

Šimkovičova pracovala v Markíze, potom spolu s Maltézskym rytierom Marčekom zakladali stranu devianta a antikrista …

2 komentáre

  1. Tusim aj “slava ukrajine” je banderovsky, cize fasisticky pozdroav. Toto nikto neriesi. Urcite som proti akymkolvek fasistickym prejavom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *