V Kysuckom Novom Meste už druhé zadržané auto s migrantami

Sedem migrantov pochádzajúcich z Afganistanu a Pakistanu vyskočilo z kamióna v Budatínskej Lehote. Doklady nemal ani jeden z nich.

21.2.2021 operačný dôstojník z Čadce prijal hlásenie, že v prímestskej časti Budatínskej Lehoty pri predajni syrových výrobkov v Kysuckom Novom Meste vystúpilo z návesu zahraničného nákladného vozidla viacero cudzincov.
Na miesto boli okamžite vyslané najbližšie hliadky, aby preverili uvedené hlásenie. Po príchode na mieste zistili, že popri ceste v obci Radoľa kráča sedem mužov.

“Policajti mužov vyzvali, aby predložili svoje doklady. Doklady nemal ani jeden z nich. Tvrdili, že šiesti sú štátnej príslušnosti Afganistanu a jeden je maloletý, štátnej príslušnosti Pakistan. Chceli sa dostať do Rakúska za lepším životom.” uviedla Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru. (manželka redaktora aktuality.sk – Bárdyho).

Cudzinci skončili na Oddelení cudzineckej polície v Žiline

Policajti cudzincov odovzdali kolegom, vecne a miestne príslušným z Oddelenia cudzineckej polície v Žiline.
Šesť cudzincov po vykonaní procesných úkonov v zmysle zákona o pobyte cudzincov a za prísnych epidemiologických pravidiel odviezli do útvaru policajného zaistenia do Sečoviec a maloletú osobu policajti odovzdali žilinským pracovníkom ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
Uvedenú vec si prevzali policajti cudzineckej polície k ďalšiemu riešeniu.

Náklady na ubytovanie, stravu zabezpečuje štát SR. Tieto prípady začali pribúdať rapídnym tempom od vytvorenia novej Matovičovej vlády, pod vedením polície Mikulcom. Ľudia na sociálnych sieťach sú pohoršení. Kritizujú vládu, že políciu využíva na prenasledovanie poctivých občanov a zločincov, nelegálnu migráciu neriešia.

zdroj: https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/dalsi-zadrzani-migranti-pri-kysuckom-novom-meste

   Send article as PDF   

Check Also

Z okolitých štátov tu navážajú migrantov. Voľby to mali zakryť, bolo to pripravené dopredu. Hovorí sa o 200 000 migrantoch.

Aj vy si poviete, že aká náhoda..kedy padla vláda. Aká náhoda, kedy boli stanovené voľby. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *