utorok , 30 novembra 2021

V Kolumbii prebiehajú obrovské protesty proti korupcii, daňovej reforme

Najmenej 17 ľudí zomrelo a viac ako 800 sa zranilo v Kolumbii počas protestov proti vládnemu návrhu daňovej reformy, ktoré v krajine trvajú už niekoľko dní.

Úrad ombudsmana priblížil, že násilné protesty si doteraz vyžiadali životy 16 civilistov a jedného policajta. Zároveň sa počas celoštátnych protestov, ktoré trvajú od 28. apríla, zranilo 846 ľudí – z toho 306 civilistov.

Kolumbijské úrady doteraz zadržali 431 ľudí. Viacero mimovládnych organizácií však policajtov obvinilo zo streľby do davu a použitia nadmernej sily, informujú AFP a britská stanica BBC.

Vláda prezidenta Ivána Duqueho pod tlakom demonštrantov ešte v nedeľu nariadila stiahnutie návrhu možnej reformy z Kongresu, kde na túto tému mali rokovať tamojší poslanci. Napriek tomu protestujúci o deň neskôr opätovne vyšli do ulíc hlavného mesta Bogota.

Duque zároveň v nedeľu oznámil, že predstaví pozmenený návrh reformy, ktorý nebude obsahovať najspornejšie body ako napríklad zvýšenie dane z pridanej hodnoty.

Návrh daňovej reformy by podľa kritikov v čase hospodárskej krízy, spôsobenej pandémiou koronavírusu, najsilnejšie zasiahol najmä ľudí zo slabších sociálnych pomerov.

zdroj: https://www.facebook.com/miroslav.finik/posts/5990519597639778

https://www.aktuality.sk/clanok/887775/protesty-v-kolumbii-proti-navrhu-danovej-reformy-si-doteraz-vyziadali-17-mrtvych/

Check Also

17. novembra sa chystá štrajk proti zločincom na čele nášho Slovenska

  zdroj: http://klucod.sk/2021/11/01/chcu-spustit-generalny-strajk-a-zosadit-vladu/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.