nedeľa , 25 februára 2024

V Izraeli spájajú očkovanie s pasovým herpetickým oparom

Pasový opar je bolestivé nepríjemné herpetické ochorenie. Objavuje sa hlavne pri oslabeni imunity. Už dlhodobejšie sa upozorňuje na oslabenú imunitu po očkovani, nakoľko ľudia, ktorí nemali COVID po očkovaní pár dni ho dostali v počtoch väčšich ako je náhoda.

V Izraeli pasový opar označujú ako vedľajší účinok očkovania. Vedci z Izraela zistili, že existuje spojitosť medzi vakcínou proti koronavírusu a výskytom pásového oparu. Ten sa prejavuje ako agresívna vyrážka, ktorá sa môže zmeniť na bolestivé pľuzgiere, píše portál jpost.com.

Po tom, čo vydali štúdiu, sa ozvali ľudia z celého sveta, u ktorých sa pásový opar vyskytol po podaní vakcíny. „To nasvedčuje tomu, že určitá spojitosť existuje,” dodala Furerová.

ásový opar začína podobne ako mnohé iné ochorenia – únavou, malátnosťou, horúčkou. Nasledujú pocity pálenia, svrbenia, zvláštnych vnemov na koži – pichania či brnenia, prípadne nadmernej citlivosti.

Často pocítite tieto príznaky len na jednej polovici tela a len v určitom pruhu kože (dermatóme), preto sa opar volá pásový. Bolesť postihnutých častí môže byť mierna, ale aj veľmi silná, spojená s pocitmi pichania, mravčenia, tŕpnutia.

 

   Send article as PDF   

Check Also

Lekár sa pýta, kto bude vyšetrovať tých, ktorí hovorili, že vakcína nemá vedľajšie účinky. Vedľajšie účinky už priznávajú viaceré média aj Ny Post. Čo na to Peter Sabaka?

My, ktorí sme tvrdili, že vakcína na COVID-19 bude mať vedľajšie účinky sme boli konšpirátori. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *