nedeľa , 21 júla 2024

V Číne vytvárajú zoznamy neočkovaných, Čína ako vzor svetovej totality…

Aj keď je vakcinácia proti ochoreniu Covid-19 podľa oficiálnych čínskych zdrojov dobrovoľná, tak sa podľa magazínu Newsweek začali objavovať správy od čínskych občanov, ktorí sa museli na svojom pracovisku zaočkovať povinne.

Čínska vláda si stanovila plán, že do konca júna chce zaočkovať 40 percent obyvateľstva a do konca roka 65 percent. Tým údajne získa Čína kolektívnu imunitu, ktorá zastaví „nekontrolované šírenie Covid-19“, ako uviedol Kao Fu, riaditeľ čínskeho Strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Nezostalo však len pri túžbe očkovať a čakať na rozhodnutie občanov. Vládne a medicínske plánovanie sa už začalo pretavovať do každodennej praxe. Niektoré čínske mestá a provincie vyhlásili zaočkovanie všetkých obyvateľov za hlavnú politickú úlohu, aj keď zároveň štátne propagandistické centrá varovali pred „jednoduchými a hrubými metódami donucovania obyvateľov“. Zrejme poučení sledovaním Európy a USA, chcú používať na donucovanie metódy sofistikované a jemné.

Napriek tomuto predsavzatiu predsa len stará, dobrá hrubá sila nepríde, ako sa zdá, úplne skrátka. Agentúra Sin-Chua oznámila, že viacero univerzít spojilo známkovanie študentov a hodnotenie učiteľov s očkovaním a rovnako mnohé priemyselné spoločnosti vyžadujú od svojich zamestnancov povinné očkovanie. Na tieto správy reagovala vláda tak, že chce „pomôcť občanom zmierniť strach z vakcinácie“. Čiže nie zakročiť proti vynucovaniu, ale trochu ho psychologicky a propagandisticky osladiť, aby občanom viac chutilo.

V juhočínskej provincii Chaj-nan, sa samospráva mesta Wan-čcheng rozhodla rovno vytvoriť zoznam tých, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať. Tieto čierne ovca nebudú môcť za trest navštevovať supermarkety, hotely ani trhoviská a tiež v nich nebudú môcť pracovať. Sťaží sa pre nich aj získanie štátnych dotácií. Samospráva dokonca otvorene oznámila, že odmietnutie vakcinácie sa môže dotknúť detí odmietačov, presnejšie „ich vzdelania a budúceho pracovného života“.

Strach z vakcín majú predovšetkým ženy, ktoré chcú otehotnieť. Boja sa prípadného vplyvu vakcíny na vývoj dieťaťa. Čínska štátna televízia CCTV šíri propagandistické spoty, informujúce o tom, že vakcína je pre tehotné a dojčiace ženy úplne bezpečná. Napriek tomu sa zdá, že nie všetky čínske občianky sú s týmto tvrdením stotožnené. Správy zo sociálnej siete Weibo prinášajú sťažnosti niektorých z nich, ktoré boli podľa svojho tvrdenia donútené zamestnávateľom k očkovaniu, napriek osobným výhradám.

zdroj: https://www.christianitas.sk/v-cine-zostavuju-zoznamy-odmietacov-ockovania-proti-covid-19-prichadzaju-prve-sankcie/

   Send article as PDF   

Check Also

Ruský minister zdravotníctva odprúča očkovať na COVID tehotné aj kojacé ženy

Ministrom zdravotníctva Ruska je Murashko. Ten strašil potrebou očkovať aj tehotné a kojacé ženy experimentálnou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *