Francúzsky minister zdravotníctva: očkovaní sú vystavení najväčšim rizikám, vrátane smrti

Vyjadrenie francúzskeho ministra zdravotníctva nepoteší mnohých očkovaných.

Slová francúzskeho ministra zdravotníctva: “Ľudia, ktorí sú zaočkovaní, sú práve tí, ktorí sú vystavení najväčšiemu riziku vážnych ochoreni a smrti v prípade počiatočnej (vakcinačnej) neefektívnosti, postvakcinačnej reinfekcie alebo vzniku nového variantu. Vakcína nechráni pred prenosom infekcie na iné osoby”

Je to odpoveď 83 ročnému mužovi, ktorý dostal 2 vakcíny  a vadia mu obmedzenia a nosenie rúška. Tento pán žiada zrušenie obmedzení pre očkovaných. Tento pán si najal právnika a pýta sa, prečo je obmedzený na 10km vychádzania od domu, keď je očkovaný. Právnik zdôrazňuje, že vakcína bola stavaná, že je jediným riešením na ukončenie pandémie. Pán aj jeho právnik žiadajú, aby sa k očkovaným pristupovalo inak ako k neočkovaným.

Pri konzultovani ministra zdravotníctva dostali odpoveď, že je ešte skoro, aby sa obmedzovala sloboda a pohyb na základe očkovania alebo neočkovania. Minister zdravotníctva sa vyjadril, že problémom je nedostatočná ochrana vakcín pred šírenim infekcie. Ďalšou a najdôležitejšou je, že účinnosť vakcín výrazne klesá s výskytom nových mutácii.

zdroj: https://www.europe1.fr/sante/un-octogenaire-demande-au-conseil-detat-a-etre-deconfine-apres-avoir-ete-vaccine-4034911

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Vakcíny Sputnik voči COVID-19 sa idú testovať v Rusku na deťoch od 6 do 11 rokov

Na Slovensku očkovanie na COVID rieši málokto. Od decembra 2023 sa štatistiky prestali zverejňovať. Dovtedy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *