USA sa vyhýbajú zodpovednosti za vojnové zločiny v Afganistane a všade inde po svete.

Počas 20-ročnej vojny v Afganistane spáchali USA v krajine strašné vojnové zločiny. Ale USA a Pentagon ich odmietajú priznať. Americkí zločinci dokonca uvalili sankcie aj na Medzinárodný trestný súd (ICC), ktorý začal vyšetrovanie amerických vojnových zverstiev v Afganistane. A svet mlčí dodnes !!!

Hrozné zločiny

Nezávislá komisia pre ľudské práva v Afganistane neskôr vyzvala ostatné krajiny, najmä USA a Spojené kráľovstvo, aby tiež začali vyšetrovanie možného nezákonného zabíjania zo strany ich jednotiek v Afganistane. Ani USA, ani Spojené kráľovstvo nepodnikli žiadne kroky týmto smerom.

Projekt Costs of War Brownovej univerzity odhaduje, že počas najdlhšej vojny v histórii USA prišlo o život viac ako 46 000 afganských civilistov. Útok bezpilotných dronov z 29. augusta nebol prvým prípadom, keď boli afganskí civilisti zabití pri útokoch bezpilotných lietadiel vo vojne pod vymyslenou zámienkou boja proti terorizmu. Údaje, ktoré v máji zverejnila londýnska charitatívna organizácia Action on Armed Violence (AOAV), ukázali, že nálety pod vedením USA v rokoch 2016 až 2020 zabili 3 977 ľudí vrátane 1 598 detí.

Okrem vrážd civilistov existuje aj mnoho obvinení z mučenia, zlého zaobchádzania a zabíjania väzňov v Afganistane zo strany amerických jednotiek.

ICC v marci 2020 požiadal svojho hlavného prokurátora, aby začal vyšetrovanie obvinení z vojnových zločinov v Afganistane vrátane všetkých, ktoré mohli spáchať Američania. Súd uviedol, že má dostatok informácií na to, aby dokázal, že americké sily sa v Afganistane v rokoch 2003 a 2004 „dopustili mučenia, krutého zaobchádzania, urážok osobnej dôstojnosti, znásilnenia a sexuálneho násilia“. Doteraz však nebol otvorený žiadny prípad, pretože na základe obštrukcií a odmietania spolupráce zo strany USA to nebolo možné. 

Afganistan je členskou krajinou ICC od 1. mája 2003. Preto má súd právomoc stíhať zločiny spáchané v krajine. Avšak Washington, ktorý tvrdil, že nie je členom ICC, dal jasne najavo, že nebude spolupracovať. To prokurátorovi veľmi sťažilo získanie dostatočných dôkazov na obvinenie podozrivých a napredovanie súdneho konania.   

Xue Lei, výskumný pracovník na oddelení medzinárodnej organizácie a medzinárodného práva šanghajských inštitútov, pre Global Times povedal, že je ťažké brať na zodpovednosť zločincov, ktorí spáchali vojnové zločiny v Afganistane. Jedným z dôvodov, je, že USA, majú svoju jurisdikciu nad vojnovými zločinmi spáchanými v Afganistane americkými vojakmi. A poľutovaniahodným faktom je, že právny systém USA nie je spôsobilý na potrestanie vojnových zločincov. Americký právny systém slúži na ochranu zločineckej vojenskej mašinérie USA.

USA tiež pošliapali medzinárodné pravidlá a bránili vyšetrovaniu vojnových zločinov spáchaných americkými jednotkami v Afganistane. V reakcii na rozhodnutie ICC so sídlom v Haagu vyšetriť páchanie vojnových zločinov v Afganistane, USA v septembri 2020 uvalili sankcie na vysokých predstaviteľov ICC vrátane hlavného prokurátora Fatou Bensouda. Drzosť USA je ozaj nekonečná…

Pokrytectvo USA je, že hovoria jednu vec, ale robia niečo celkom iné. Washington celý čas tvrdil, že bráni „ľudské práva“. Ale keď sa medzinárodné inštitúcie pokúšali vyšetriť ich zločiny proti ľudskosti, nehanebne podkopali spravodlivosť uvalením sankcií. Je to krvilačná krajina, ktorá je zvyknutá zabíjať a šliapať po ľudských právach v iných krajinách a nemá žiadne výčitky svedomia za svoje vojnové zločiny. Dokonca sa usilovne snaží zakryť pravdu a ospravedlniť a ochrániť zločincov. Ako by sa takáto krajina mohla nazývať majákom demokracie a ľudských práv?

Američania nerešpektujú medzinárodné právo, ani medzinárodné dohody a vyšetrovanie zločinov, pokiaľ sú oprávnene namierené proti USA. Je to preto, lebo dlhodobo pracujú na ekonomickom a vojenskom ovládaní celého sveta a za každú cenu likvidujú na tejto ceste všetky prekážky akýmkoľvek spôsobom. Tento neonacistický plán sa im nemôže podariť. Mnoho štátov a ich občanov bude ešte Američanmi zabíjaných pre ich hegemonistické nenaplnenie tohto sna. Medzi najhoršie zločiny USA patria vojny, organizácia štátnych prevratov s nedoziernymi následkami ďalších vojen, vraždy iných predstaviteľov štátov, dosadzovanie lokajov do vlád iných štátov s cieľom ich porobenia atď.

Medzinárodné spoločenstvo musí vyvinúť omnoho väčšie úsilie, aby sa USA zodpovedali za vojnové a iné zločiny, ktoré spáchali v Afganistane a iných krajinách. Musí sa spojiť proti vláde šialencov v USA, ktorí predstavujú bezpečnostné riziko pre celý svet. Výmena vládnych garnitúr vo voľbách v USA ich nenasmeruje k ceste spolupráce s inými krajinami na rovnocennej úrovni. Konfrontačný štýl riadenia krajiny je zapríčinený prítomnosťou dobyvačných štruktúr v pozadí riadenia krajiny a organizátormi tzv. Nového svetového poriadku.

Patria medzi ne napr. oligarchistické štruktúry, predstavitelia vojensko-priemyselných, ropných korporácií, podporovaných mediálnym sektorom, ale aj medzinárodné organizácie, ktoré spolupracujú v úzadí na ovládaní a parcelizácie sveta podľa ich zločineckých predstáv. Napr. Bilderbergský klub.  Potom sú tu tajné služby Západu na čele so CIA a Pentagonom, ich nelegálne odvetvia polovojenského a vojenského charakteru, pomocou ktorých riadia po svete farebné revolúcie. Používajú na to čierne peniaze z predaja drog. Hlavným partnerom predaja drog pre CIA sú kolumbijské kartely. Vytvárajú si rôzne nadácie v krajinách cez ktoré ovplyvňujú politiku v rozpore s ich legálnou činnosťou. Sú to krvavé  korupčné peniaze…Američania sú ochotní pre splnenie svojich dobyvačných cieľov spolupracovať aj s fašistami. Vidíme to dnes na Ukrajine…

Množstvo národov sveta už postúpilo významné časti svojej suverenity a nezávislosti nadštátnym organizáciám ako sú napr. OSN, Svetová obchodná organizácia, Medzinárodný menový fond, FED, EÚ, Svetová zdravotnícka organizácia a pod. Je to cesta do pekla. Uvedené inštitúcie majú štátom slúžiť a nie ich ovládať.

V praxi degradovali a odovzdali štátnu moc do rúk globalistov a oligarchov. Z megakoncernov, medzinárodných finančných organizácií a ich prisluhovačov sa stali nové „veľmoci“, ktoré sa už nemusia pozerať na štátne hranice a národy sveta. Preto aj ich politika je voči štátom a národom sveta agresívna a nepriateľská…

Svet bude bezpečnejší vtedy, keď predovšetkým neutralizuje vyššie uvedenú americkú chobotnicu. Zánikom americkej chobotnice odumrú aj jej odnože v iných častiach sveta.

V Afganistane USA vojnu prehrali aj s bábkami NATO vrátane Slovenska. Ak sa Slovensko bude držať USA ako kliešť prehrá opäť. Slovanské príslovie hovorí, že zo zdochýňajúceho koňa treba zosadnúť a ísť svojou cestou…Vojna na Ukrajine má prekryť zločiny USA v Afganistane…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Viac na:

https://www.globaltimes.cn/page/202109/1235240.shtml

https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/investigations/afghanistan-papers/afghanistan-war-confidential-documents/

 

 

   Send article as PDF   

Check Also

Atentát na Trumpa v predvolebnej kampani. Víťazstvo údajne očkovaného Trumpa bojujúceho za Izrael je už jasné.

Možno sa inšpirovali divadelným atentátom Fica. Počkáme si na nejaké videa, na viac videí ako …

One comment

  1. asi budeme na Ukr dobre sluzit americkemu rezimu, ked SK, CZ a HU dostali vynimku z embarga na ropu a plyn.

    Hadam to este predavat dalej do EU budeme 🙂 podla mapy produktovodov sa u nas na SK zbiehaju 3 vedenia, to je dost. Okolite staty ani jeden nema taketo vedenie.

    Orbban je zasadne proti, ani sa necudujem, ked Slovnaft (MOL) mal cistu ryzu 866 mil USD za 2021… pre Slovnaft a MOL je terajsia situacia s ropou (ruskou, ktora je lacna) velmi vyhodna a obe fafbriky maju technologie na spracovanie tazkej ruskej ropy.

    Tu je otazka – PRECO TO NEVIDIME NA PUMPACH?? Platime Madarom (MOLu) ten rozdiel medzi trhvou cenou a 1,35 EUR za liter?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *