Trumpovi podporovatelia sa spojili a urobili prepad Hedgového fondu, ktorý výrazne financoval kampaň Bidena

V USA došlo k výraznemu otrasu burzami. O škandál sa postarala skupina Trumpových podporovateľov, ktorý sa združili na Reddit v skupine WallStreetBets.

Malo ísť o reakciu na Trumpovu výzvu – pomáhať americkým firmám, ktoré sa ocitli v problémoch. Títo ľudia investovali na rast firmy. Naopak proti GameStopu, teda za to, že padne na burze investoval Plotkinov fond – Melvin Capital. Kríza je presne výhodná pre takéto špekulatívne fondy, ktoré potom pokladajú určité firmy, ktoré majú záujem položiť.

Hodnota akcií Gamestopu porástla zá pár dni zo 17 dolárov na 150 dolárov. Melvin Capital, Citadel, Point72 prišli na tejto tranzakcii o cca 5 miliárd dolárov. 

https://www.independent.co.uk/news/business/gamestop-share-price-reddit-hedge-fund-melvin-capital-b1793543.html

Tu sa ukázalo, že keď sa ľudia spoja tak porazia aj takýchto podvodníkov a Melvin Capital sa ocitol v problémoch, na pomoc mu museli prísť blízke fondy, aby jeho akcie ako tak udržali. Práve obdobia kríz sú obdobiami, kedy Hedgové fondy najviac zarábajú špekulatívnymi operáciami. 

Vyplýva z toho, že krízy vyhovujú podvodníkom. Zaspomínajme na manželku Igora Matoviča, tá má milióny uložené v rôzných spoločnostiach. Podobne aj JT, ktoré je blízke Matovičovi sa zaoberá investovaním na burzách. Nevieme, v akých fondoch majú peniaze a teda nevieme, ktoré firmy im vyhovuje položiť…možno práve aj mnohé slovenské….

Tu si môžte pozrieť, čo sa dialo na burze..keď začali ľudia kupovať akcie firmy Gamestop:

Práve krachujúce firmy sú lákadlom pre rôznych podvodníkov združujúcich sa v Hedgových fondoch.

Obchodovanie s akciami Gamestop bolo zastavené, kedže ide o sponzora Bidena došlo k ochrane jeho sponzora Melvin Capital. Zaujimavé je, že takét niečo sa nestalo, ked podvodníci v minulosti opakovane položili rôzné firmy. 

Tento prípad, kedy amatérski invetori položili veľké fondy rozhneval vysokých finančníkov. A tí začínajú rozprávať o etike a možnosti sociánych sieti zapájať ľudí do investovania. Zaujimavé…keď oni robili podvodné tranzakcie, ktoré viedli k okradaniu obyčajných ľudí..o etike nebola ani reč a nevadilo to nikomu…

zdroj:

https://www.forbes.sk/ako-sa-zrodilo-akciove-sialenstvo-v-ktorom-wall-street-ochutna-svoju-medicinu/

https://news.yahoo.com/gamestop-gme-casualty-melvin-capital-155704448.html

 

   Send article as PDF   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *