štvrtok , 1 decembra 2022

Takmer tretina Britov, ktorí zomreli na mutáciu delta, bola plne zaočkovaná

5. júna 2021 lekarskenoviny.sk

Tak dlho očakávané zrušenie opatrení, tzv. “Deň Slobody”, sa vo Veľkej Británii 21.6. konať nebude. “Deň Slobody” bol posunutý takmer o mesiac, na 19.7. Dôvodom sú obavy z mutácie delta (predtým nazývaná indická mutácia). Kým doteraz sa v médiách špekulovalo, že tento variant je o 60 % infekčnejší, denník Daily Mail cituje vedcov, ktorí uvádzajú, že tento variant je infekčnejší až o 80 %.

Znepokojujúca je informácia úradu Public Health England (PHE) podľa ktorej takmer tretina zo 42 Britov, ktorí doteraz zomreli na mutáciu Covidu delta, bola plne zaočkovaná. PHE uvádza, že delta mutácia je až o 64 % nákazlivejšia v rámci domácnosti, ale nebezpečná je aj vonku, kde sa šíri až o 40 % ľahšie než pôvodný vírus. Bohužiaľ, ako sa ukázalo, mutácia delta aktuálne vo Veľkej Británii dominuje. Vyskytuje sa u 90 % nakazených.

Denné prírastky počtu nakazených v posledných dňoch začali opäť vo Veľkej Británii nebezpečne stúpať. Nárast prípadov a ďalšie fakty vyvolali u niektorých vedcov obavy, že by Veľká Británia mohla byť konfrontovaná s treťou vlnou Covidu. Analýza denníku Sunday Telegraph ukazuje, že pri súčasnom tempe by Veľká Británia mohla mať do polovice júla 80 000 nových prípadov denne. Takýto denný prírastok by zlomil aj maximum z januára tohto roku, kedy bolo za jeden deň zaznamenaných takmer 70 000 prípadov.

Vakcína neplní, to čo farma firmy sľubovali. Najzaočkovanejšie krajiny sa neotvárajú, ale naopak. Minulé leto, keď sa vo Veľkej Británii neočkovalo

nebola žiadna vlna.

https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/15/takmer-tretina-britov-ktori-zomreli-na-mutaciu-delta-bola-plne-zaockovana/?
   Send article as PDF   

Check Also

Rakúsko napriek množstvu zaočkovaných 3 dávkami má rekordy pozitívnych prípadov

Rakúsko patrí medzi najzaočkovanejšie krajiny na svete treťou dávkou (posilňovacou). Zároveň dosahuje rekordy nových pozítivnych …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.