Sulíkova dcéra išla podľa Fica za štátne peniaze na výlet na Expo Dubaj

Dvadsaťšesťročná dcéra ministra hospodárstva Richarda Sulíka išla vládnym lietadlom na výstavu Expo Dubaj 2020 ako odborník na energetické právo. Na tlačovej besede na to upozornil predseda opozičnej strany Smer – SD Robert Fico. Podľa bývalého premiéra má na základe zverejnenej zmluvy na výstave ochraňovať energetické záujmy Slovenskej republiky. „Na čo tam išla? Na výlet tam išla,” skonštatoval Fico.

Takéto konanie je podľa neho taký prehrešok a poklesok, že je to mimo akejkoľvek súdnosti a zdravého rozumu. „Môže toto urobiť normálny človek? Môže toto urobiť súdny človek? Toto môže urobiť iba zhúlený človek,” povedal expremiér. Strana Smer – SD nebude podľa Ficových slov podávať na ministra hospodárstva v tejto veci ďalší návrh na vyslovenie nedôvery, nevidia v tom zmysel. Podľa nich by mal konať premiér Eduard Heger. „Ale neurobí nič, je to politická trasorítka,“ skonštatoval Fico.

Pod bývalého predsedu vlády je aktuálne každý člen vlády prakticky neodvolateľný, keďže v prípade odchodu iba jedného ministra by padla celá vláda. „Sulík môže kľudne niekoho zabiť, ale prežije,“ zhodnotil Fico. Šéfovi liberálov vyčítal aj to, že v Dubaji robí reklamu vlastnej politickej strane, keď v tričku Sloboda a Solidarita (SaS) varil bryndzové halušky. „V straníckom tričku tam robí šaša, on tam nešiel za peniaze SaS, ale za štátne peniaze. A robí tam reklamu politickej strane SaS,“ uzavrel expremiér.

zdroj: https://kosicednes.sk/spravy/sulikova-dcera-isla-podla-fica-za-statne-peniaze-na-vylet-na-expo-dubaj/

Unikli pasy pozvaných:
https://plus7dni.pluska.sk/domov/skandal-pasy-delegacie-hosti-expo-dubaji-su-internete-co-tam-robi-sulikova-dcera

Nikoho neprekvapí JAVYS, veď väzby na rotary club sú silne v SaS:
https://www.inenoviny.sk/dodatok-k-sprave-o-stave-jadrovej-bezpecnosti-jadrovych-zariadeni-na-uzemi-sr-a-o-cinnosti-uradu-jadroveho-dozoru-sr-za-rok-2019/

Na EXPO bol aj Ondrej Lunter, čo tam robil je neznáme…

Bol tam aj Jozef Viskupič, Matovičov bratranec a zakladateľ OĽANO.

Podľa predsedu Smeru by už mal niekto “zobrať Sulíkovi drogy”. “Pretože on stratil akýkoľvek zmysel pre realitu”.

Uviedol, že v slovenskej delegácii v Dubaji sa objavila aj dcéra ministra Richarda Sulíka. “My máme zmluvu a tá zmluva o spolupráci hovorí jednoznačne, že Ministerstvo hospodárstva SR prostredníctvom generálneho tajomníka služobného úradu podpísalo zmluvu s dcérou ministra hospodárstva zmluvu o spolupráci, my hovoríme, že je to zmluva o výlete, a tá zmluva má trvanie presne toľko, koľko má trvanie výlet do Dubaja.” 

Fico dodal, že v zmluve sa uvádza, že 26-ročná dcéra Sulíka je vraj odborníčkou na energetické právo. V jednom z ustanovení sa podľa šéfa Smeru píše, že Sulíkovo ministerstvo za zaväzuje, že podľa zákona o cestovných náhradách poskytne jeho dcére všetky cestovné náhrady a výdavky za leteckú prepravu lietadlom Ministerstva vnútra SR.

“Môže toto urobiť súdny človek?” Pýtal sa na tlačovke Robert Fico. “Toto môže urobiť len zhúlený človek,” doplnil.
https://www.hlavnespravy.sk/toto-moze-urobit-len-zhuleny-clovek-fico-sa-rozculuje-z-vyletu-sulikovej-dcery-do-dubaja-za-statne-podla-5-dnovej-zmluvy-sa-stala-odbornickou-na-pravo-v-energetike/2740408

Dôkaz toho, že Sulík klame a štát platil náklady Sulikovej dcére je tejto zmluv v centralnom registri zmlúv:

https://www.crz.gov.sk/data/att/3044135.pdf

   Send article as PDF   

Check Also

Rotary club je tajná slobodomurárska odnož hrajúca sa na charitu

Podobne ako rôzn iné tajné organizácie aj Rotary club sa navonok prejavuje charitatívnou činnosťou. K …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *