utorok , 16 apríla 2024

V SaS idú po neočkovaných, budú ich strieľať?

Na stránke SaS vycapili status vychádzajúci z myšlienok a názorov ekonómky Cigánikovej. Text by sa dal prirovnať k firemnej propagácii farmaceutickej firmy. Ide však o cieľe politickej strany, ktorá má v názve sloboda a solidarita.

21 NÁVRHOV SaS PRE LEPŠIE MANAŽOVANIE PANDÉMIE 💚✌️
Od rána rokuje konzílium odborníkov o zmenách v Covid automate, ale aj o tom, aké opatrenia by mala prijať vláda pre lepšie manažovanie pandémie a väčšiu motiváciu sa dať očkovať. Už minulý týždeň naša poslankyňa Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo verejne prezentovala naše návrhy ohľadom čiernych okresov, kde by vo všetkých podnikoch mohol očkovaný personál mať otvorené pre očkovaných zákazníkov. Teraz sme navrhli ďalších 20 opatrení, ktoré by podľa nás pomohli. Veríme, že si konzílium osvojí čo najviac z nich 👇
1. Povoliť prevádzkam s očkovaným personálom obsluhu očkovaných zákazníkov. Pri prvom prerušení okamžite stop pre prevádzku.
2. Motivovať sumou (napr. 50) eur za každého lekára, obec alebo očkovacie centrum.
3. Zlepšiť kontroly policajtmi a viac medializovať aktivity smerujúce k ochrane verejného zdravia.
4. Umožniť zamestnávateľom zisťovať, či sú ich zamestnanci očkovaní, aby mohli deliť smeny medzi očkovaných s očkovanými a naopak.
5. Pozitívnym testom detí do 18 rokov dať v Covid Automate nižšiu váhu (1/10 alebo žiadnu), aby sme mali reálnejší prehľad o šírení vírusu v okresoch.
6. Konečne začať zverejňovať štatistiky očkovaní / neočkovaní aj o pacientoch na umelej pľúcnej ventilácii a úmrtiach.
7. V čiernych okresoch žiadať AG test, očkovanie alebo potvrdenie o protilátkach aj v práci, MHD a v ďalších uzavretých priestoroch.
8. Platnosť testu stanoviť na 24 hodín.
9. Poskytnúť očkovaným bezplatné AG testy v prípade návštevy lekára.
10. Zrušiť akékoľvek preplácanie AG testov pre neočkovaných okrem vybraných dôvodov (príznaky, úzky kontakt, detský tábor, …).
11. Preplácanie PCR testov stanoviť len pre vybrané dôvody (príznaky, úzky kontakt, detský tábor,…).
12. Okamžite dať možnosť tretej dávky pre DSS, ZSS a dôchodcov. Tretia booster dávka podľa štúdií funguje už 24 hodín od podania.
13. Otvoriť očkovanie treťou dávkou v čakárni, aby sa mohli otvoriť očkovacie centrá s väčšími kapacitami (Automaticky podľa veku, najstarší dopredu).
14. Urobiť dohodu s televíziami a denne informovať, kde sa dá zaočkovať a koľko je úmrtí v rozdelení medzi očkovaných a neočkovaných.
15. Denne vysielať odborné diskusie na RTVS o očkovaní, kde zaznejú aj odpovede odborníkov na hoaxy (ideálne v nemocničnom prostredí a s ľuďmi z prvej línie).
16. Exemplárne sa vysporiadať s verejnými osobami, ktoré odmietajú rúška a opatrenia (napr. kotlebovci v pléne NR SR).
17. Definovať ako trestný čin možné zámerné šírenie nákazlivej choroby počas pandémie.
18. Benefitovať poisťovne za zaočkovaných poistencov.
19. Edukovať a motivovať praktických lekárov.
20. Zrušiť špeciálne platenú PN neočkovaným v karanténe a viesť diskusiu, či im neznížiť aj PNku, ak dostanú covid.
21. Uznávať pozitívny protilátkový test s dostatkom neutralizačných protilátok na úrovni očkovania 3 mesiace od vykonania testu.
V komentároch drvivá väčšina komentujúcich kritizuje celú SaS aj toto ich fašistické a diskriminujúce správanie v prospech farma firiem. Niet sa, čo čudovať. Poradkyňou Cigánikovej je práve gorila Zajac:
A kto to je Cigániková:
Video o kariére Cigánikovej:
Na šírenie:
Stačí zaspomínať ako prejavila svoju toleranciu Cigániková k občanom SR, nazvala ich ťuťmáci. Táto vymetačka bratislavských barov, ktorá umývala hrnce v anglicku a vďaka privatizérovi Bartovi sa dostala na lepšie miesta. Čoskoro sa zverejni aj financovanie jej škôlok…
https://www.inenoviny.sk/ciganikova-nazvala-obcanov-sr-tutmaci/
   Send article as PDF   

Check Also

Ivan Korčok, jeho životopis, minulosť, názory a väzby

  Vo vláde 2020 Igora Matoviča bol Korčok minister zahraničných vecí ako nominant SaS. Ivan …

One comment

  1. Na Slovensku máme nové slobodné fórum pre nezaočkovaných odporcov koronafašistického režimu. Radi vás tam uvidíme!

    https://tinyurl.com/nezaockovani

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *