sobota , 24 februára 2024

ROTARY CLUB, okultná zákazka s pokutou, prepojenia – ÚJD SR časť 2

Prečo by malo byť členstvo v Rotary ohrozením národnej bezpečnosti?

Nuž, vyšetrovanie pred 8 rokmi odhalilo, že mafia prostredníctvom slobodomurárskych lóží korumpovala členov metropolitnej polície v Londýne. Pred tromi rokmi britský denník The Guardian informoval, že v Londýne už viac ako 80 rokov operujú dve slobodomurárske lóže, zahŕňajúce členov parlamentu a politických novinárov. New Welcome Lodge má do 40 členov, z toho štyria sú v parlamente. Predstaviteľ Veľkej zjednotenej lóže Anglicka dodal, že slobodomurármi sú aj policajti a právnici.
independent.co.uk/news/uk/crime/revealed-how-gangs-used-the-freemasons-to-corrupt-police-9054670.html
infovojna.sk/article/v-londyne-operuju-dve-tajne-loze-ktorych-clenovia-su-politici-a-novinari

Policajné vyšetrovanie v Taliansku odhalilo, že politici dostávali od slobodných murárov príkazy na ovplyvňovanie vládnej politiky. Polícia spravila razie na štyri najväčšie rády slobodných murárov v Taliansku a objavila 193 s gangmi spojených murárov na Sicílii a v Kalábrii. Tieto zistenia boli publikované pred tromi rokmi protimafiánskou komisiou talianskeho parlamentu. Gangstri využili tajné schôdze lóží, aby podnikali v súčinnosti s politikmi a podnikateľmi. Zákon teraz preto pod hrozbou väzenia núti politikov verejne deklarovať, či sú slobodnými murármi. Zákony navrhnuté touto komisiou zakázali pracovníkom magistrátov vstupovať do lóží.
euportal.cz/Articles/18784-italie-sestavuje-cernou-listinu-svobodnych-zednaru-jelikoz-infiltruji-nejvyssi-urovne-vlady.aspx

Materiály scientológov zhabané v Grécku odhalili ich plány na vytvorenie balkánskeho štátu Bulgravia. Polícia zhromaždila tisíce strán plánov na zriadenie Bulgravie v Albánsku.
zvedavec.org/komentare2014/04/5926-ukoly-scientologicke-brigady.htm

Slobodní murári a scientológovia sa snažia prevziať moc v štátoch, rovnako aj rotariáni. Úrad jadrového dozoru SR (ÚJD SR) predĺžil rotariánskej spojke Šubrtovej miesto pri MAAE s Ministerstvom zahraničných vecí SR (Korčok, Klus).

Prvý Rotary klub bol založený 23. februára 1905 v Chicagu právnikom Paulom P. Harrisom, keď usporiadal prvú schôdzku so svojimi troma priateľmi, ktorými boli Silvester Schiele (obchodník s uhlím), Gustave E. Loehr (banský inžinier a slobodomurár) a Hiram E. Shorey (krajčír) v  Loehrovej kancelárii. wikipedia.org/wiki/Rotary_International#The_first_years_of_the_Rotary_Club


Informácie o spoločnosti A-studio, archív újedANON

Okultná zákazka s pokutou
Predtým zmienená (predražené prestavby ÚJD SR, v prvej časti) spoločnosť A-studio získala v roku 2007 certifikát priemyselnej bezpečnosti na stupeň tajne a dôverné. Toto okultné logo nosia zamestnanci A-studia na chrbtoch pracovného oblečenia. Je takáto firma tým pravým partnerom pre štát? Sú tiež rotariáni? A-studio sídlilo v rovnakej budove ako ÚJD SR v Bratislave, teraz sídli doslova za rohom.
finstat.sk/31396526
uvo.gov.sk/app/Lists/file/row/1247/col/col_5

Ďalšie prepojenia
Vzťahy vedenia ÚJD SR s VUJE a JAVYS-om: Hovorkyňa JAVYS-u Mgr. Miriam Žiaková nie je blízka rodina predsedníčky ÚJD SR Ing. Marty Žiakovej, CSc., no možno je jej vzdialenejšia rodina. „Kontakty predsedníčky ÚJD SR s JAVYS-om sú veľmi silné. Aj keď sa niekedy snažili v Trnave dať pokutu, vždy sa to ututlalo po jednom telefonáte. Predsedníčka robila vo VUJE, kde jej v zmysle zákona držia miesto, preto je s VUJE veľa nezmyselných a nadbytočných zákaziek.“

Syn generálneho riaditeľa trnavskej sekcie ÚJD SR Ondrej Uhrík je manažér v JAVYS-e. Podpredsedov syn Eduard Metke mladší pracuje na ÚJD SR ako informatik, dcéra Anna na inšpekčnom oddelení Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). ÚJD SR aj ÚRSO sídlia v tej istej budove na Bajkalskej 27 v Bratislave.

https://energoklub.sk/media/3906/ziakovaujd-1.jpg?mode=pad&width=718
Predsedníčka ÚJD SR Marta Žiaková, v pozadí podpredseda Eduard Metke, foto sféra, a. s.

Externé verzus interné právne služby:
Dňa 4. 11. 2019 bola prijatá žiadosť o informáciu cez Ústredný portál verejnej správy od AK Kaduc & partners. V odpovedi riaditeľka kancelárie úradu Vachová údajne tvrdila, že ÚJD SR žiadne právne služby nevyužíva. Podľa zdrojov z ÚJD SR bol minimálne od marca 2018 nakontrahovaný právnik JUDr. Michal Miškovič,  za viac ako 170 000 eur. ÚJD SR má pritom celý legislatívno-právny odbor s niekoľkými vlastnými právnikmi.

V septembri 2020 hovorkyňa Ministerstva hospodárstva Katarína Matejková informovala, že ÚJD SR ukončí spoluprácu s advokátom Michalom Miškovičom v reakcii na kritiku predsedu mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáša Druckera, ktorý upozornil na faktúru vo výške viac ako 19-tisíc eur, uhradenú ÚJD advokátovi za tak či tak prehratý súdny spor o pokutu vo výške zhruba 7-tisíc eur, ktorú ÚJD SR udelil Úrad pre verejné obstarávanie.

„Zmluva bola uzatvorená na dva roky a maximálne 2 000 hodín, čo predstavuje finančný limit 144 000 eur bez DPH. Predmetom zmluvy je poskytovanie právnych služieb a zastupovanie ÚJD v sporových konaniach a právne služby v správnych konaniach. Všetky súvisiace objednávky a faktúry sú zverejnené na webovom sídle ÚJD,“
vysvetlil úrad.
slovensko.hnonline.sk/2209011-urad-jadroveho-dozoru-ukonci-spolupracu-s-advokatom-miskovicom-oznamil-sulikov-rezort

Ďalšie pochybenia


Prijatie delegácie ÚJD SR u prezidentky Čaputovej: sprava riaditeľ legislatívno-právneho odboru Pospíšil, riaditeľka kancelárie úradu Vachová, generálny riaditeľ bratislavskej sekcie Turner, predsedníčka úradu Žiaková. foto Facebook ÚJD SR

odbor medzinárodných vzťahov a európskych záležitostí:
Od 1. 6. 2019 bolo voľné miesto riaditeľa tohto odboru. Odvtedy generálna tajomníčka úradu a riaditeľka osobného úradu nevyhlásili výberové konanie na túto pozíciu. Čakalo sa pravdepodobne na návrat Šubrtovej alebo bratislavský generálny riaditeľ Turner čakal na niekoho iného. Podľa § 36 Zákona o štátnej službe môže vedúci úradu štátneho zamestnanca vymenovať na zastupovanie vedúceho zamestnanca, môže ho tiež dočasne preložiť na voľné miesto vedúceho zamestnanca do obsadenia tohto miesta výberovým konaním, pričom doba zastupovania a doba dočasného preloženia nesmie presiahnuť šesť mesiacov.

odbor havarijného plánovania a informatiky:
Niekoľko rokov miesto riaditeľa havarijného plánovania neobsadzovali a odrazu museli vyhlásiť konanie. Požadovali pritom úroveň angličtiny len A2, ani to však JUDr. Adriana Sokolíková nespravila. Tak druhý uchádzač po 1,5 hodine ústneho pohovoru vraj nevyhovel, podľa komisie nemal riadiace schopnosti. „Na druhýkrát už Sokolíkovej asi dali test anglického jazyka dopredu.“

kancelária úradu (a predsedníčka):
Ešte ani vtedajšia riaditeľka kancelárie úradu RNDr. Dagmar Zemanová neodišla do dôchodku (odišla k 1. 1. 2018) a 3 dni pred Vianocami (21. 12.) sa uskutočnilo vnútorné výberové konanie na jej pozíciu, ktoré vyhrala Mgr. Miriam Vachová. Zúčastnili sa ho aj ďalší dvaja zamestnanci. „Aj tam bolo dopredu zrejmé, kto vyhrá. Všetci sme vedeli kto bude víťaz. Dokonca predsedníčka neúspešnému kandidátovi omylom oznámila výsledok pred skončením výberového konania.“ Vachová navyše svojej predchodkyni v roku 2019 platila za prácu, ktorú mohli vykonať jej podriadení.


Predsedníčka ÚJD SR Marta Žiaková, bývalá riaditeľka kancelárie úradu Dagmar Zemanová (vpravo) – koláž, archív újedANON

Niektoré správne konania je potrebné podľa zákona zverejniť v tom istom dni na webe úradu aj na Centrálnej úradnej elektronickej tabuli (CUET). Pritom 23. januára 2020 na mail kancelárie úradu prišli 4 správne konania tohto typu (614-2020 až 617-2020). Riaditeľka kancelárie úradu Vachová požiadala o zverejnenie na webe informatika, ktorý dve z uvedených správnych konaní nezverejnil (614-2020 a 615-2020), čím porušil povinnosť zverejniť ich v jeden deň na webe aj na CUET. Došlo tiež k porušeniu zásad o evidencii správnych konaní, keď uvedené štyri boli zaevidované až v roku 2020, hoci úrad prijal žiadosti už 18. 9. 2019.

Predchádzajúca časť – GORILA 2 – JAVYS, VÝBOH, ROTARY CLUB, KORČOK, KLUS – ÚJD SR časť 1:
inenoviny.sk/dodatok-k-sprave-o-stave-jadrovej-bezpecnosti-jadrovych-zariadeni-na-uzemi-sr-a-o-cinnosti-uradu-jadroveho-dozoru-sr-za-rok-2019/

   Send article as PDF   

Check Also

Pri sexuálnych orgiách pedofilovi Eppsteinovi pomáhala aj slovenka Marcinková, slobodomurárka?

Práve spolky slobodomurárov a ich odnoží slúžia na kooperáciu takýchto sexuálnych deviantov. Marcinková a jej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *